Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Más is van/volt ilyen helyzetb...

Más is van/volt ilyen helyzetben (munkahelyi megkülönböztetés?

Figyelt kérdés

Úgy alakult, hogy ameddig nem adódik más alapon, elfogadtam egy állást önkormányzati szervnél, azonban csak közfoglalkoztatás keretében. Azt csinálom, amit a többi kolléga, irodai munkát végzek, ezért viszont csak 70.000 Ft-ot kapok. Ez több, mint a semmi, ameddig keresek más állást. Képzett és művelt vagyok, nem számítottam arra ami itt folyik.


Teljesen másképpen kezelnek, mintha nem is lennék ember. Nem tudom, hogy miért van erre szükségük. Csak akkor érzik magukat embernek, ha valakit meg tudnak alázni?


Egyszer a főnök elküldött csapatépítőre (kellett a létszám), erre fintorogva kérdezték, hogy "Te is jössz?"

A legkegyetlenebb az, hogy ha valaki névnapot tart összegyűlnek a tárgyalóban sütizni, és engem egyedül lenn hagynak! Soha nem hívtak, ha fel is köszöntöttem a névnapost, sőt kapott egy kis ajándékot(édesség)- akkor még nem tudtam mi a helyzet- is.

Céges rendezvényre sem hívnak meg. Undorodom tőlük! Ennyit számít a státusz? Ugyanolyan képzett vagyok, és voltam már magasabb pozícióban is. Sőt van aki nem ért a géphez és nekem kell megcsinálni helyette, mert emelt számítástechnikát tanultam! Alig várom, hogy elmenjek! Remélem visszakapják valamilyen formában az élettől, azt amit ők művelnek! Hányok!



2019. nov. 28. 08:52
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
Nézd. Ha ennyire utálod ezt a munkahelyet akkor szerintem nem éri meg az a havi 70 ezer Ft. Ha tényleg csak ilyen söpredék van ott akkor azonnal hagyd ott. Majd ideiglenesen kérj egy kis segítséget a szüleidtől ( pénz, lakhatás stb. ) amíg új munkát nem találsz. Ha tényleg olyan képzett vagy mint ahogy írod akkor könnyen tudsz munkát találni, amit lehet még élvezni is fogsz! Szóval fel a fejjel! :)
2019. nov. 28. 09:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
39%

Isten hozott Magyarországon!

Itt a senkiből lesz valaki, ha pedig művelt vagy, tehetséges, mehetsz a sűllyesztőbe.


Egyébként biztos azért mert közmunkás vagy.

Ahol én vagyok magas végzettséggel vagyok kb betanított munkás. Az irodában ülők lenéznek, közben szerencsétlenek a főiskolát se tudják elvégezni...


Egyébként pontosan mit csinálsz?

2019. nov. 28. 09:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
29%
Látom lepontozott tüncike, aki éreccségivel valakinek a titkára :D
2019. nov. 28. 11:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
0%
Amikor hivatalban dolgoztam, kezdőként velem is hasonlóan bántak, pedig határozatlan idejű kinevezést kaptam pár hónapon belül és nem voltam közfoglalkoztatott. Aztán próbáltam megismerni őket, gyorsan betanulni, jól dolgozni... és befogadtak. Nálunk azzal voltak mindig undokak, aki folyton csak panaszkodott meg kb azt várta, hogy más dolgozzon helyette, vagy benyalta magát a főnöknél, és emiatt nagy számnak gondolta magát, közben meg tudás sehol. Közfoglalkoztatott egyszer-kétszer volt nálunk, pár napot jöttek, aztán többet se. Meg voltak lepve, hogy a 70 ezerért valamit csinálni is kéne. Azt örömmel olvasom, hogy te nem ez a kategória vagy. De szerintem a többieknek is ez a tapasztalatuk, ami nekem volt, úgyhogy azzal segítesz magadon, ha nem hivatkozol arra, hogy te csak ennyit meg annyit keresel ezért a munkáért, hanem beállsz a sorba és dolgozol, amíg jobb helyet nem találsz. Plusz az se derült ki, legalábbis számomra, hogy mennyire próbálsz közeledni feléjük, szoktál-e velük beszélgetni. Mert egy sarokban gubbaszto, szótlan embert nem fognak hívni sehova. Búcsúztatóra minek hívják, ha a távozó kollégával soha nem is beszéltek, alig ismerték egymást. Ugyanez áll a névnapra is...
2019. nov. 28. 13:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 A kérdező kommentje:
Nem is ismertek, egyből nem hívtak, sem a másik lányt, aki már nincsen itt. Nem lazsálok, nem panaszkodom. Sőt én segítek nekik, mert vki még scannelni sem tud. Ez nem utálat! Ez azért van mert lenéznek! Egy közmunkás nehogy már rontsa a levegőt.... Hoztam be az elején nasit, azt bezzeg elfogadták.... Engem mégsem kínáltak. Beképzelt bunkók
2019. nov. 28. 14:03
 6/12 anonim ***** válasza:
0%
Pedig úgy írsz róluk, mintha ott mindenki analfabéta lenne. Se a számítógéphez nem értenek se a szkenneléshez, végül is ez a kettő tölti ki a munkaidőt, hacsak nem kell ügyfelezni is, szóval akkor lényegében a munkájukhoz se értenek, azt írod.
2019. nov. 28. 14:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 A kérdező kommentje:
Beszélek velük, és amúgy normálisan kezelnek. Ez azért van, mert közmunkás vagyok. Amikor volt itt közmunkás, azt se hívták...
2019. nov. 28. 14:07
 8/12 A kérdező kommentje:
Értenek a munkájukhoz. Nem csak ennyi a munkájuk. és nem mindenki. Van, aki tényleg nem tud szinte semmit, mégis rendes alkalmazott. De ezt nekik nem mondtam, nem éreztettem.
2019. nov. 28. 14:09
 9/12 anonim ***** válasza:
50%
Attól még lehet éreztetni amúgy, hogy nem mondod a képébe. De szerintem rá kéne kérdezni tőlük, hogy mi a gond, mert nem esik jól neked, hogy még sütizni se hívnak. Aztán akkor kiderülne, hogy tényleg lenéznek vagy esetleg más bajuk van.
2019. nov. 28. 14:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 A kérdező kommentje:
Na de akkor hadd mondjak el egy történetet. Irodán dolgoztam máshol. Egy egyszerűbb melóra felvettek egy leszázalékolt nőt. Pszichiátriai dolog miatt volt leszázalékolva. Viszont jó kis támogatás járt utána. A közvetlen kollégája tiltakozott, kijelentette, hogy nem fog vele dolgozni, el fog valamit rontani a csaj! Én meg elmentem vele rockkoncertre,mert ugyanazt a bandát szerette, és a városban léptek fel. A kollégák persze kiröhögtek. Ennyit erről. Soha nem lennék lenéző egy emberrel azért, amiről nem tehet.
2019. nov. 28. 14:16
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!