Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Hogy mondjam el a főnökömnek...

Hogy mondjam el a főnökömnek hogy babát várok? Kb fel éve kérdezte vane tervben én meg azt mondtam hogy nem.

Figyelt kérdés

Akkor még tényleg nem volt tervben csak utána kezdtem el gondolkodni rajta és beszéltünk erről a párommal. Ő azt mondta nagyon örülne neki, én nekem is kell és nem baj ha terhes leszek így már nem védekeztünk. Én nem tudtam hogy ilyen hamar sikerülni fog most mit csináljak?

Ma csináltam tesztet kettőt mert már több mint egy hete megkellett volna jönnie. Mind kettő pozitív. Hétfőn fogok dokihoz menni, én majd nem dolgozhatok tuti azt mondja.


2020. jan. 4. 22:33
 1/10 anonim ***** válasza:
100%

Miért ne dolgozhatnál? Ezt nem értem.

A főnöködnek meg nem kell beszàmolni, hogy próbálkoztatok,vagy csak becsúszott a baba. Ha most derült ki a terhesség, szerintem ne mondd még el.

2020. jan. 4. 22:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
Mert cipelni kell nehezet
2020. jan. 4. 22:42
 3/10 anonim ***** válasza:
87%

"Főnök, ember tervez, Isten végez, jön a baba! Ha lenne valami amit egy kismama is csinálhat, tudok maradni, ha nincs, akkor sajnos marad a betegállomány!"


De ezt számodra megbízható tanúk előtt mondd neki, mert ha nincs tanú, valamilyen ürüggyel ki fog rúgni és azt fogja mondani, hogy nem tudta, hogy terhes vagy! De a telódra is felveheted, dátummal.

2020. jan. 4. 22:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:
#3 azért olyat nem fog tenni. Így mi nem vagyunk rosszban de félek mit szól majd
2020. jan. 4. 23:04
 5/10 anonim ***** válasza:
68%
12. hétig ne mondd el, hiszen addig bármi történhet. Utána is inkább ameddig lehet dolgozz, ha lehet adjon könnyebb munkát. Te is jobban jársz és a főnöködnek is sokat számít.
2020. jan. 4. 23:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
41%
Főnöktől félsz, de a gyerekvállalástól nem félsz? Érdekes.
2020. jan. 5. 08:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
0%

És még csodálkoznak, hogy a cégek nem szeretnek fiatal nőket alkalmazni...

Mondd el mielőbb, leginkább azért, mert ha tájékoztattad, akkor nem rúghat ki és fizethet utánad három évig mindent, míg otthon vagy. Ha már átvágod őket, csináld nagyban, hogy neked is megérje.

2020. jan. 5. 09:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
59%

Nem tudom, most ezek a mai tesztek milyenek, de akkor pár hetes lehet (mondjuk 5-6 hetes?)

Akkor most (ha 12. hétig nem szól), akkor még heteken át emeljen nehezet? Szerintem ez nem valósítható meg.

2020. jan. 5. 10:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
57%
7-es, miért a munkáltató fizetné 3 évig?
2020. jan. 5. 10:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
57%

#5

"12. hétig ne mondd el, hiszen addig bármi történhet"

Ja! Különösen, ha nehezeket cipel!

2020. jan. 5. 10:40
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!