Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Minden munkahelyen ilyenek a...

Minden munkahelyen ilyenek a kollégák?

Figyelt kérdés

Utóbbi időben sokat vagyok táppénzen, kevesebbet dolgozok mint a többiek az tény. De nem tehetek róla, most lesz műtéten 2 hét múlva , ki kell venni a mandulam. Olyan rossz, hogy szinte mindig visszaesek egyből. Amióta van ez, hogy sokat hiányzom, azóta úgy érzem ki utaltak és nem kedvelnek már. Nem nagy iroda, körülbelül 25 én vagyunk összesen bent.

Én személy szerint, nem haragudnek valakire aki beteg, nem tehet róla.


2020. jan. 5. 01:17
1 2
 11/16 anonim ***** válasza:
84%
9: Azt nem mindig tudja az ember egy nappal előre, hogy másnap nem tud menni, mert beteg lesz. Velem többször megesett már, hogy reggel ébredve realizáltam a lázasbetegséget. Ugyanakkor az is, hogy este belázasodtam, alig álltam a lábamon, reggelre viszont fullon lement.
2020. jan. 5. 13:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/16 anonim ***** válasza:
35%
#10: Dehogynem arról van szó. Egy kvázi nem túl nagy beavatkozást kellene elvégeztetni, helyette húzza halasztja stb. Hol dolgozik, hol betegállományban van. Ez pont az a kategória amit én írtam.
2020. jan. 5. 13:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/16 anonim ***** válasza:
11-as: az igaz néha előfordulhat, de nem heti rendszerességgel és épp mindig minden munkásra váratlanul tör rá a betegség többször rövid időn belül.
2020. jan. 5. 13:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/16 A kérdező kommentje:
Tudom nagyon rosszul hangzik, most lesz 7 hónapja februárban, hogy ott dolgozok. 5 hónapig szinte egy napot sem hianyoztam. Nemrég jött ez elő, hogy beteg vagyok nagyon és szinte soha nem múlik el, folyamatos gyulladásban van a mandulam, orvos szerint gocos mandula.
2020. jan. 5. 18:18
 15/16 anonim ***** válasza:
28%
Ja, és ami a kollégákat illeti legjobb olyan helyen dolgozni ahol kevés van belőlük és még azzal a kevéssel is legjobb minél kevesebb időt eltölteni.Ez tapasztalat
2020. jan. 6. 06:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/16 anonim ***** válasza:

Én amíg Magyaraországon éltem, teljesen temészetes volt számomra, hogyha 38-39 fokos lázam van, ha iszonyúan megvagyok fázva akkor elmentem az orvoshoz aki kiírt 1 hét táppénzre. Inkább legyek otthon 1 hétig, mint, hogy mindenki mást megfertőzzek a munkahelyemen. Voltak kollégáim akik a teljes kimerültség miatt kiíratták magukat. Ez sem volt gond. De lassan 14 éve, hogy Angliában élek, azóta is 1 munkahelyen, és itt kint nem veszik jól néven a táppénz. Nem is nagyon mennek el, mert a rendszer is olyan rossz, hogy az emebr inkább 40 fokos lázzal, full náthásan is bemegy. Itt kint a cég nem fizeti a táppénzt, ezért ha valaki beteg 3 napig otthon maradhat úgy , hogy arra nem kap pénzt (fizetésnélküli napok) de nem is kell orvosi igazolás sem, sőt dokihoz sem kell elmenned. Elég csak betelefonálni, hogy beteg vagy.

Ha tovább maradsz mint 3 nap akkor kell igazolás, akkor az állam fizeti a táppénzt, de 1 hétre annyira kevés pénzt adnak, hogy abból képtelenség boldogulni. Angliában cége válogatja, hogy melyik cég fizet táppénzt melyik nem. Így én tüsszös mandullagyulladással, lázzal is dolgoztam, mert muszáj volt. Műtét is úgy zajlott, hogy reggel bementem, megcsinálták, még aznap hazamentem, és csak 2 napot lábadozhattam otthon. Bátyám LOs Angelesben él, lassan 17 éve. Ott is a betegállomány luxus. Nem tolerálják. Ott is menj dolgozni akkor is ha az utolsó kenetet kenik rád.

Gondolom Magyarországon is a munka kezd olyan pörgös lenni mint a világon mindenütt, és lehet ezért nem nézik jó szemmel, hogy állandóan betegállományban vagy.

2020. jan. 6. 09:26
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!