Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Minden munkahelyen ilyenek a...

Minden munkahelyen ilyenek a kollégák?

Figyelt kérdés

Utóbbi időben sokat vagyok táppénzen, kevesebbet dolgozok mint a többiek az tény. De nem tehetek róla, most lesz műtéten 2 hét múlva , ki kell venni a mandulam. Olyan rossz, hogy szinte mindig visszaesek egyből. Amióta van ez, hogy sokat hiányzom, azóta úgy érzem ki utaltak és nem kedvelnek már. Nem nagy iroda, körülbelül 25 én vagyunk összesen bent.

Én személy szerint, nem haragudnek valakire aki beteg, nem tehet róla.


2020. jan. 5. 01:17
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
92%
dehogynem, ha el kéne végezned a munkáját
2020. jan. 5. 01:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
90%
Ha valaki néha néha bezeg akkor nincs gond, de ha állandóan akkor igen, mert addig mások végzik el a munkáját. Nekem többször kivették az orrmandulámat, polipomat. Állandóan visszanő. 4 éve vették ki az orrpolipomat negyedik alkalommal. Idén megint mennem kell, mert újraa visszanőtt. De nem vagyok vele mindig táppénzen. Amikor műtik majd akkor is max 1 hét. Tolerálják, mert nem sárán megyek táppénre. Nem is értem, hogy ha 2 hét múlva lesz a műtét miért vagy táppénzen? mert műtét után még 1-2 hét táppénz bizony rengeteg. A cégnek sem jó ez.
2020. jan. 5. 01:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 A kérdező kommentje:
Azért vagyok most táppénzen vagyis voltam mert tuszos mandula gyulladasom volt. 39 fok fölötti lázzal.
2020. jan. 5. 02:17
 4/16 anonim ***** válasza:
92%
Akkor nem tudsz mit csinàlni, ezt a békàt le kell nyelned.
2020. jan. 5. 02:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
69%

A kérdezőnek igazat adva kérdezem, hogy még ha el is kell végezni a sokat betegeskedő ember munkáját, azért miért őt kell utálni és elkezdeni vele tahóskodni? Talán ő tehet róla? Szépen a főnök elé kell állni, és közölni vele, hogy számotokra túl megterhelő ennyi extra munka, szeretnétek megkérni, hogy keressen más megoldást. Csak ugye jó magyar mentalitás szerint egyszerűbb a beteg dolgozót (aki a legártatlanabb az egészben) csesztetni, mert ugye Mo.-n az lett az emberbe nevelve, hogy ne merjen panasszal vagy kifogással járulni a főnök elé, mert akkor kirúgják.

Az megint más eset, ha nagy valószínűséggel nem beteg az illető, csak sumákol.

2020. jan. 5. 07:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
68%

#5: Szerintem a válasz pofon egyszerű. Felnőtt ember az illető és nem egy kisgyerek, aki folyamatosan ki- bejár orvosi igazolásért a rendelőbe. Beteg? Ok, menjen orvoshoz, gyógyuljon meg, jöjjön vissza dolgozni. Pont.

Ez a hol dolgozok, hol nem, a létező legrosszabb. Nem tudni pontosan mi a kérdező feladatköre, de az valami idegőrlő lehet, hogy lebetegszik, át kell venni a munkáját, visszajön pár napra aztán újra. Nyilván nem tudja előkészíteni a terepet annak aki helyettesíteni fogja, nulláról kell valahogy felvennie a fonalat. Aztán visszajön betegállományból, újra át kell adni neki a munkát, mi hogy áll stb. Megint plusz energia az effektív helyettesítés mellett. Aztán mire felveszi a fonalat, a helyettesítő pedig leteszi, újra elmegy betegállományba, kezdődik az egész elölről. Ez százszor rosszabb, mint ha egyszerre hiányozna két-három hetet egy műtét miatt.

2020. jan. 5. 09:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
42%
6: Csak tudod, nem minden betegség intézhető el seperc alatt egy műtéttel, hogy aztán 2-3 hét hiányzás, és csá. Van hogy egy tucat vizsgálatot kell elvégezni, némelyik egész napos is lehet. Valamint olyan is, hogy úgy néz ki, minden rendben, az illető ismét munkaképes, de aztán 2-3 hónap múlva komplikáció lép fel, ami miatt újra be kell feküdnie. Ezt nem ő szabályozza. És ha úgy érzi magát, hogy tud dolgozni, akkor mégse mondhatja neki azt a főnök, hogy a biztonság kedvéért inkább maradjon még fél évet táppénzen.
2020. jan. 5. 10:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:

#7: Ezt aláírom, de itt egyértelműen nem erről van szó. A kérdező leírta részletesen


#6

2020. jan. 5. 10:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
84%
Ha te időben szólsz akkor a főnök feladata ezt megoldani és nem rád kellene,hogy haragudjanak a munkatársak. Ha viszont pl.délután kellene menned dolgozni és te szólsz a főnöknek egy órával előbb hogy nem mész dolgozni és ezt rendszeresen így csinálod akkor a drága főnök ráfogja sózni a munkaidődet a délelőtti munkásra és minden rá fog hárulni.De lehet ezt csinálja akkor is ha időben értesíted.Nem ismerem a részleteket. Nekem voltak olyan kollégaim akik ebből gyakorlatot űztek.Pl.a kolléga nem jön mert lázas,épp injekciókat szed mert becsípődött a dereka,fogorvoshoz megy szinte mindn héten volt nála valami. Vagy a kolléganő a férjének felment a cukor szintje vagy neki épp erős menstruációja van vagy épp influenzás.A harmadiknak meg gyenge az immunrendszere gyakran megfázik. És peresze mindenki az utolsó pillanatban szól.Ilyenkor haragudtam a kollégákra is miért nem szóltak egy nappal előbb,hogy ezt meglehessen oldani és a főnöknőre is mert magamra voltam hagyva és nagyon sok munkám volt.Ő azzal érvelt szólhattak volna neki időben ha meg tudott róla azt mondta majd jön ő nekem segíteni,de általában nem jött.
2020. jan. 5. 11:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:
68%
8: Arról ír, hogy a kollégák azért utálják, mert rendszeresen megesik, hogy több hetet hiányzik betegség miatt. Tehát arról van szó.
2020. jan. 5. 13:12
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!