Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Szerintetek jogos amiért ki...

Szerintetek jogos amiért ki vannak akadva a munkatársaim? Baj ha az ember próbál az elvárások felett teljesíteni?

Figyelt kérdés

vnnak olyan munkatársaim akik ki vannak akadva azon, hogy én pl szoktam "néha" túlórázni, ha baj van és szabadságon vagyok akkor emailben el tudnak érni azok akik jelentik a problémákat és reagálok rá.


AZ a bajuk, hogy ha ezt csinálom akkor majd ezek lesznek az elvárások mindnekinek.

Pedig az elvárások ennél alacsonyabak és csak próbálok kicsit jobban teljesíteni, hogy majd emeléskor pl meglátszódjon vagy karrier szempontjából.


2020. jan. 13. 21:53
 1/10 anonim ***** válasza:
78%

Ostoba birkákkal ne is foglalkozz.


Ha neked megéri, akkor csináld csak, amíg becsülettel teszed az előrébb haladást.


Pl anno én szerettem többiekkel lenni, de idővel kimutatták a foguk fehérjét és a főnökömmel (ő is nő) voltam jóba.


Magamra fókuszáltam nem a jelentéktelen emberekre s vulgáris megnyilvánulásaikra, pletykáikra.

Lett eredménye.


Idővel pedig leváltam és vállalkozó lettem.


Ne foglalkozz velük, jelentéktelenek, külső felesleges stressz forrás, ha foglalkozol velük.


Amikor úgymond bevettem a "lesz∆rom" tablettát gyorsabban, hatékonyabban s kellemesebben teltek akkori napjaim, mint előtte.


Alapból kilógok a társadalom zöméből.


Pl míg koleginák egymást pletyizték ki, ki kivel **#ott én süketet játszottam és elvonultam a saját gondolataimban

Pl melyik projektemet hogyan dolgozzam tovább s kivitelezzem.

Mit milyen anyagból, milyen forma, kompozició, alap minta szerkesztés stb.


S mivel fejben többször átfutottam így meló után csak vázlatolnom és kiviteleznem kellett (a hobbijaimból úgymond mellék állásban vállalkozásba kezdtem anno s haladtam előre.)


Élő pl arra, hogy jobban megéri saját házunk tájt sepregetni 😁

Magunkra fókuszálni.


S persze szeretteinkre! Azokra figyelmet és időt szánni, kik meg is érdemlik, az igaz körödön belülre engedsz.

2020. jan. 13. 22:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
13%

Nálunk is vannak ilyenek akik minden szakmához értenek, mindig tudnak túlórázni, ezáltal a főnök kedvencei úgy hogy nem is a mi részlegünkön vannak.


Ha nem akarsz jóban lenni a kollégáiddal hanem inkább felfele nyalsz az előrejutás érdekében akkir hajrá, te tudod mi a célod.

2020. jan. 14. 05:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
71%

2-es ez nem felfele nyalás ha odateszed magad.

Napoleon Hill - Siker törvénye 16 leckében is egyik fejezete ,,a tegyél többet mint amiért megfizetnek szokása".


Ez a baj,hogy a magyar itt tart,hogy ha odateszi magát akkor nyalisnak hívják,szánalmas persze amikor megkapja az előléptetést több izgalmasabb projektet,mert szedi fel a tudást is akkor meg irigykednek meg pletykálnak sajnos.

Ez az átlag magyar viselkedés.


Ne törődj velük kérdező te csak csináld én is ilyen vagyok így lépkedtem egyre feljebb egyre jobb projekteket kaptam sok volt kollégám úgyanúgy beragadt a manuális tesztelő körbe míg én senior fejlesztő lettem kőkemény munka,tanulás által.


Pletykálni csak a sikertelen emberek szoktak,sikeresek projektekről beszélgetnek.

Ez a különbség.

Ne törődj senkivel akinek nem tetszik az kapja be kit érdekel mit gondol.

Hol a tart az életben mindig erre gondolj.


Kevin Trudeau mondása ide illik ,,Ki az akire hallgatsz?".


Na ezt nagyon fogadd meg.

2020. jan. 14. 05:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
70%

Ez nagyban függ a főnök személyiségétől is. Ha esélyes, hogy miattad majd csakugyan a kollégáidtól is el fogja várni a túlórát és a munkaidőn kívüli elérhetőséget, akkor teljesen jogos a kiakadásuk. És lássuk be, ezt nem tudhatod biztosan.

Engem küldtek már el azért munkahelyről, mert lusta, hasznavehetetlennek bizonyultam a többi kollégához képest, akik úgy táncoltak, ahogy a főnök fütyült, lazán bevállaltak utolsó pillanatban bejelentett túlórákat, meg ha kellett, heti hét napban nyomták reggeltől estig.

Ugyanakkor az is esélyes, hogy veled majd elkezd kivételezni hozzájuk képest, és ez is szülheti a további feszültségeket.

2020. jan. 14. 07:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:

Nincs ezzel semmi baj. Azok szoktak az ilyenek kiakadni, akik bele vannak szürkülve egy pozícióba és nincs hova fejlődniük, feljebb lépniük. Egészséges mértékben de csináld. Legyél proaktív. De azért ne menjen más rovására. A hülyékkel meg ne foglalkozz.

Viszont, ha a főnököd ezt nem ismeri el, akkor gondolkozz a váltáson mielőtt kiégsz.

2020. jan. 14. 13:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:

2. A nyakás totál más. Volt olyan kollégám aki nyalt, ám nem nagyon erőltette meg magát. Inkább panaszkodott, hogy milyen sok a feladata, persze előtte benyalta magát a főnöknek, így leosztották a feladatai egy részét- ő meg onnantól boldogan netezgetett a munkaidő nagy részében.


Én is törtem magam, a szabadság alatt is ránéztem az emailekre. Elvégeztem a feladataimat, ha kellett bent maradtam. Közben a többiek munkaidőben végig pletykálkodtak, mással töltötték az időt, így persze nem voltak kész. Majd engem piszkáltak, hogy dolgozzak lassabban és ne törjem magam, mert így tőlük is magasabb lesz az elvárás.

2020. jan. 14. 19:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
Ne foglalkozz velük, ügyes vagy.
2020. jan. 14. 20:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
Én úgy tapasztaltam, hogy minél többet dolgozik valaki, annál biztosabban beszorul a pozíciójába, "mert olyan jól csinálja".
2020. febr. 15. 16:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

#8: Hát akkor velem van a baj, mert elismerik a munkámat és folyamatosan jutok feljebb. Már vezető vagyok.


#5

2020. febr. 15. 18:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
A munkahely nem egyenlő az ember életével, az csak egy szelet az életemben, és nem is a legfontosabb. Tucatnyi más helyen tudok még sikerélményt szerezni: apaként, nyelvtanulóként, hobbisportolóként stb. Sose értettem azokat, akiknek a munkahelyi életük volt a legfontosabb. Ott csak el kell végezni azt a munkát - nyilván lelkiismeretesen -, ami a munkaköri előírásomban benne van. Se többet, se kevesebbet. Nevetséges az olyan ember, akinek még a szabadsága vagy nyaralása idején is a munkahelyén járnak a gondolatai. Ott már valami betegség van. Pl. munkaalkoholizmus, amitől az ég óvjon meg mindenkit. Azt már szakemberrel kell kezeltetni.
2020. márc. 31. 01:04
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!