Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Gyári munkát lehet úgy csináln...

Gyári munkát lehet úgy csinálni hogy az egészségem ne menjen rá?

Figyelt kérdés
Szorgalmas vagyok. Simán dolgoztam 12 órákat nyári munkánál de az egészségem az tabu. Ha dolgozom akkor elvárom hogy az ne romoljon.
2019. dec. 29. 21:23
 1/6 anonim ***** válasza:

Az egészséged tabu. Nagyon helyes!

Hát, attól függ, milyen meló. Például van olyan összeszerelő munka, ahol lehet ülni. Talán az még összeegyeztethető az egészséggel. Szemet nem tudom, mennyire rontja. A 8-12 órással járókat felejtsd el. Nem embernek való.

2019. dec. 29. 21:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Sokféle gyári munka van de az is káros ha nem emelgetsz meg egyhelyben állsz, hanem egy irodában ülve bámulod a monitort.
2019. dec. 29. 21:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
Hát attól függ milyen gyár. A 3 műszak minden csak nem egészséges. Hosszú távon a 12 óra se hiszem, hogy jó. Persze fiatalon még nem érzi annyira az ember, de anyukámon látom, hogy tönkre teszi.
2019. dec. 29. 21:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
38%
Olyan munkára menjél ahol sokat mozogsz.Az sem baj ha emelsz,nem lehet belerokkani.Rosszabb ha egész nap állsz vagy ülsz.
2019. dec. 29. 21:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
79%
12 óra már alapból nem egészséges, többműszakot már ne is emlegessük.
2019. dec. 29. 21:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

"egészségem az tabu"


Nem szabad róla beszélni? Azt hiszem félreértetted a tabu szó jelentését.



Munkavédelmisként azt tapasztaltam, hogy cégenként eltérő, hogy akár azonos munka mennyire veszélyezteti az egészséget. Van ahol nem figyel rá a cég. Van ahol biztosítják a lehetőséget (védőszközök, oktatások stb.) de a dolgozók nem érzik a veszélyt és saját maguk tesznek az egészség károsodásról. Irodai munka is egészségkárosító, ha nem figyel oda az ember magára.


Gyári munkánál sok múlik rajtad. Dinamikus munka kevésbé megterhelő, Oda kell figyelni a kéztartásra. Viselni kell az egyéni védőeszközöket. Be kell tartani a biztonsági előírásokat (pl védőburkolatok csukása) kipihenten munkábaállás (a figyelmetlenség sok balesetnél tényező) stb.

2019. dec. 29. 22:15
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!