Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Hogy telik az iskolai rendszer...

Hogy telik az iskolai rendszergazda egy napja?

Figyelt kérdés
Mindig is érdekelt, mit csinálnak a rejtélyes szobájukban az iskolai rendszergazdák, mivel én magam is jártam számítástechnika szakra, bár igaz hogy sajnos befejezni nem tudtam. Megjegyezném, hogy gimnazistaként nálunk anno még nem is volt rendszergazda. Azóta volt szerencsém néhány alkalommal egy-egy rendszergazdai szobában látogatást tenni (pl fénymásolás alkalmával), ahol láttam, hogy a rendszergazdáknak viszonylag sok szabadidejük lehet, mert több szabadidős projektet is futtattak párhuzamosan, úgymint nyelvtanulás, könyvírás, barkácsolás, stb. Valamint bennem is felvetődött, hogy jelentkeznék egy erre a pályára felkészítő tanfolyamra. Kell érteniük a programozáshoz is - engem ugyanis ezen húztak el (többek között) -, vagy elegendő az alkalmazói szaktudás is ezen a pályán?

2020. jan. 4. 06:41
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
85%
Hát a mi sulinkban a rendszergazda a farming simulatort, meg a minecraftot nyomja egész nap. De azért ha megkérik valamire, akkor duzzogva dolgozik is kicsit. Mondjuk annyit nem keres, hogy nagyobb legyen a lelkesedés.
2020. jan. 4. 08:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
100%
Pld alap dolgokat megtudsz oldani pc-n, meg alkatreszeket tudsz benne cserelni, halozatot kiepiteni, pld nyomtatot halozatba telepiteni, routert beállitani, ennyi bőven elég.
2020. jan. 4. 08:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 A kérdező kommentje:

hát ez tök jó, van ennél jobb foglalkozás ???


akkor koránt sincsenek annyira kizsákmányolva, mint a szintén az iskolában dolgozó pedagógusok, tanárok, akik állandóan panaszkodnak a TV és rádió műsorokban


farming simulator? az már nem is csak rendszergazda, hanem valódi parasztgazda

2020. jan. 4. 09:00
 4/11 anonim ***** válasza:
100%

Egyik évben voltam leltározni ált.sulikban. Szóval sok helyen bekukkanthattam a rendszergaztához is. Sok helyen brutálnagy rendetlenség és kosz volt. Szanaszét heverő iskolai gépek, és ocsortány maszek gányolás nyomai voltak fellelhetők. Tehát úgy néz ki rengeteg szabadidejük van, hogy magának bütykölget ott.. tehát igyanazt tapasztaltam, mint te.

Pár helyen pedig hihetetlen rend volt. Rz a nagyon ritka. Ők ilyen beállítottságúak. Valószínűleg mostanra mindenhol kialakulhatott egy nagyobb rend, mert végre le tudták selejtezni a régi szarokat. Ugye ez akkor volt, amikor új fenntartót kaptak a KLIK személyében. Előtte pedig valamiért évekig tartogatták a tárgyaikat, nem dobhatták ki, és hát az infós cuccok így általában rendszergazda szobájában kötöttek ki. Persze ez nem ad magyarázatot a hányadék rendettlenségre és koszra, és minden ocsmányságra. Szerintem nagyon alulfizetettek lehetnek, és nem foglalkoznak semmivel. Csak bejárnak, néha cserélnek nyomtatópatront, évente kétszer frissítik a prograromokat. Meg ugye a segédkezés... Digitális táblához hótthülyék a tanárok, programokhoz méginkább. Jaa, projektorizzót kell cserélni... 😃 Meg ha van iskolai rendezvény, akkor ott a hagosítással kell vacakolni.

Ahol volt szerver, ott a rendszergazda kezelte az iskolai honlapot. Valszeg a KRÉTA rendszert tudnia kell mára, és ha van valami, akkor tanárok és mindenki őt nyaggatja.


Szóval programozói tudás nem kell. Felhasználóinál picit azért több. Rendszergazdai kell. Azért ezek a gépek le vannak kódolva, kell tudni jogosultságokat kezelni. Általában nagy géprendelésem vannak. Most ilyen monitor hátuljára szerelhető kis lenovo gépek a menők. Ezekre nem kell egyenként telepítgetni, hanem van ilyen nem tudom hogyan hívják. Egyikre telepíted, és az az összes többin megjelenik, mert ugyanaz van rajtuk. Az ilyen belső hálózatos dolgokhoz sosem értettem 😃

2020. jan. 4. 09:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:
havi fix láblógatva
2020. jan. 4. 09:31
 6/11 anonim ***** válasza:
100%

Az iskolai rendszergazdák kb minimálbérért dolgoznak. Az én sulimban kezeli az iskolai szervert/hálózatot közel 100 munkaállomással (70 asztali gép 30 laptop) beüzemeli a projektorokat és a nyáriszünetben újrarakja a gépeket. Az érettségi alatt biztosítja a szükséges ikt eszközök kifogástalan működését.


Ezért nettó 110-120 ezret kap. Csak lasszóval lehet találni normális rendszergazdát. Aki ért hozzá az minimum 3-szor annyiért elmegy dolgozni egy multihoz, kókler meg sehová sem kell. Több iskolaban úgy oldják meg, hogy a rendszergazda heti egy napot van bent és a többi nap távolról dolgozik. Cserébe elvárják, hogy menjen a rendszer.

2020. jan. 4. 09:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
100%
Van, ahol az informatikatanár tölti be a rendszergazda szerepét is.
2020. jan. 4. 09:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
100%

Én gimiben informatika szakos voltam, ha maradtam volna ötöd éven akkor lehettem volna infromatikai rendszergazda. Én két nyári gyakorlatomat egy általános iskolában töltöttem, a második nyaramon a padtàrsammal voltam, életem legjobb 2 hete volt(hivatalosan 4 hét lett volna). Az első nyaramon az informatika tanár volt a gyakvez(tehát a rendszergazda is egyben), a következő nyàron pedig előlèptettèk iskolaigazgatóvà, így az igazgató volt egyben a rendszergazda is. :D Szóval azon a nyáron nem volt gyakvez sem, csak kiadta, hogy tegyük rendbe a gépeket, két hét után meg aláírta a papírjainkat, de egy percre sem jött be ellenőrizni minket. Minden reggel elkèstünk, és mindig hamarabb lèptünk le, filmeztünk, beszèlgettünk, és volt a teremben egy csomó társas, azokkal játszottunk. A rendszergazda is kb ennyire elfoglalt élesben is(szerintem), csak ő egyedül van és akkor dolgozik, ha év elején jönnek az új osztàlyok, vagy új diák jön valamikor, vagy hívják hirtelen valami apró probléma miatt. A mi gimis rendszergazdànk egyébként nagyon nem értett a szakmàjához, az interaktív táblát sem ő csinálta meg, hanem egy osztálytársam, gyakran nem is tudta, hogy kezdjen hozzá egy probléma megoldásához, hanem inkább egyből hívta telefonon a PC szervizet az iskola mellett, mert ismerte a tulajt.

Jó meló, de sajnos én is ugyanilyen buta lennék az egészhez, mint ő, így kiszàlltam négy év után.

2020. jan. 4. 14:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim válasza:
100%
Tudom hogy régi a kérdés viszonylag, de azért leírom a véleményemet. Szerintem egy ótvar szar meló a közszférában a rendszergazdaság. Semmi előrelépés, pocsék fizetés. Én is voltam hivatalban rendszergazda majdnem négy évig. Semmi előrelépés soha nem volt, egy örökös körforgás az egész... én tanultam munka mellett/közben is és inkább elmentem egy nagyobb céghez jóval több fizetésért. Szóval azt mondom hogy aki teheti és szeretné, az ne a farming sim-et meg az mc-t nyomassa melóban, hanem tanuljon (akár önképzés, akár levelező) aztán menjen el jobb helyre. Belépő pozíciónak rendben van egy ilyen, de ne akarjon senki ott ragadni.
2022. jún. 27. 10:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
44%
Szerintem maga a Teremtő is talán egy rendszergazda. :) <3
2022. dec. 5. 21:31
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!