Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Nagyon fognak rám haragudni,...

Nagyon fognak rám haragudni, ha elaludtam ma és nem mentem be dolgozni?

Figyelt kérdés
Gyári munka. Tegnap későn értem haza a fürdőről és lenyomtam az ébresztőórát. 3,5 órával később keltem fel, mint kellett volna. Nem indulok már be hiszen későn érnék be. Főnöktől kapok fejmosást? Most fordult ilyen először elő.
2020. jan. 2. 09:29
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
Munkakörtől függ, de mindenképp telefonálj be minél előbb!
2020. jan. 2. 09:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
91%
Nálunk ezt biztos nem néznék jó szemmel, lenne következménye a dolognak, attól függően hogy hányadszorra fordult elő ilyen, rendszeres-e, és hkgy mennyire vagy ott fontos ember. Legalább hívd fel a főnöködet, é mondd el mi történt. Az őszinteséget mindenhol értékelik.
2020. jan. 2. 09:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
100%

Rá írnak 1 szabit.

Nálunk ilyenkor kibeszélik az embert, hogy biztos direkt nem ment be se aki nem rendszeresen csinálja semmi nem történik belőle.

2020. jan. 2. 09:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
100%

A mostani főnököm az ilyenen egy-egy alkalommal csak mosolyog, hiszen bárkivel előfordulhat. Második-harmadik alkalommal sem csinál problémát belőle, de azért látszik, hogy megjegyzi magának. Az előző főnököm egy alkalomból is olyan problémát csinált, mintha a hiányzó ember miatt megállt volna a termelés... Szóval ez a főnöködtől függ.


Szintén gyárban melózok. Én nem aludtam még el (kop-kop-kop), de az évek folyamán láttam már pár munkatársamnál, hogy hogy reagált a főnök. A lényeg, hogy mindenképpen telefonálj be, kérj elnézést, és tudakold meg, hogy hogyan tudod igazolni (pl. menj orvoshoz igazolásért, kapsz szabit, esetleg bemehetsz délután melózni, és akkor műszakáthelyezéssel levan a gond róla).

2020. jan. 2. 09:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
83%

És még attól is függ, milyen munkakörben, milyen területen dolgozol.

Ha pl. egy gyártó sor szalaggépe mellett, ahol minden egyes munkaműveletet el kell végeznie valakinek, és addig nem tudják indítani a szalagot, amíg minden helyre be nem ült, állt valaki... elhiszem hogy durci lesz a főnök.

2020. jan. 2. 09:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
40%
Engem nem rúgtak ki mikor elaludtam egyszer, bár én vagyok a főnök.
2020. jan. 2. 09:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
41%

Èn mint munkáltató bizonyára rosszul lennék egy ilyentöl. Fejmosás? Nem az anyád vagyok a fönököd.

Elkönyvelni bizonyára elkönyvelnélek, hogy megbízhatatalan vagy és felölelötlen. Na nem az elalvás miatt, hanem azért mert nem mentél be rögtön utánna, vagy nem telefonáltál, hogy mi is történt. Egyszerüen azért mert elaludtál egy napot kihagytál????

Nekem az ilyen no go, bizonyára a megbízhatatlan kolléga szintjére könyvelnélek el és ahogy lehet szabadulnék töled.


Az már más, hogy ha elalszol, betelefonálsz vagy rögtön bemész. Akkor tuti mérges lennék, de elkönyvelném, hogy mással is megeshet az ilyen, de itt volt, nem felejtette el, hogy munkahelye van.


Engem már gyerekként is arra neveletek, hogy legyek öszinte, és ha valami történik akkor vállaljam a következményét. A legfontosabb, hogy amilyen gyorsan csak tudom orvosoljam a bajt, vagy csökkentsem a problémát.


Pl meggyújtok egy gyufát amit elejtek és elkezd égni a függöny. Ilynekor nem nézem nagy szemekkel, hogy leég a ház, hanem fogom magam és eloltom a tüzet vagy ha nem megy akkor hívom a tüzoltókat.

Te most, hogy telefonálás és bemenetel nélkül vagy, éppen a házad ég, és tétlenöl nézed....

2020. jan. 2. 09:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 A kérdező kommentje:
Oké 7-es kicsit elrugaszkodtál a valóságtól a példáddal.:) Annak örülök, hogy nem te vagy a főnököm, mert eléggé tudnál kombinálni az biztos. Nem, nem gyulladt ki a függöny.:D
2020. jan. 2. 09:54
 9/14 anonim ***** válasza:
58%
Én biztos bemennék, még ha csak 2 óra is van hátra a műszakból, és szemtől szembe elnézést kérnék. A másik megoldás, hogy beteget jelentesz valami egynapos, múló rosszullétre hivatkozva.
2020. jan. 2. 09:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:

Gondolom a főnök majd valamikor felcsörget, hogy hol vagy. Akkor elmondod a szitut. Az első kérdése biztos az lesz, hogy miért nem hívad pt vagy a kollégát, amiben igaza is van. A többi tőle függ. Ha jófej, akkor beírja szabinak vagy megkér, hogy egy másik napon, amikor szabad lennél, menj be (ha 24/7 vagytok). Esetleg még elmondja, hogy ezt így nem kellett volna.


Ha nem jófej, akkor meg egy írásbeli figyelmeztetést kapsz.

2020. jan. 2. 09:58
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!