Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Hogy lehet feldolgozni,...

Hogy lehet feldolgozni, elfogadni, ha valaki művészi pályára készült vagy akár volt is, de egészségügyi okokból fel kellett adnia?

Figyelt kérdés
Több, mint 10 éve nem tudom magam túltenni rajta. Ráadásul helyette kéne vmit dolgozni a megélhetés miatt, de semmi mással nem tudok azonosulni.

2019. dec. 28. 12:46
 1/8 anonim ***** válasza:
Egy másik művészeti ág esetleg?
2019. dec. 28. 12:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
#1 voltak próbálkozások, de nem nagyon lehet művészetből megélni. Bármi másból meg nem érdemes, úgy érzem.
2019. dec. 28. 13:03
 3/8 anonim ***** válasza:
100%
Az ember nem egy-ügyű, sánta ember ne akarjon balett-táncos lenni. Toulouse-Lautrec kiváló festő-rajzoló lett.
2019. dec. 28. 13:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:

Végy példát Antal Imréről. Nem lehetett zongoraművész eü okokból, lett belőle tévés, egy intelligensen szórakoztató ember.


És tíz éve miből élsz? Élősködsz a szüleiden? Nyugtass meg, h nem.

2019. dec. 28. 13:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

Ezt csakis akkor nehéz feldolgozni, ha a művészet spec. adottságokat követelt és azok sérültek. Aki festőnek születik, az festő lesz, aki zenésznek, az zenész. Ha operaénekes nem lehetsz, de tanultál zenét, akkor játssz hangszeren.


10 éve elmehettél volna pszichiáterhez vagy szakpszichológushoz, akki segített volna ezt feldolgozni és megkeresni a valódi énednek és a tehetségednek megfelelő művészi pályát.


Mert az is lehet, hogy csak te akartál művész lenni, vagy a szüleid erőltették, Isten viszont elfelejtett hozzá tehetséget adni. Az a szXr ügy.

2019. dec. 28. 13:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 Metionin ***** válasza:
Ha 10 éve nem tudod túltenni magad rajta, akkor fordulj szakemberhez. Minden rosszindulat nélkül. Én az elmúlt fél évet egy amatőr színházi társulattal töltöttem, ahol az emberek elég nagy része szeretett volna hivatásos lenni (ének, tánc, színészet, balett, gimnasztika, műkorcsolya múltja van a legtöbb tagnak) de vagy sérülés vagy egyéb okok miatt nem sikerült nekik. Többen voltak komolyan depressziósok emiatt. Van aki hasonló szakmát választott amit még tud a sérülése után is csinálni vagy oktat vagy teljesen más lett belőle de hobbiként alacsonyabb szinten űzi a dolgot, pl. itt a társulatban. Általánosságban én azt látom, hogy teljesen feladni nem lehet, beletörődni abba hogy nem lehetsz profi, az oké de amatőr szinten, hobbiként igenis kell az életükbe az adott dolog. Neked nincs lehetőséged nem profi szinten tovább csinálni vagy hasonló munkát végezni? Mit csinálsz 10 éve?
2019. dec. 28. 13:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

Mondjuk ha 10 éve nem melózik, nem tudom hova fog kelleni bántás nélkül, max valami gyári melóba, vagy ilyen pénztáros, árufeltöltő.


Én ezen is örlődtem annó, mikor másfél hónapig nem találtam munkát, hogy mit mondok az interjún, hogy eddig amúgy mit csináltam.

2019. dec. 28. 13:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:

Teljesen mást csinálok. Munka mellett nagyon kevés időm és energiám marad hobbi szinten űzni valamilyen művészetet. És mindig az jut róla eszembe, hogy nem sikerült. A munkahelyen meg azt érzem, hogy nem vagyok önmagam, hogy egy senki lettem. Ezen nem segítenek a munkahelyi sikerek vagy elismerések.

Több pszichológusnál voltam már, de egyik se tudott segíteni.

2019. dec. 28. 14:48

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!