Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Hogyan bírnak egyesek 4-5...

Hogyan bírnak egyesek 4-5 órási vonatokkal járkálni dolgozni?

Figyelt kérdés
Reggel baromira hideg van, ilyenkor pedig még koromsötét. Világ életemben gyűlöltem reggel kelni, munkahely választásnál épp ezért fontos szempont volt a 9 órási kezdés (17.00-ig melózom).
2020. jan. 6. 10:46
1 2 3
 11/22 anonim ***** válasza:
90%

Én meg az ilyen embereket nem bírom megérteni.

A nap 24 órából áll, akár korán kelsz, akár későn.

Ha korán kelsz, igazítsd a lefekvésedet ehhez. A lényeg, hogy annyit aludj, amennyit a szervezeted kíván.

2020. jan. 6. 11:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/22 anonim ***** válasza:
100%

Én se szerettem korán kelni.


Csak aztán változott az életem, családom lett.


Fontos, hogy jól keressek, mert terveink vannak. Ezért olyan munkát vállaltam, ami sokkal jobban fizet, cserébe 1 órára van.


Aztán fontos, hogy a kislányommal tudjak játszani munka után, ezért korán járok, hogy korán hazaérjek.


Szóval a túl lehet ezen lendülni, ha van miért.

2020. jan. 6. 11:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/22 anonim ***** válasza:
Muszáj. Én is utálok korán kelni. Van ismerősöm, aki 6-ra jár dolgozni. Úgy oldja meg, hogy korán lefekszik este. Ő mondjuk már 9 körül megy aludni. Én meg 11 felé, mert nekem annyira nem kell korán kelnem. Szóval az alvás, pihenés ugyanannyi végül is.
2020. jan. 6. 11:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/22 anonim ***** válasza:

Egymás meg nem értése abból adódik, hogy különböző a biológiai ritmusotok.

Egyes emberek szeretnek korán kelni és felkelés után egyből éberek, mások este sokáig szeretnek fent maradni.

Nem vagyunk egyformák, én is szeretek korán kelni, fél 8-ra járok dolgozni, de ha tehetném fél 7-re, vagy 6-ra járnék.


Valamennyire lehet módosítani is a biológiai óránkon, ahogyan itt más is javasolta, feküdj le korán, amennyire ez lehetséges!


Az éjszakai műszakot jobban elfogadhatónak tartod kérdező? Van olyan ismerősöm, aki mindig éjszakázik (ápolónő), hogy együtt lehessen nappal a gyerekeivel. Persze ne úgy képzeld el, hogy minden nap, csak heti 3 éjszakát dolgozik összesen, de neki megéri, mert azért sokkal többet fizetnek, mint a nappali műszakért.

2020. jan. 6. 11:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/22 anonim ***** válasza:

Középsuliban 2 évig és után alkalmanként 5 kor ment a busz.

Suli után még 1 évig buszoztam ilyen korán.

Szerintem ez is korán van de sokan azért indulnak meg ilyenkor mert vagy rossz a csatlakozás vagy messze laknak a melók többségénél ahol nincs műszak nem kell ilyen korán kezdeni.

2020. jan. 6. 11:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/22 anonim ***** válasza:
100%

4kor kelek, 6ra bent vagyok melóban, 3ra otthon vagyok.

Asztalos vagyok, vállalkozó, +vannak fotós és animációs munkáim is.

Én imádok 4kor kelni,

4:00 vekker

1. C-vitamin +víz ivás

2. Öltözködés

4:10 bemelegítés

4:20 1. Nap 10km futás

2. Nap saját súlyos eszés

5:00zuhany

5-5:50 olvasás, rajzolás, de ma pl caak simán forrócsokit szürcsölgettem a kandalló előtt, szabad program...

5:55kor kisétálás kapu kinyitása, didergő alkalmazottak beengedése, aztán be a műhelybe és szünet nélkül munka 14:00ig...

14:00kor pedig minden szerszám kiesik a kezemből ott ahol vagyok.

Megyek be a hazba, alkalmazottak még toljak 16-17ig. Persze ez csak műhelymunkánál, beszerelésnél toljuk amíg kész nincs. Ha az este 10kor van, akkor este 10kor... de a munkánk 90%-a műhelymunka...

Hétvégén meg elvből nem dolgozom.

Az ünnep az ünnep... szombati ledolgozásokról meg hallani sem akarok... meg a melósaim sem.

2020. jan. 6. 11:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/22 anonim ***** válasza:
9%

Az alkalmazottak is emberek. Legalább enni, inni, szarni szabad elmenni nekik?

De legalább biztos "agyon vannak fizetve", azért dolgoznak megállás nélkül, igaz?

2020. jan. 6. 11:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/22 anonim ***** válasza:

olyan tipus vagyok hogy nekem délután lesz agyam



de mégis 5 idulok mert az élettársam is igy marad közös időnk

egyébként járhatnék 10 re is

2020. jan. 6. 12:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/22 anonim ***** válasza:
3 müszakba dolgozom heti 6 napot
2020. jan. 6. 13:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/22 anonim ***** válasza:

Mindenki másmilyen.

Én is utálok korán kelni, nekem 7 óra a minimum, amikor fel tusok kelni anélkül, hogy olyan legyek, mint a mosott sz.r.

És nem igaz, hogy jobb lesz, ha előbb lefekszel, mert nem igaz. Egyrészt, ha úgy vagy bekötve, nem is esik jól elaludni 8-9 fele, másrészt attól még ugyanúgy hulla fáradt leszel 5 órakor reggel, és csak ébresztőre megy a felkelés.

Szerintem mindenki válasszon olyan munkát, ami a szervezetéhez alapból igazodik. Pl. van, aki még az éjszakás melót is imádja.

2020. jan. 6. 15:52
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!