Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Az normális, hogy heti 65...

Az normális, hogy heti 65 órát dolgoztatnak?

Figyelt kérdés
Napi 12 óra 3 műszakban úgy hogy nincs pihenő! Gondolok itt most hogy hétfőtől egész szombatig dolgozunk és nincs ilyen, hogy 2 nap 12 óra és egy nap szabad. Miféle törvény van erre? Havi 260-280 óra! Erre nincs semmi törvény? Egy pàrszor 8 óràztam de befenyítettek, hogy vagy dolgozom vagy viszlát! Vàlaszokba ne azt írjàtok, hogy vàltoztassak munkát hanem, hogy van erre törvény! Engem ez érdekel, hogy lehet így hajtani az embereket törvényesen? Mi erre a kiskapu?

2020. jan. 13. 08:28
1 2 3
 11/21 A kérdező kommentje:
Igen a szerződésben csak a 8 óra van feltüntetve.
2020. jan. 13. 09:08
 12/21 A kérdező kommentje:
Utolsó most kötekedel? A pihenést arra értettem, hogy 2x12 óra után nincs szabad nap hanem megy zsinorba tovább. Akkor leírom a teljes munkabeosztàst. Reggeli műszakom: Hétfőtől egész péntekig 12 óra munka Szombat 7,5 Vasàrnap szabad. Délutáni Hétfőtől egész péntekig 12 óra szombat szabad. Esti kezdődik Vasàrnap 18:00 tól egész szombat reggel 6:00 ig. Vasárnap szabad
2020. jan. 13. 09:15
 13/21 anonim ***** válasza:
12: Nem kötekszem, hanem te nem fogalmazol világosan. A pihenő a munkaidő közbeni szünetet (tízórai, ebéd stb.) jelenti. A ninc pihenő azt jelentené, hogy megállás nélkül nyomatják veletek a műszakot. Amire te gondolsz, az a szabadnap. De ez se igaz, hogy nincs, mert vasárnaponként nem dolgoztok. Persze ez nem az jelenti, hogy ez így normális.
2020. jan. 13. 09:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/21 anonim ***** válasza:
Meg akkor csak délelőttös héten 65 óráztok?
2020. jan. 13. 09:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/21 A kérdező kommentje:
Hàt tömören leírtam a dolgokat ha màr kuszàn is. De a hozzàszolàsok még mindig vegyesek a törvényével kapcsolatban.
2020. jan. 13. 09:25
 16/21 A kérdező kommentje:
Reggeli 65 Délután most nem tudom a vasárnapot hova szàmoljam délutánba vagy màr az északaiba de legyen akkor így Reggeli: 65 óra Délután: 57,5 óra Esti: 69 óra
2020. jan. 13. 09:41
 17/21 anonim ***** válasza:

"több ponton is jogszabályt sért."


Ezzel az általános állítással a kérdező semmire se megy.

Konkrétan melyik pontokat melyik jogszabályból?

2020. jan. 13. 09:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/21 anonim ***** válasza:

Egyáltalán nem normális.

Szabályok szempontjából sok cég használja ki azt hogy 8 órás szerződést köt a dolgozókkal és elrendel minden napra +4 órát túlórában. Ez sem szabályos hosszútávon ha néha néha lenne ilyen az még oké. Meg az a kérdés hogy ahol dolgozol mióta tart ez az állapot és állandóan így van vagy vannak olyan időszakok amikor elég a 8 órás munka vagy kaptok plusz pihenőket? Meg a másik szempont hogy hogyan fizetik, nem konkrét fizetésről kérdezek hogy mennyire vagy bejelentve mennyit kapsz, hanem a bérpapírodon hogyan tüntetik fel az óráidat? Én azért egy szakszervezetessel beszélnék persze cégfüggetlennel, meg munkaügyis ügyvédet is megkeresnék és kikérném a véleményét hogy ő erről mit gondol mennyire szabályos meg a cég milyen kiskapukat használ erre. Mert létezik ilyen hogy egyszerre sokat ledolgoztatnak és később kiadják pihenőbe inkább mint hogy kifizessék vagy kifizetik később. Ez leginkább akkor van ha több havi munkaidő keretbe dolgoztok.

2020. jan. 13. 10:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/21 A kérdező kommentje:
Utolsó: nos azt hiszem megvan a kiskapu. 3 hónap 12 óra után 14 nap szabadságot adnak.
2020. jan. 13. 11:05
 20/21 anonim ***** válasza:
Persze, ez valószínűleg teljesen törvénytelen, de az ilyen cégek úgy meghamisítanak minden papírt hogy te tuti ne tudd megbuktatni őket. Szóval a legjobb tényleg az ha elhúzol onnan a francba.
2020. jan. 13. 11:06
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!