Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Egy nőügy miatt érdemes...

Egy nőügy miatt érdemes munkahelyet váltani?

Figyelt kérdés
Szóval a történet úgy néz ki, hogy én majdnem egy éve vagyok a cégnél. Júniusban érkezett hozzánk egy új kolléganő. Én voltam úgymond a mentora, én tanítottam be a dolgokra. Az első pillanattól kezdve remek volt a viszonyunk, aztán egy hónap múlva össze is jöttünk. Egy probléma volt, férjezett, és házasságban él. Titokban tartottuk a viszonyunkat, ez ment is egy darabig, szerencsére a férje a munkájából kifolyólag sokat van külföldön. Aztán ő elkezdett lelkiismeretfurdalást érezni, és emiatt a kezdeti lángolás alábbhagyott. Én fülig bele voltam zúgva és nem akartam abba hagyni a kapcsolatot. Ez több kisebb összeszólalkozáshoz vezetett köztünk, és egyre nehezebb volt már a munkahelyen is elrejteni ezt. Aztán én elmentem egy hétre szabadságra, és mire visszamentem ő már nem volt sehol. Felmondott, és minden kapcsolatot megszakított velem. Facebookon is letiltott, de még telefonon sem érem el. Ami még ennél is nagyobb baj az az, hogy a felmondását azzal indokolta, hogy "konfliktusunk volt, és nem tud velem tovább együtt dolgozni" Emiatt a főnök megfenyegetett egy fegyelmi eljárással, és közölte hogy hagyjam békén a kolléganőket. (a többivel kb. még beszélőviszonyban sem vagyok) Erősen gondolkodom rajta, hogy új munkahelyet kéne keresnem és felmondanom. Régen szerettem itt dolgozni de az utóbbi pár hét egy pokollá volt. A főnök ugyan úgy tűnik, túltette magát a dolgon. Még bocsánatot is kért a keményebb fogalmazásért, én mégis úgy érzem ez a bélyeg mindig rajtam fog maradni. Én leszek az ember aki miatt felmondott egy munkatárs. Ráadásul iszonyatosan hiányzik. Itt akármerre nézek, ő jut eszembe még a kávéautomatáról is. Sokkal dekoncentráltabb vagyok, és elvesztettem minden motivációmat ez iránt a munka iránt. A kérdésem az, hogy megéri emiatt váltani? Nem lenne ez egy amolyan gondok elől elmenekülés? Hátha aztán idővel túllépek rajta és elfelejtem.

2019. szept. 8. 00:04
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
100%
Ha megengedheted magadnak a valtast, akkor valts. A no meg egy bunko paraszt, legalabb egy HPV-vel remeljuk megajandekoztad.
2019. szept. 8. 00:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:

Tertsd meg a munkadat az a szemely mar nincs ot !!

Rendbe fogsz jonni ne az emlekekbol elj < orok problemad lesz akkor !!

2019. szept. 8. 00:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
25%
#1 Nem biztos hogy dugtak is.
2019. szept. 8. 01:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
Aki felmondásra adja a fejét, az valószìnűleg a munkahely miatt lép le, hogy talál jobbat...
2019. szept. 8. 04:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
100%

Te nem azért érzed magad most rosszul a munkahelyen, mert egy nő megbélyegzett, hanem azért, mert szerelmes vagy, elhagytak, és csalódtál.


Ez el fog múlni, csak adj időt magadnak! Idő, idő, idő, most ez a legfontosabb. Dolgozd fel!


Ha egyébként minden más stimmelne akkor, ha nem lett volna ez a viszony, akkor MARADJ! Vissza fog állni minden a régi kerékvágásba.


Azt az állítólagos konfliktust pedig magyarázd meg a főnöknek valahogy, vagy ha nem megy, akkor legalább tegyél egy olyan megjegyzést, hogy nem kell mindent elhinni, amit egyesek mondanak/leírnak. Főleg, hogy régóta ismer, mint beosztottját.


Nem akarom a hölgyet minősíteni, mert még szereted, és biztosan fájna, amit mondanék róla. Inkább nem teszem, de azt hidd el, az ilyenért nem kár.

Várd ki azt, hogy kigyógyulj belőle. Nagyon nehéz lesz, de idővel meglesz.


Tudom milyen ez, én is voltam padlón. Nehéz onnan felállni, pedig senki nem tud segíteni benne. Én szurkolok Neked, hogy minél előbb sikerüljön.

2019. szept. 8. 06:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
71%
Az senki számára nem probléma, hogy a kérdező egy férjezett nővel jött össze (jelentsen itt bármit is az összejött)?
2019. szept. 8. 09:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
59%
A mai emberek annyira gerinctelenek hogy, nem probléma nekik.Remélem ezután ki csinál majd a többi munkatársad akinek van gerince.
2019. szept. 8. 11:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
67%

Lehet szidni a kérdezőt de ehhez két ember kellett. A nő is mondhatott volna nemet, viselkedhetett volna kicsit távolságtartóbban is.

Az viszont, hogy ilyen aljas és gerinctelen módon távozott és nem beszélte meg a problémát hanem elfutott előle, az a nőt minősíti, nem a kérdezőt.

Egyik se állt etikusan a férjezett asszony helyzethez, de szerintem mindig a foglalt félnek kellene, hogy nagyobb tartása legyen és nemet mondjon. Ha nem teszi, akkor annyira nem is foglalt, és ebben az esetben miért ne próbálná a másik szabad fél elcsavarni a fejét?


Kérdező, szerintem is bírd ki és dolgozd fel. Ha pár hónap alatt se javul, még mindig mehetsz máshova, de ha innen elmész emiatt, nem fogsz tudni visszatérni. Gondold át!

2019. szept. 8. 12:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
74%

"Ha nem teszi, akkor annyira nem is foglalt, és ebben az esetben miért ne próbálná a másik szabad fél elcsavarni a fejét?"

- Hmm, mert mondjuk talán az embernek (a kérdezőnek nyilván nem, most általánosságban beszélek) vannak elvei, van valamiféle értékrend, ami szerint él.

Például sok ember számára (a kérdező nyilván ebben sincs benne) a házasság egy szent dolog, azaz, férjezett nővel nem jövünk össze, akkor sem, ha a nő ezt akarja. Ezek elvek.

Ugyanúgy például ha tegyük fel, van nekem egy feleségem, akivel már együtt vagyunk mondjuk 8 éve, és épp sokat veszekszünk, probléma van a házasságunkkal, akkor nem nagyon örülnék, ha odajönne egy pasi, összejönne a feleségemmel, majd ha kérdőre vonnám annyit mondana, hogy "hát annyira nem is tűnt foglaltnak, akkor meg miért ne próbálhatnám meg elcsavarni a fejét?"

Sanszos, hogy ebben az esetben én csavarnám el az ő fejét, csak nem képletesen.

2019. szept. 8. 12:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
63%

Arról valóban lehet vitatkozni, hogy a kérdező vagy a feleség a nagyobb hibás-e.

Viszont így is - úgy is a kérdező egy szaralak, és ezt már nem mossa le magáról ezen a munkahelyen.

2019. szept. 8. 12:29
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!