Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Fog valaha változni a biztonsá...

Fog valaha változni a biztonsági őr "szakma", arról alkotott vélemény és a biztonsági őrök színvonala?

Figyelt kérdés
A sok bamba őr lassan elhagyja a terepet, érezhető hogy a fizetések is emelkednek, már csak az a kérdés, hogy a bunkó és aljas őrök is fogynak e, vagy épp növekednek. nem egyszer szégyelltem magam kollégák helyett is egyes szituációkban... ahogy észrevettem viszont kezdenek a fiatalok is ebben a munkakörben tevékenykedni, mert körülbelül azon a szinten van mint egy mekis kiszolgáló és nagyon kevesen tudnak bármiféle munkát vállalni. van rá lehetőség, hogy több feladatot kapnak az ilyen emberek és ezáltal a fizetés is több lesz, vagy még egy ideig marad a legtöbb helyen az a felállás, hogy aki rendőr volt, vagypedig valami s*ggnyaló az élvez mindig elsőbbséget? V
2020. jan. 6. 16:15
 1/6 anonim ***** válasza:
Nem. Aki ért valamihez az nem megy ilyen munkára.
2020. jan. 6. 16:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

"A sok bamba őr lassan elhagyja a terepet"

én ebből még nem érzékeltem semmit, de nyilván ez nem reprezentatív.


viszont azt látom, hogy aközött van különbség, hogy hol milyen embereket alkalmaznak. azért boltokban viszonylag normálisak szoktak lenni, de pl. a városom temetőjében viszonylag buták és bambák

2020. jan. 6. 16:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

eléggé elfogult a társadalom az őrökkel kapcsolatban, őr=bunkó, lusta, tanulatlan, nem ért máshoz, vagyis semmihez

szerintem ugyanúgy vannak normálisak, és bunkók, mint minden munkahelyen

az meg hülyeség, hogy bizonyos ember típusok kikopnak, örül a cég, ha talál embert, nem fognak válogatni.

2020. jan. 6. 18:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
az, hogy tanulatlannak néznek talán jogos, de vegyük számításba, hogy egy eladónak, vagy egy raktárosnak, vagy akárminek lenni se sokkal több, mint egy őrnek. azt is vegyük számításba, hogy nagyon nehéz normális iskolával rendelkezni és elhelyezkedni bármiben. ha kapóra jön egy ilyen munka és könnyen végezhető, akkor miért is ne? teljesen sok a munkanélküli és az, aki egyetem után se tud sehova menni. ezekben az időkben már nem kéne szerintem azon lovagolni, hogy egy szakma tanulatlan, vagy sem mert szerintem nagyon nem releváns ezzel jönni a mai időkben. A munka az munka, az őrködésnek is megvan a maga bánata és nehézségei...
2020. jan. 6. 19:56
 5/6 anonim ***** válasza:
Szerintem még nagyon sokáig nem fog változni. Még ha a bunkóság csökkenne is, az őrökről mindenki azt gondolja, hogy lusták elmenni valódi munkára, mivel a nagy átlag csak ücsörög, és néznek ki a fejükből. Bár szerintem ez sok esetben irigység is azoktól akik szó szerint megdolgoznak a pénzért, és még nem is keresnek többet több valódi munkával. És ez teljesen természetes emberi érzés, sosem fog megszűnni. Régebben nekem is eszembe jutottak ilyen gondolatok, de aztán arra jutottam, ha nem lenne normális szakmám, én is inkább elmennék ücsörögni a pénzért ha tehetném.
2020. jan. 7. 08:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
valójában egy őr is dolgozik attól, hogy nem látszik. néha van 1-1 olyan eset, amivel időt kell tölteni, ezen kívül pedig meg van szabva, hogy állva kell maradni és nem lehet leülni, mert rögtön jön valaki, aki azt mondja, hogy állj, hogy látszódjon, hogy aktív vagy. Ha pedig nincs semmi, akkor azzal kell épp küszködni, hogy ne aludj be és még van a napból hátra 20 óra. Emellett éjszaka is van feladat. És sokszor észre se veszik az emberek, hogy mennyit kell belőlük elviselni ezen idő alatt, főleg, ha munkát is csinálnak. Igazából nem szeretem, hogy le van szólva, mert ez is munka. Ám tegyük fel, hogy jogos az, hogy irigyek, mert épp azt látják, hogy az őr nem csinál semmit. Na de ilyenkor teszem fel a kérdést, hogy miért is nem jönnek el akkor őrnek, ha ez ennyire könnyű? És ha nem akarnak, mert kevésnek tartják hozzá a fizetést, akkor miért szólnak bele? Nagyon sok bohóc munka van az őrködésen kívül is, tök mindegy ki mivel keresi a pénzt és szerintem egy érett ember emellett elmegy, mert attól, hogy valaki árufeltöltő, vagy ott ül valahol öltönyben még nem lesz több/kevesebb. Attól viszont kevesebb lesz, hogy más dolgába belemagyaráz.
2020. jan. 7. 10:41

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!