Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Miért ilyen lusták a magyarok?

Miért ilyen lusták a magyarok?

Figyelt kérdés
Palyafutásom során több nemzettel volt szerencsém együtt dolgozni. (németek, usákok, lengyelek, törökök, olaszok, szerbek, szlovákok) Az említett nemzetek közül a leglustábbak a magyarok. Közvetlen a nyomukban az usákokkal. Most úgy alakult az életem, hogy Magyarországon élek és dolgozom. Munkahelyen a magyar ember nem tesz többet annál ami a feladata, söt még a saját munkáját is átpasszolná a kollégának. Amit nem akar a magyar munkvállaló megtenni, azt nem is teszi meg. Építkezéseken azt figyeltem meg, hogy 1 ember dolgozik 3 meg csak áll körülötte. Autóval viszik az anyák a csemetéket a 200 m-re levö jatszoterre. Aki gyalogosan jár az szegény. (többször hallottam) Nincs a legtöbb magyar embernek arra kapacitása, hogy a hulladékot szelektíven gyüjtse. Mindent a fekete hulladékgyüjtö edénybe tesz. Karácsonyfát becipelik a lakasba a tü levelekkel beteritik a lepcsöházat s azután nem söprik össze. A papir szemetet senki fel nem venné a lépcsöházban. Éttermekben (akár gyorsétterem) üresjáratoknál a dolgozók csoportosan a telefonjukat nyomkodják, helyette a pultot, az asztalokat törölnék le. Azok a kismamák, akik otthon vannak gyermekeikkel nem föznek - még azok sem akiknek családi összjövedelme nem negedné meg azt, hogy a hét öt napján meleg étel rendeljenek a családnak. Nincs idejük fözni mert gyereket/gyerekeket nevelnek. Most ad hoc` csak ennyi jutott eszembe. Kíváncsi vagyok, ki hogyan látja?

2019. dec. 31. 15:44
1 2 3
 11/21 A kérdező kommentje:

"Hülyék mindenhol vannak, nem csak itthon."


Itt Magyarországon ebböl az ember típusból nagyon sok lehet. Van összehasnolítási alapom. Nemcsak dolgoztam, de bejártam a világot.

Magyarországon a "melós"/droid vs. diplomás/ doktor-doktor között észben,értelemben semmi, zero, nulla különbség van csak épp annyi, hogy az egyiknek 5 év után adnak egy papírt és utána dobnak egy titulust.


Ma délutan. Séta a folyóparton párban. Az út szük, de két embernek megfelö a szélessége. Velünk szemben ugyancsak 1 par jön. Mi libasorra váltunk, míg a velünk szembe jövö pár még kitérni sem igyexik. A 400 m-es partszakaszon ugyanez 2X ismétlödött meg.


Postás. Hozzánk behozza es kiosztja a postát. Mint ahogy illik kimegy a kis kerti ajtónkon (holott ajtónyitogatás nélkül mindjárt átmehetett volna a szomszédos lépcsöházba.) ... szal, kimegy a kis kerti ajtón es ott áll a másik kis kerti ajto elött amin nem tud bemenni, mert nincs hozzá kódja . Áll-áll és tanakodik. Már könnyeket nevettem. Kiszóltam neki, hogy jöjjön vissza és menjen át a füvön. Nah, akkor már ö is nevetett.


Villanyszerelök.

Két ablak között lévö kb 40 cm-es szélességü falra kell betenni egy dugaljat. Míg én a másik villanyszerelöre figyeltem, aki a mellette levö falba helyezett el egy dugaljt, addig emez oda furta, ahol neki kenyelmes volt, csak nem középre.


Szomszédok.

Dupla doktorok. 1 héten keresztül ki nem vitték a kis gyerekeiket sétálni, játszani, levegözni. A gyerekek kezükbe kapják az okostelefont, tábla gépet aztán elvannak.

2019. dec. 31. 17:09
 12/21 anonim válasza:
46%
Akkor nem dolgoztal meg angolokkal...
2019. dec. 31. 17:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/21 anonim ***** válasza:
44%
Azért ne hasonlítsd már németet magyarhoz.. Ott ezerszer jobb az átlag eletszinvonal.
2019. dec. 31. 18:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/21 anonim ***** válasza:
72%
Alapvetően rossz itthon a színvonal az élet minden területén, szóval nem csoda, ha az emberek felvesznek egy ilyen "sz*rok bele mindenbe" attitűdöt egy idő után. A munkahelyen jön ez elő leginkább. Én például tipikusan olyan ember vagyok, aki után csak ülni és nem csinálni semmit munkaidőben, ezért mindig igyekeztem keresni magamnak valami melót az üres járatokban is, megkérdeztem a kollégákat, hogy kinek miben segíthetek. Ennek az lett a vége, hogy volt olyan, hogy három másik ember munkáját végeztem el szinte teljes eszében egyedül, úgy hogy semmilyen köszönetet sem kaptam tőlük, SŐT amikor utólag kiderült, hogy valami hiba csúszott a dologba, akkor rám fogták, hogy mivel segítettem, ezért biztos én rontottam el, nem ők! Úgyhogy az lett a vége, hogy nemhogy egy "köszi" nem járt a segítségemért, még a főnök engem állított elő, és mindenki előtt porig alázott, holott nem lehetett bizonyítani, hogy a hibát ki vétette azok közül, akik dolgoztak a projekten, szóval bárki lehetett. Úgyhogy ott megfogadtam, hogy két fűszálat sem fogok többé keresztbetenni senkinek! Tényleg csak az abszolút minimumot végzem el, elvégre azért fizetnek. A pluszért nem jár semmilyen elismerés, sőt saját hibámon tanulva még inkább szidás jár érte a végén!
2019. dec. 31. 19:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/21 anonim ***** válasza:
20%

És miért jobb az életszínvonal a németeknél, okosok? Mert megteremtették maguknak.

Pedig nekik is kijutott a jóból: fasizmus, vesztes háború, kommunizmus, kétfelé szakadás, mégis nem csak talpra állni, de szárnyalni is képesek voltak ezek után.

2019. dec. 31. 19:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/21 anonim ***** válasza:
45%

Úgy látszik, te egy másik Magyarországon élsz.

Ahol én élek, ott az emberek többsége átlagfizetés alatt dolgozik. 40 évesen már van valamilyen baja: magas vérnyomás, sérv, visszér, ízületi kopás. Nem a lustálkodástól.

Az állami alkalmazottak szolgalelkűen tepernek a kisstílű vezetőség elismeréséért. Árgus szemmel nézik a másik munkáját, hátha észrevesz valami jelenteni való hibát.

Postásnak már csak olyan megy, aki még biztonsági őrnek sem felel meg. Igen, a megalázó munkakörülmények és a röhejes fizetés miatt.

Nem tudom, honnan akasztod a villanyszereőidet, de akit én ismerek, az olyan vályogházba tervezett és kivitelezett modern hálózatot, ahová más szerelő nem vállalná.

2019. dec. 31. 20:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/21 anonim ***** válasza:

"nem tesz többet annál ami a feladata"


Most azért őszintén érdekelne egy érv, hogy miért is kellene...? Meg egyáltalán mit?


Én amúgy pont azt látom, hogy sok esetben hajszoltak a munkavállalók.

Igen, az étteremben dolgozó 2 percet telefont is nyomkod, miközben egyébként végigrohanja a napot.


Egyébként nekem volt igen unalmas, lélekölő, monoton adatellenőrzős munkám.

Az egész rendszer rossz volt, telis-tele hibákkal.

Mindig volt egy-egy feladat, amikor épp egy-egy dolog automata javítását kellett manuálisan végignézni, hogy jó-e vagy egy-egy dolgot kellett javítanunk nekünk.

Na itt volt pár munkatárs, aki nemcsak azt nézte, ami per pillanat ki volt adva, hanem még ezer mást is (ha összefüggött, ha nem, de nagyon sokszor még csak nem is).

Végképp nem értem, miért kellett több dolgot nézniük a kötelezőnél, csak magunkát szívattuk vele és abban a rendszerben már soha semmi se lesz jó...

Ráadásul fal választott el minket, így a csoport egyik fele a legnagyobb jóindulattal se tudta, hogy a másik kétszer annyit ellenőriz..

2020. jan. 1. 12:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/21 anonim ***** válasza:
39%
Végig olvastam..pont olyan általánosítás mint gondoltam..
2020. jan. 1. 12:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/21 anonim ***** válasza:
0%

Suttyók közt vagy azért!

Én lelkes emberekkel veszem körül magam és ezt a fajtát messziről kerülöm

Értem hogy miről beszélsz de hidd el sokan nagyon sokat tesznek a boldogulásért

Te milyen szarmazasú vagy?

2020. jan. 1. 20:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/21 anonim ***** válasza:
0%

Szomszédok.


Dupla doktorok. 1 héten keresztül ki nem vitték a kis gyerekeiket sétálni, játszani, levegözni. A gyerekek kezükbe kapják az okostelefont, tábla gépet aztán elvannak.


heeeeej te mért ezzel vagy elfoglalva?

2020. jan. 1. 20:43
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!