Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Mi legyen a megszólítás...

Mi legyen a megszólítás e-mailben ha nem egy konkrét személynek küldöm a CV-t?

Figyelt kérdés
Tisztelt Cég? Tisztelt Ügyintéző, illetékes stb?

2019. dec. 27. 12:02
 1/7 anonim ***** válasza:

Tisztelt Cím!

Tisztelt XXXX KFT!

2019. dec. 27. 12:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Tisztelt Cím!
2019. dec. 27. 12:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:

Pályakezdő vagyok, még sosem jelentkeztem.


Továbbiakban ez jó?


Tisztelettel megküldöm az önéletrajzomat az Önök által meghirdetett .... pozícióra.


Tiszletettel: ....

2019. dec. 27. 12:20
 4/7 anonim ***** válasza:
23%

Pontosan, ahogy az 1-es leírta. Esetleg ha van ügyintézője a cégnek, akkor a Tisztelt Cím! alá odaírhatod még: Tisztelt XY! (Mindkettőt!) Ha nincs, akkor elég a Tisztelt Cím! személytelen e-mail-nél. Anno tanultam levelezést, akkor így tanultuk.

A szöveget pedig úgy kezdd, hogy Alulírott XY azzal a kéréssel fordulök Önökhöz, hogy...

2019. dec. 27. 12:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Ja, látom, közben írtál. Így mindenképpen szerepeljen megszólításban a pályázott munkahelyre küldött cég neve!
2019. dec. 27. 12:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
55%
Részletekben válaszolok: a lényeg,hogy kettes válaszomban leírt "Aluírott"-at önéletrajzban mindenképpen hagyd ki! Nem írtad, hogy önéletrajzot akarsz benyújtani.
2019. dec. 27. 12:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Hm, én „Tisztelt Hölgyem/Uram!”-at írnék.
2019. dec. 27. 12:58
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!