Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Érdemes lenne munkahelyet...

Érdemes lenne munkahelyet váltani vagy várjam ki a végét?

Figyelt kérdés

Valószínűleg a cég, ahol dolgozom pár hónap múlva megfog szünni.

Már most megkezdődtek a folyamatos leépítések, a tulajdonos "be van kattanva", a légkör feszült, olyan mintha valami siralmházba járnánk dolgozni, bizonytalan minden.

Nagy valószínűséggel az én munkámra talán a végéig szükség lesz, mivel azon részleggel minden rendben. De nyilván ha a teljes tevékenységi kör beszükül, csak ezért ezt a részleget nem tartja fent, hanem befogja zárni az egészet, mert nem hoz annyi profitot, hogy megérje.


Szerintetek lépjek másfelé, vagy várjam meg, amíg megszűnik és a végkielégítésem, ha csoportos leépítéssel küldik el az embereket?



2020. jan. 12. 12:05
 1/4 anonim ***** válasza:
100%
Most azonnal keress egy másik helyet. Szép csöndben. A te munkádra "valószínűleg" szükség lesz - dumára nem lehet egzisztenciát alapozni. Első a biztonság és ne bízz senkiben! Ne feledd: ígéretekre, süket dumákra nem adnak kenyeret a boltban.
2020. jan. 12. 12:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem még ne hagyd ott a helyet, de közben keress másik munkát, már most. Ahogy írtad, a főnököd be van kattanva. Az is lehet, hogy gondol egyet, és egyszerre kirúg mindenkit, és bezárja a céget, mert elege lesz ebből a kinlódásból. Jobb lesz neked is, ha lesznek egyéb lehetőségeid, és nem egyik napról a másikra válsz munkanélkülivé úgy, hogy azt se tudod merre indulj.
2020. jan. 12. 12:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:

Én is a váltáson gondolkozom leginkább, de viszont a végkielégítés meg jól jönne.

Mert nyilván ha ők küldenek el maguktól, fizetniük kell. De ha felmondok, akkor ettől is elesek.

2020. jan. 12. 13:04
 4/4 anonim ***** válasza:
hány éve vagy ott?
2020. jan. 12. 15:53
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!