Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Hogyan döntsem el mivel...

Hogyan döntsem el mivel szeretnèk foglalkozni az életembe? 19/f

Figyelt kérdés

19 éves fiú vagyok,és teljesen tanácstalak vagyok nagyon sürget az idő.. :/ de nem tudom mit szeretnék dolgozni.


Ami biztos : -Sikeres akarok lenni,karriert épiteni

- A motivációm nagyon meg van,hogy dolgozzak,de egyszerűen nem tudom,hogy mit,leginkább valamilyen irodai/szellemi munkák érdekelnének és olyan,amibe nem fontos a matek,mert abból nem vagyok toppos.

A legjobban a töri,földrajz érdekel,viszont tudom,hogy ilyen téren nagyon nehéz elhelyezkedni.

Mit tanácsoltok,hogy döntsem el végre mi az ,amit életem vègèig akarok csinálni?

-


2020. jan. 10. 15:54
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
Nem ismerjük az adottságaidat, lehetőségeidet ezért konkrét tanácsot hogyan tudnánk adni? Egy biztos, hogy a jó kommunikáció nagyon fontos, ezért ajánlatos annak fejlesztése. Talán kezdhetnéd a helyesírással!
2020. jan. 10. 16:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
Legyél politikus.
2020. jan. 10. 16:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
Epits kapcsolati tőkét. Legyenek befolyásos ismerőseid és bármi lehetsz majdnem.
2020. jan. 10. 16:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:

Nagyon kevesen tudják eldönteni ilyen idős korukban mivel szeretnének foglalkozni életük végéig.

Én azt mondom nézegesd a képzéseket, olvasgass utánuk melyikhez mi kell, melyik mivel tud foglalkozni a valóságban és mi érdekel. Aztán bökj rá valamire, ami neked tetszik és csináld meg, kezdj el dolgozni benne.

Szerintem nem az a legfontosabb, hogy most mit tanulsz és miben kezded el az életedet. Nincs olyan hogy rossz döntés. Kivétel, ha nagyon belenyúlsz valami élhetetlen szakmába. Ha idő közben azt érzed, hogy nem ez a te utad, bármikor korrigálhatsz. Képezheted magad, tanulhatsz újra, élhetsz az álmaidnak. Majd kialakul.

2020. jan. 10. 16:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
Legyél térkép rajzoló.
2020. jan. 10. 17:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
Én úgy döntöttem el, hogy kipróbáltam magamat pár munkában, aztán felkerestem egy weboldalt ami tartalmazta közel az összes szakmunkás/érettségire épülő képzést, ezeket elolvastam, és kijegyzeteltem mi az ami érdekel, némelyiknek még a tananyaga után is utána néztem. Aztán jöttek azok a dolgok amikhez egyetemi végzettség kell, így kaptam kb 30 szakmát, és végül megtetszett egy amelyikben kipróbáltam magamat, most ezt tanulom, és emellett olyat is dolgoztam ami érdekelt is. Ezután megyek egyetemre, szerencsére már tudom, hogy mi érdekel és mit akarok egyetem mellett csinálni.
2020. jan. 10. 17:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:

Bennem ez évek alatt alakult ki.

Szerettem "bütykölgetni", a számítógépeket gyerekként is. Jelenleg másodéves villamosmérnök hallgató vagyok... :)


Kb tisztul nekem, hogy milyen területen szeretnék elhelyezkedni, ha van bennem szufla BSC befejezése után, elkezdem az MSC-t.

2020. jan. 10. 18:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:

Hasonló koromban én sem tudtam.


Jött a nagy ötlet, hogy kihagyok évet egyetem előtt és dolgozok.


Azóta tartós munkanélküli lettem, leépültem, és mérlegelem, hogy kinyírom magam.


Szal kapd össze magad, öcsi. Sorsdöntő évek a 18-19-20.

2020. jan. 14. 20:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:

- Cél nélkül nincsen motiváció, ha lenne olyanod, akkor konkrét dologra törekednél.

- Az, hogy semmi sem érdekel, elég rossz előrejelzés a jövőre nézve. Ez rosszabb esetben vezethet oda, hogy mikor elkezdesz tanulni egy szakmát, és a 8 tantárgy közül a fele nem tetszik, kiszállsz, és belekezdesz egy másikba, aztán ismétlődhet ez a végtelenségig.

- Lehet, hogy nem is tudod, milyen szakmák léteznek.

- Miféle irodai munkára gondoltál? Láthatóan gyenge az íráskészséged, valami mást kellene keresned.

2020. febr. 23. 14:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
Most eszembe jutott egy szerelős, mégis kellemes körülmények közt végezhető szakma. Évek óta kijár hozzánk ugyanaz a számítógépszerelő, maszekként egy táska a műhelye, azt hordja a motorján, mindent megszerel, nem munkaruhában, hanem sima utcaiban dolgozik, fizikai megterhelés nélkül, és úgy látom, meg is él ebből a maszekolásból.
2020. febr. 23. 14:50
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!