Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Ha Mechatronikára megyek...

Ha Mechatronikára megyek Egyetemen és 34 évesen végzem el (kb) és az angol mellett beszélek koreaiul (most tanulgatom) akkor van esélyem jó munkahelyet találni és karriert építeni?

Figyelt kérdés
Fő érdeklődési kör a robottechnológia.
2016. júl. 7. 15:51
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:

34 évesen friss diplomásként kevesebb, mint 1% esélyed van jó munkahelyet találni.

A "tanulgatom" típusú hozzáállás nulla tudást eredményez.


Karriert lehet építeni, csak nem jót.

2016. júl. 8. 10:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 A kérdező kommentje:

Mivel ez az ágazat csak 10 éve van jelen és nagyon kevés a szakember így nem hiszem hogy az életkor alapján válogatnának. A programozás nem nagyon vonz, hogy egész nap csak üljek és az egeret rángassam.


Legközelebb ha hozzászólást írsz ne ragadj le egy életkornál. Főleg hogy én sokkal fiatalabbnak nézek ki mint 1-2 20 éves. Ráadásul mi ez a felfogás, hogyha elmúltál pár évvel 30 akkor nem lehet életed? Mintha 60 évesen akarnám elkezdeni. :))


Egy gyári munkás esetében válogathatnak mert ott csordultig vannak a munkahelyek jelentkezőkkel.


A koreai nyelvtanulgatás pedig azt jelenti, hogy most kezdtem el.

2016. júl. 8. 13:48
 3/14 anonim ***** válasza:

#1 vagyok ismét :)


Az önéletrajzodba nem az lesz benne, hogy hány évesnek nézel ki, még csak nem is az, hogy hány éves vagy, hanem az, hogy mikor születtél. Innentől kezdve eléggé irreleváns, hogy te hány évesnek nézel ki még az állásinterjún is...


De igazad is van, nem életkor alapján megy a döntés.

Először is egy jó munkahelyre beérkezik X önéletrajz, abból kiszórják azokat akiknek nincs diplomája, ha van ilyen, aztán kiszórják azokat akiknek nincs angol vagy német (vagy amelyik kell) nyelvvizsgája (tehát ide sem elég a bemondás hogy tudom az angolt, kell róla papír!), utána különveszik az MSc-seket, BSc-seket.


Ezután megnézik a szakmai tapasztalatot és az életkort, itt a legjobban az áll akinek MSc-je van, nem múlt el 30 és van 3-5 év releváns tapasztalata.


Ezután megnézik az egyetemet, hova jártál, oklevél jegye, mennyit csúsztál stb.


Te melyik egyetemre is mész?

Angolból van nyelvvizsga?


Szóval ez alapján elég nagy hátrányod lesz 34 évesen 0 év tapasztalattal.

Plusz ha a fenti két kérdésekre nem az a válasz sorrendben hogy: BME (esetleg Óbudai) és igen, van, akkor még nagyobb hátrányod lesz feltéve HA elvégzed az egyetemet.

2016. júl. 8. 14:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 A kérdező kommentje:

Akkor nem aggódok. :)

Főleg hogy a piacon nem tolongnak és tapossák egymást a jelentkezők. Mivel hiány van belőlük.

2016. júl. 8. 15:15
 5/14 anonim ***** válasza:
Hiány van, mert selejteket nem vesznek fel :)
2016. júl. 8. 15:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
És persze hogy nem kell aggódnod, mivel esélyed sincs jó állásra.
2016. júl. 8. 15:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 A kérdező kommentje:

Te se véletlenül lettél 30%-os. :))

Van aki attól érzi menőnek magát, hogy beszólogat másnak.

Nem haragszom rád ezért. :)

2016. júl. 8. 15:30
 8/14 anonim ***** válasza:

A 30% sem releváns a te kérdésedben...


Ebből kiindulva nincs igazán mérnöki tehetséged és jó logikai képességed.

Sok sikert a munkaerőpiacon :D

2016. júl. 8. 15:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 A kérdező kommentje:

Nem találkoztam még olyan emberrel aki normális lett volna 50% alatt. :33


És köszönöm.

Szerintem semmi olyat nem kérdeztem amire ilyen válaszokat kellett volna kapnom de mindegy. Kevés az olyan ember aki fórumon normális. Most kifogtam egy ilyet, annyi baj legyen.

2016. júl. 8. 15:57
 10/14 A legböszmébb Feri ***** válasza:

Akkor szépen, sorjában:

- elméletileg 34 évesen végzel, gyakorlatilag lesz az 36 is

- az önéletrajz kötelező tartalmi eleme a név és az elérhetőség, ki az a hülye, aki lakhelyet és életkort beír?

- mi ez a mechatronika? ez ilyen lebutított villamosmérnök? komolyan kérdezem, mert szerintem ha a robotika érdekel, akkor villamosmérnök, vagy mérnökinfó, ez a mecha ez olyan semmit nem mond nekem

- tanulni sosem késő, és igen, ha kitartó és ambiciózus vagy, építhetsz karriert akár még 45-50 évesen is

2016. júl. 8. 19:33
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!