Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Ezek alapján szerintetek...

Ezek alapján szerintetek melyik kollégának kellene bemennie dolgozni az adott helyzetben?

Figyelt kérdés

Adott 3 ember, akik egy helyen dolgoznak, de más munkakörben. Megpróbálom érthetően leírni.


Legyenek Anna, Petra, Mária.


Anna dolgozik egyik részlegen, ami 2 fajta munkából tevödik össze, x-ből és y-ból.

Petra dolgozik hozzá hasonló részlegen, de az ő munkája csak 1 fajta munkából áll, csak x-ből, ezért egyáltalán nem tudja helyettesítenk Annát.

Mária teljesen más részlegen dolgozik, de ismeri az x és az y munkát is, így tudja helyettesíteni Petrát és Annát is.

Egyébként Anna munkája a legfontosabb.


Most a két ünnep között csak 30-án kell dolgozni menniük.


Anna kivett szabadságot 30-ára, még január elsö hetére is (nem tudni hogy elutazott-e vagy otthon van).

És 30-ára Petra is kivett szabdságot, mert a nap közepén időpontra kell orvoshoz mennie, plusz mondván Anna úgysem lesz, tehát Mária úgyis helyettesíteni fogja Annát, így őt is helyettesítheti.

Viszont Mária mára (29-e) beteg lett, 38 fokos láz, szólt is a főnöknek. A főnök kiakadt, hogy hát Anna szabadságon van, lehet elutazott, őt nem hívhatja be. Petra viszonr orvoshoz megy napközben, így ő sem tud bemenni dolgozni, és vele amúgyse vagyunk nagyon kisegítve max 40%-ban. Viszont Mária meg lázas, úgy nem mehet be, pláne mert az a cég politikája, hogy ha valaki csak elköhinti magát, azt rögtön hazaküldik nehogy megfertőzzön valakit.


Szóval szerintetek ebben a helyzetben kinek kellene bemennie dolgozni? Fontos munkáról van szó, konkrétan egy bolt nyitvatartásáról.


2019. dec. 29. 22:26
1 2 3
 1/24 anonim ***** válasza:
72%
Senkinek. Ez van.
2019. dec. 29. 22:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/24 anonim ***** válasza:
94%
De gáz, senkinek. Ez így van! Ha annyira fontos a munka, majd a főnök bemegy.
2019. dec. 29. 22:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/24 anonim ***** válasza:
76%
Alapvetően egyik se tud bemenni, de Annát fel lehetne hívni, hogy esetleg be tudna-e menni. Aztán ha jó fej akkor bemegy, ha nem tud, akkor bukó van.
2019. dec. 29. 22:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/24 A kérdező kommentje:

De mivel boltoról van szó, nem is egy kicsi vállalkozásról, így nem lehet az megtenni hogy nem nyitnak ki. Mint egy Spar pl.


Főnök allatt nem a "nagyfőnököt" értem, hanem a "telephelyvezetőt". Bár teljesen mindegy, mert egyik sem tudja helyettesíteni a munkájukat.

2019. dec. 29. 22:35
 5/24 anonim ***** válasza:
85%

"Kedves Vásárlóink, üzletünk a mai apon betegség miatt zárva van. Megértésüket köszönjük! Vezetőség"


Lehet én vagyok csökkent elméjű vagy túl lázas vagyok, de nem bírtam kilogikázni ezt a szöveges feladatot, csak az maradt meg, hogy az egyik beteg és gáz van :D

2019. dec. 29. 22:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/24 A kérdező kommentje:
5-ös, de ezt egyszerűen nem lehet megtenni, mert ez nem egy szimpla bolt (csak példának írtam a Spart). Rengetegen számítanak a 30-ai nyitvatartásra, nem lehet megtenni hogy nem nyitunk ki, biztosan a főnök sem engedné, csak közölné hogy oldjuk meg valahogy. Ráadásul más részlegek benn lesznek holnap szóval kinyitni úgyis muszáj.
2019. dec. 29. 22:41
 7/24 anonim ***** válasza:
94%
Van főnök, nem? döntse el ő... ne már egy két troll mondja meg itt gyk-n, ki dolgozzon.
2019. dec. 29. 22:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/24 anonim ***** válasza:
47%
Jogilag A. és P.-t nem lehet behívni, tehát kénytelenek vagytok megoldani M.-val vagy anélkül.
2019. dec. 29. 22:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/24 anonim ***** válasza:
54%
A nyugdíjasok kora reggel,nyitás előtt fél órával gondolom már a bejárat előtt toporzékolnak. Mit lehet tenni, felhívja a főnök Annát vagy Petrát,és reménykedik, hogy valamelyikük megszánja, mert ha nemet mondanak, akkor sem szólhat egy szót se.
2019. dec. 29. 22:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/24 anonim ***** válasza:
89%

Vagy a fonok bemegy, vagy zarva lesznek.

Elofordult mar a vilagtortenelemben, hogy ki volt irva, hogy a bolt szabadsag/betegseg stb miatt zarva.

2019. dec. 29. 22:46
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!