Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Ékszerüzletbe értékesítési...

Ékszerüzletbe értékesítési munkára férfi vagy női munkaerőt keresnek inkább? Vagy lényegtelen?

Figyelt kérdés
2020. jan. 6. 18:37
 1/3 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem inkább női, férfiak nem is nagyon mennének ilyen helyre.
2020. jan. 6. 18:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
Láttam már abba az ékszerüzletbe férfit is, de szerintem is inkább nőket keresnek, csak hát kisvárosba lakom és nem igazán lehet válogatni a munkák között ... :/
2020. jan. 6. 20:01
 3/3 anonim ***** válasza:
Ez nem olyan munkakör, amely "nemre szabott". Lehetsz férfiként is eladó egy ékszerboltban. Azt azonban tudnod kell, hogy kevesen vesznek ékszert, mert nem túl magas az átlagemberek életszínvonala. Nehezen telik a munkaidő - még akkor is, ha naponta 300-szor tisztogatod le az összes pultot - pontosan a gyér forgalom miatt. Férfiként nagyobb az esélyed, hogy egy esetleges ékszerrablás esetén a rablók az erőszak valamelyik szintjéhez folyamodnak, mivel egy nő fizikai erejében nem vélnek olyan pontenciált, amely árthat nekik, könnyebb megfélemlíteni, ám egy ereje teljében lévő férfi kemény ellenállást fejthet ki, - amit nyilván nem akarnak, igyekeznek csírájában elfojtani. Rengeteg türelmet igényel az ékszer eladó szakma, mivel sokat vacillálnak azok az emberek, akik betérnek egy ékszerüzletbe, - a férfiaknak nem erősségük az ilyen irányú türelem, a diplomatikus viselkedés, az előzékenység, ők inkább eredménycentrikusak. Természetesen léteznek olyan férfiak, akik alaposan képesek rácáfolni az általam leírtakra, de egy átlag férfit próbáltam leírni - ebben a helyzetben.
2020. jan. 6. 20:17
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!