Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Egyetem alatt hogy szerez...

Egyetem alatt hogy szerez valaki 1-2 éves tapasztalatot?

Figyelt kérdés
Mikor zajlik ez le? A szakmai gyakorlat ugye kötelező, és azon kívül gyakornokként helyezkedik el? Kb melyik félévben kellene elkezdeni?
2019. dec. 29. 22:03
 1/4 anonim ***** válasza:

Gyakornoki programban pl csak akkor vehet részt ha még legalább 1 éve van hátra a képzésből.


Amúgy meg diákmunkával is lehet simán.

2019. dec. 29. 22:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Nálunk nincs szakmai gyakorlat sajnos...

Kezdetként az egyetemen vállaltam ingyen munkát, amit már be tudtam írni az önéletrajzomba. Emiatt felvettek egy szakmai diákmunkára az egyetem 3. (BSc) évében, ezeket párhuzamosan végeztem. A BSc végén találtam egy részmunkaidős állást (ami már nem diákmeló, heti 20 óra), de közben ugyanúgy megtartottam a diákmelót is csökkentve az óraszámomat. Így MSc végén (most) van 1 év tapasztalatom egy ingyenes munkából a szakterületem egy ágáról. Van emiatt 3 év ipari területen szerzett jártasságom. És van 2 év tapasztalatom a szakterületem egy másik ágáról (a szakterületemen belül ez a 2 irány érdekelt csak).

Ez így "6" év ha összeadom, de valójában csak 3.


Első évben nagyon kevesen vesznek fel bárkit is, akkor még semmit se tudsz a szakodról valójában, de próbálkozni sose árt. A 2. évben a jókat és szerencséseket veszik fel (akik észreveszik a lehetőséget, mert szánnak napi 10 percet átböngészni az álláshirdetéseket). A 3. évtől jobban szeretik alkalmazni az embert.

2019. dec. 29. 22:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
Építész karon voltam, ott például el lehet menni irodákhoz, vagy jelenleg kivitelező irodákhoz is. Utólag bánom, hogy én is csak a "kötelezőket" csináltam meg.
2019. dec. 29. 22:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Ahol van kötelező szakmai gyakorlat, ott az egyetemen keresztül (neptunban) kell jelentkezni, azaz benne van a tantervben. Van, ahol nyári gyakorlatok formájában kell menni, máshol csak akkor mehetsz, ha már minden tárgyad megvan, szóval utolso félévben. Azt már fizetni is szokták.

Ettől függetlenül diákszövetkezetek szoktak meghírdetni állásokat, amikhez adott szakon folyamatban lévő tanulmányok szükségesek, de ezeket nem feltétlen tudod elfogadtatni az egyetemmel.

2019. dec. 31. 17:00
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!