Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Van eselyem levelezo kepzes...

Van eselyem levelezo kepzes mellett munkahelyet talalnom a szakmaban?

Figyelt kérdés

Pl. egy SSC-nel vagy multinal. Gazdasagi teruleten tanulok alapkepzesben, nappalin. Egyedul amit fel tudok mutatni, az az angol nyelvtudas, jelenleg nemetul tanulok, voltam fel evig gyakornok egy multinal, jelenleg pedig egy SSC-ben vagyok, lassan masfel eve.

Ok: 26 eves vagyok, harmadeves, de meg mindig maradt 9-10 targyam, igy 3 felev plusszal szamolok. Szeretnek mar dolgozni teljes munkaidoben, nem akarok meg masfel evet elbarmolni gyakornokkent. Amit kiemelnek, hogy nem ennel a cegnel kepzelem el a jovom, tehat itt nem szeretnek palyazni.


2019. dec. 26. 23:15
 1/2 anonim ***** válasza:

persze, sok ilyen van, de előbb úgyis gyakornokként alkalmaznak általában, vagy asszisztensként és mire meglesz a diplomád, arra a gyakorlatod is az adott munkakörben.

a cég is, meg te is nyersz vele.

de az ilyen szerződéseket általában meghatározott időtartamra kötik, ált. 5 év.

2019. dec. 26. 23:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

Az ilyen kérdésekre általában kétféle válasz jön:

- Az emberek egy része kapcsolattal vagy szerencsével bejutott valahova, szóval rávágja, hogy simán lehet.

- A másik részük peches volt, ezért nem találta semmit.


Gépészmérnöknek tanulok, van egy OKJ-m, ami kapcsolódik hozzá. A csapból is az folyt, hogy hiányszakma és simán lehet találni vele melót. Hát, az OKJ-et a legtöbb helyen figyelembe sem vették úgy, hogy a hozzátartozó gyakorlati helyemen elég jól dolgoztam. A diplomám meg nem volt kézben, szóval amiatt is húzták a szájukat. Kb. fél év után találtam munkát a szakmámban, először ott sem vettek komolyan.

Szóval, ez ilyen... Szerintem első körben próbáld meg nyugodtan a szakmádon belül. Ha nem jön össze, akkor kicsit tágítsd a keresési kört és szakmádhoz kapcsolódó cégnél próbálj kisebb munkát találni. Ha nem megy, utána jöhet minden más...

2019. dec. 26. 23:46
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!