Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Mielőtt felmondtatok az előző...

Mielőtt felmondtatok az előző munkahelyeteken, addigra már volt fix, vagy kiszemelt állásotok, vagy keresgéltetek a felmondási idő alatt?

Figyelt kérdés
Ha az utóbbi, nem féltetek, hogy felélitek állás nélkül a tartalékaitok?
2020. jan. 13. 08:35
1 2
 11/14 anonim ***** válasza:
64%

Én nyáron a semmire mondtam fel. Nyáron igazából nem is kerestem, mert volt nyaralásom lefoglalva és nem hittem abban, hogy elengednek a kezdés után rögtön 2 hétre, illetve jól esett pihenni. Persze nem unatkoztam, nyelvtanfolyamra jártam. Augusztus közepén kezdtem el állást keresni, de reménytelennek bizonyult a szabaságolások miatt. Ha hívtak is interjúra csak szeptemberre időzítve mivel akkorra ért rá mindenki. Szeptember végén találtam volna egy állást, de úgy ítéltem meg keveset ajánlottak. Utólag visszagondolva butaság volt, mert annyira nem volt rossz az ajánlatuk csak hát az volt bennem, ha rögtön a 3. helyre felvettek volna akkor biztos találok jobban fizetőt. Utána vagy 10-15 interjún megfordultam, sok helyről még csak vissza sem jeleztek. A legkellemetlenebb az volt, hogy mikor már 4-5 hónapja állást kerestem mindig rákérdeztek az interjún, hogy eddig miért nem találtam állást, gondolom arra következtettek, hogy nem kellek sehova. Év vége felé kezdtek elfogyni az álláshirdetések, de szerencsémre még karácsony előtt jeleztek egy helyről, hogy felvennének. Egy hete kezdtem, de kiderült, hogy nem az én világom a munkakör , illetve az ottani csapatszellemmel sem tudok azonosulni. Úgyhogy folytatom a keresést.


Konklúzióként én levontam, hogy amíg nincs másik lehetőség, addig nem érdemes felmondani. Én a megtakarításaimból éltem, spóroltam ki tudja mi lesz alapon. A végén több hónap láblógatás után már untakozta itthon, decemberi munkakör igazából már az interjún sem tetszett annyira, de úgy voltam vele, hogy most már ideje dolgoznom hisz a pénz is egyszerelfogy és nem sok értelme van itthon semmit tenni.

Szerintem munka mellett sokkal inkább megteheted, hogy válogatsz a lehetőségek és munkakörök közül így én azt tanácsolom ne mondj fel a semmire, mert nincs garancia, hogy nem egy rosszabb, vagy ugyanolyan rossz helyre csöppensz mint a mostani.

2020. jan. 13. 12:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/14 anonim ***** válasza:
100%

"A Gyakorin mindenkinek 1-2 millió Ft tartaléka van és mindenkinek jó szakmája, amivel 1-2 napon belül talál új állást, nem? :D :D"


5 vagyok, én írtam azt, hogy úgyis találok állást aztán mégse, nem tudom, az én válaszomra értetted-e az idézett részt, de magamra vettem, szóval válaszolok. :D

Én baromi naiv voltam akkor, mármint előtte màr kétszer váltottam állást, de mindkétszer úgy, hogy kvázi hívtak az új helyre, mert a főnököm váltott és látott bennem potenciált és hívott maga után. Szóval pár hónap alatt megjártam több helyet kis kezdőként emiatt, majd az utolsón ott maradtam évekre, még utána is, hogy az adott főnök elment, mert szerettem (nem vagyok amúgy ugrálós, nekem a régi rendszer is megfelelne, hogy egy helyről megyek nyugdíjba, ha az jó :D). Amúgy nincs puccos szakmám - szociális szféra -, de ahol dolgoztam, az egy elég kemény környék, sok tipikus problémával, az ügyfelek szerettek a főnökök mindennel engem terheltek mint megbízhatót, szóval ott kicsit nagyra voltam magammal, hogy meglátják az önéletrajzomat, és biztos nyílnak majd előttem azok az ajtók, amik anno kis pályakezdőként a tapasztalatlanság miatt maradtak zárva.

De mint írtam, nem így lett. :D Megtakarításom amúgy nem volt a szuper szakmai fizetésből, szóval tényleg csak a szerencsémen múlt, hogy csak egy hónapig voltam otthon.

Épp ezért nem mondanék fel többet a semmire, meg hogy majd lesz valami. Normális helyen kivárják a felmondási időt, ennyit nekem megér a létbiztonság, hogy esetleg emiatt nem vesznek fel azonnal bárhova is.

Most pl úgy kezdek új helyen, hogy novemberben voltam interjúkon, és most kezdek a héten. Igaz, itt a cégnek is ez volt az ideális az év végi variálások miatt, én hamarabb is tudtam volna intézni a felmondást. De ha hosszabb időt kellett volna letöltenem, kivárták volna azt is.

2020. jan. 13. 12:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/14 anonim ***** válasza:
100%
Utóbbi alkalommal volt.November 24.-én ledolgoztam a munkaidőt 25.-én délelőtt már az új helyen kezdtem. Nálam úgy volt,hogy először eldöntöttem hogy hamarosan felmondok mert tarthatatlan volt a helyzet a munkán főleg a munkatársak láttam.Közben kerestem az új állást és amikor biztos volt a munka,kezdés azt megelőzően személyesen közöltem a főnöknővel, hogy felmondok mert tálaltam a szakmámhoz megfelelőbb munkát.
2020. jan. 14. 09:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/14 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem célszerű akkor felmondani, ha már megvan a másik hely. Én mindig így csináltam.
2020. febr. 8. 18:51
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!