Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Több évi háztartásbeli anyukas...

Több évi háztartásbeli anyukaság után milyen volt visszamennetek dolgozni? Nem éreztétek magatokat hátrányban a folyamatosan dolgozó nőkkel szemben?

Figyelt kérdés
Én 10 év után kezdtem a héten újra dolgozni. Elég szokatlan még, hogy 8 órát ott kell töltenem, nehezen egyeztetem össze az otthoni teendőkkel, főzéssel,takarítással, a gyrrekek ellátásával, de amúgy tetszik. Csak amiatt van egy kis kissebbségi komplexusom, hogy rengeteg tapasztalt,rutinos nő van itt, akik több éve itt dolgoznak, egyre magasabb beosztásokba kerülnek. Én meg csak most kezdem. És van olyan is, akinek van ugyan gyereke, de csak 1 évet hagyott ki, utána bölcsibe adta a gyereket és jött dolgozni, az otthoni és gyerek körüli teendőket is simán megoldja,nem szerencsétlenkedik annyit mint én. Illetve a közvetlen felettesem és a betanítom is fiatalabbak nálam, mégis sokkal több rutinjuk van. Mondjuk rendesek mindketten,mindig hozzáteszik a mondanivalójukhoz, hogy "légyszives" vagy köszönöm, és megdícsérnek ha valamit jól csinálok. Csak úgy èrzem nagy lemaradásom van szakmailag. Ti hogy kezeltétek az ilyesmit? Mennyi idő alatt zárkóztatok fel a kollegákhoz?
2020. jan. 11. 19:47
 1/4 anonim ***** válasza:
94%

SOHA ne hasonlítsd magad másokhoz! Ők sem szupernők, csak lehet a nagyi besegít a házimunkába!

Te te vagy, dolgozz legjobb képességed szerint és ne azt nézd aki már 10 éve kapaszkodik felfele a ranglétrán!

Férjed nem segít az a háztartásban így hogy visszamentél dolgozni?

2020. jan. 11. 20:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
94%
Bár nincs gyermekem , de pályakezdő vagyok , annyi közös van bennünk , hogy nemrég kezdtünk elé valami újba és másokhoz viszonyítjuk magunkat. Mindig a tegnapi önmagadhoz viszonyíts, minden egyes perccel tapasztaltabb leszel, nem kell rohanni. Másnak hihetetlenül nehéz 1-1 ( vagy sok-sok) nap gyermek nélkül is a melóból hazajőve.. Te meg bírod úgy, hogy otthon is vár még teendő, le a kalappal! 🙂 néha elgondolkodom hogy bírják az anyukák... nekem ez nagyon fárasztónak tűnik..
2020. jan. 11. 20:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:
Csak nagyon minimálisan tud segíteni, mert ő többet dolgozik,pl.ő elöbb indul fél órával, én tudom elvinni a gyerekeket iskolába,óvodába, később jön,én tudok értük menni,főzni ő nem tud stb. Most kicsit kaotikus, remélem majd belerázódok. Ha másnak megy,csak fog menni nekem is.
2020. jan. 11. 20:13
 4/4 anonim ***** válasza:
Megváltás volt a munkahely komolyan. Eleve nagyon jó a hangulat, a társaság, szóval imádok menni. A többi meg hogy ki jobb? Full nem érdekel. Egyszer ők is voltak kezdők!
2020. jan. 11. 23:13
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!