Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Mi történik akkor, ha azt...

Mi történik akkor, ha azt mondom a munkahelyemen, hogy holnaptól nem jövök dolgozni?

Figyelt kérdés

Tehát így, minden előzmény nélkül bejelentem. Nem dolgozom le a 30 napos felmondási időmet sem. Milyen következményekkel kell számolnom? Van itt olyan, aki így jött el munkahelyről?


Köszi a válaszokat.



2020. jan. 5. 21:30
1 2 3
 1/21 anonim ***** válasza:
77%
Keresnek új dolgozókat, akiknek többet kell fizetni.
2020. jan. 5. 21:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/21 anonim ***** válasza:
100%
Ha próbaidös vagy akkor semmi. Ha nem, akkor perelhetnek is akár. Szóval meg tudnak fingatni.
2020. jan. 5. 21:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/21 anonim ***** válasza:
67%

Úgy tudom, rossz esetben ki kell fizetned azt a hónapot, amit nem dolgozol le.

Nem tudod inkább kirúgatni magad?

2020. jan. 5. 21:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/21 anonim ***** válasza:
100%
Közös megállapodással lehet akár gyorsabb felomdási időt is kérni, mint ami a szerződésben áll.
2020. jan. 5. 21:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/21 anonim ***** válasza:
83%
Én még nem láttam olyan céget, amelyik perelt volna.
2020. jan. 5. 21:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/21 anonim ***** válasza:
100%

Ez cég és szerződésfüggő. Általában:

- Próbaidőszakban következmények nélkül megteheted.

- Azon kívül lehet, hogy a főnök azt mondja, oké, menj és írnak egy papírt, hogy közös megegyezéssel történt a dolog.

- A cég kötelezhet, hogy az időszakot ledolgozd, ha nem teszed, akkor perelhet a kiesése miatt.


Pereskedésről még én sem hallottam. Amit láttam, hogy okcsá közös megegyezéssel vagy megkérték még az illetőt, hogy 1 hetet maradjon, amíg átrendezik és elintézik a dolgokat.

2020. jan. 5. 22:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/21 anonim ***** válasza:
100%

"Én még nem láttam olyan céget, amelyik perelt volna."


Ehhez képest, hány olyan esetet láttál, hogy így megegyezés nélkül lépett le valaki következmények nélkül?

2020. jan. 5. 23:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/21 anonim ***** válasza:
100%

Nalunk volt ilyen, annyi lett hogy kerestek gyorsan mast mert nem volt idejuk azzal foglalkozni hogy megbuntessek/szivassak az illetot.


Szerintem attol fugg hol dolgozol, mennyire vagy potolhato es a fonok...

2020. jan. 5. 23:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/21 anonim ***** válasza:
100%

A legtöbb ember el megy táppénzre, és még pénzt is kapsz. Amit írt az egyik kommentelő az teljesen igaz, hogy ki kell fizetned az adott hónapot a munkáltató részére (legalább is közalkalmazottnál tuti így van)


Én emlékszek teljesen bele betegedtem idegileg a melóba, és el mentem 5 nap táppénzre a 30 napos felmondási időből, de az utolsó hétben még bent voltam és teljesen kiútáltak azért az 5 napért is, pedig az orvosom kiírt volna az egész időre is, utólag már nem lennék ilyen lelkiismeretes, süllyedő hajóval nem kell foglalkozni, ha nem becsültek meg.

2020. jan. 6. 00:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/21 anonim ***** válasza:
76%
Megtehetik, hogy perelnek, de ha kis cèg akkor egyszerűen ilyenre nem lesz pénzük, de egyébként sem hallottam még olyat, hogy valakit ilyen miatt bepereltek. Egyébként, ha nem akarsz felmondási időt tölteni akkor menj el tàppènzre.
2020. jan. 6. 12:11
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!