Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Mi történik akkor, ha azt...

Mi történik akkor, ha azt mondom a munkahelyemen, hogy holnaptól nem jövök dolgozni?

Figyelt kérdés

Tehát így, minden előzmény nélkül bejelentem. Nem dolgozom le a 30 napos felmondási időmet sem. Milyen következményekkel kell számolnom? Van itt olyan, aki így jött el munkahelyről?


Köszi a válaszokat.



2020. jan. 5. 21:30
1 2 3
 11/21 anonim ***** válasza:
100%
Nálunk beírják az igazolatlan távollétet a felmondási időre, ami azzal jár, hogy szünetel a biztosításod, így fizetned kell a tb-t arra a hónapra, valamint megszűnik a jogfolytonosság, minden olyan támogatástól elesel amihez folyamatos jogviszony kell, a táppénz jogosultságod is elölről kezdődik a következő cégnél.
2020. jan. 6. 15:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/21 anonim ***** válasza:
7: külsős bérszámfejtőként? Elég sokat... :D
2020. jan. 7. 20:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/21 anonim ***** válasza:
55%

Év eleje van, tehát elvileg az összes szabid megvan (29 nap minimum)


Mondj fel, a felmondási időszakra vedd ki az összes szabidat, ha nem lenne elég, akkor betegszabi a maradékra. Megkapod utolsó hóra a fizudat, nem kell bejárnid és nem perelhetnek be.

2020. jan. 15. 09:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/21 anonim ***** válasza:
73%

"Év eleje van, tehát elvileg az összes szabid megvan (29 nap minimum)

Mondj fel, a felmondási időszakra vedd ki az összes szabidat,"


Ebben 3 dolog se igaz:

Időarányosan van szabadságod! Ha most felmondasz, akkor max 1 nap. Ha többet kivett valaki, vissza kell téríteni (illetve levonják az utolsó béréből, ha van miből)


Nem, 29 nap a minimum egy évre hanem 20 (Mt 116. § Az alapszabadság mértéke húsz munkanap.)


A szabadságot nem a dolgozó veszi ki, hanem "a munkáltató adja ki" (Mt 122. § ), azaz hiába akarna most kivenni 29 napot ha nem adják neki ki.


Nem tudom ilyenkor eldönteni, hogy az ilyen válaszoló mint a #13 rosszindulatú félrevezető, vagy borzalmasan tudatlan.

2020. jan. 15. 18:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/21 anonim ***** válasza:
0%

20at szerettem volna írni, telefonról melléütöttem. Jól lovagold meg ezt a 29et, végre egyszer valamiben igazad lehet az életben.


Ahogy mondtam, szabadság, maradékra pedig betegszabi. Nálunk is így csinálta az egyik ember, a cég ki volt akadva, de nem tudott mit tenni.


A felettem lévő okostojásokkal meg ne foglalkozz, azt hiszik, hogy ha kihivatkoznak pár bekezdést egy jogszabályból akkor már okosak, de a való életben 2 nap után elvéreznének

2020. jan. 15. 20:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/21 anonim ***** válasza:

"való életben 2 nap után elvéreznének"


Hiába vigasztalod magad ilyenekkel, de tuti többre vittem az életben mint te. Csak egyet tudtál kimagyarazni a háromból.


Ha nem fontos emberről van szó, úgyis elengedik. Ha annyira nem akarják elengedni, akkor meg simán ráküldik a táppénz ellenörzést. Az nem kerül sokba, van ahol rendszeresen csinálják.

2020. jan. 15. 20:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/21 anonim ***** válasza:

Nem állt szándékomban kimagyarázni semmit, a 20at elírtam, a többit tartom.


Miért te mire vitted? Van stabil munkahelyed? Szerető család? Jó fizu? Egészség? Ha valamelyikre nem a válasz, akkor van egy rossz hírem ;)

2020. jan. 16. 08:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/21 anonim ***** válasza:
#17 hát nincs nem válasz + nekem eszem is van
2020. jan. 16. 09:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/21 anonim ***** válasza:
A frusztrált irogatásodból nekem úgy tűnik nincs azért minden rendben, tegyél rendet magadban és aztán folytatjuk ;)
2020. jan. 16. 18:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/21 remetdol ***** válasza:

#19 ne vetítsd ki másokra a frusztrációdat. Nincs igazad, törődj bele.


Az, hogy mi történik, ha hirtelen le akar lépni valaki, az adott vezetőtől függ (és persze a felmondó beosztott addigi viselkedésétől). Lehet, hogy simán elenged, és nem is tartóztat.

2020. jan. 16. 20:21
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!