Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Mit tehetnék? Hagyjam figyelme...

Mit tehetnék? Hagyjam figyelmen kívül, vagy menjek egy felsőbb vezetőhöz?

Figyelt kérdés

Stabil munkahelyem van már több, mint négy éve. Több emberrel találkozok napi szinten. Azonban van egy srác, akivel mindennap többször találkozok a munkánkból kifolyólag (majdnem egymás mellett dolgozunk). Kicsit részletes, hogy átláthatóbb legyen:


Az utóbbi hónapokban jelét adtam neki, hogy nem vagyok hajlandó vele a kommunikációra (keveset beszéltünk munkahelyen, azon kívül is leginkább fb-on de nem folyamatosan.) ugyanis az életem egy viharos tengerré változott. Ennek nem igazán örült, egy hónapig tudta tartani magát ehhez, de aztán novemberben szabadságra küldtek, amikor is olyan jellegű írást kaptam tőle, hogy reméli vissza sem megyek, mert jó nélkülem.

Ezután természetesen még annyira sem akartam beszélni vele, úgy kerültem, ahogy csak tudtam, és engedte a munkám. Egy darabig csak megbocsájtást kérő üzeneteket kaptam, de nem válaszoltam semmire, kivéve az utolsót, mire is azt írtam, hogy felejtsen végre el.

A decemberi hónapunk utolsó hetében többször is elég sértő üzeneteket kaptam, csak mert ő szerinte nem úgy végzem a munkám, ahogy azt kell (van két főnököm, ők egyszer sem szóltak, hogyan végzem a munkám, tehát szerintem megfelelően végezhettem).

Nagyjából két hétig nem hallottam felőle, majd mikor újra munkába álltunk, kezdődtek a fenyegetőző, zaklató üzenetek érkezni.Jelenleg ha bárki oda szól hozzám, össze rezzenek és percekig csak remegek, annyira stresszben élek ez miatt.

A főnökömmel beszéltem, illetve az ő főnökével is, ami után 2 napig nyugtom volt, nem szólt semmit, de tegnap újra elkezdte (családi krízisek hegyében állok a telefonom mindig kéznél ha pittyen már kapom is elő), hogy ha a telefonom miatt nem dolgozok, lenyomja a torkomon.


Természetesen nem csak a munkahelyemen zaklat, hanem a magánéletben is többször kapok kéretlen üzenetet tőle. Ezeket megtartom, hogy hátha tudok vele kezdeni valamit.



2020. jan. 17. 13:26
 1/9 anonim ***** válasza:
42%
Nem értem. Miért nem tiltod le, hogy ne írogasson?
2020. jan. 17. 13:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
53%
Jelentsd a HR-en, ezzel nekik kellene foglalkozniuk.
2020. jan. 17. 13:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
86%
A külső zaklatási csatornákat tiltsd le! A belső (munkahelyi) zaklatási csatornákat irányítsd át a kettőtök főnökeihez és ne válaszolj rájuk!
2020. jan. 17. 14:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
38%
Nem igazán értem, hogy mi bajod van. Azért nem beszélsz valakivel egy hónapig a munkahelyeden, mert magánéleti problémáid vannak? Ennek mi köze van ehhez?
2020. jan. 17. 14:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
55%
Sajnálom hogy ilyen helyzetbe kerültél. Viszont nem értem, hogy miért nem tiltottad le a facebookon esetleg töröld az ismerőseid közül. Javaslom, hogy a beszélgetéseket nyomtasd ki és vidd be a főnöködnek. Ezután majd meglátod.
2020. jan. 17. 14:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
0%
Tehát csak úgy egyszerűen, minden ok nélkül azt jelezted neki, hogy mostantól nem kívánsz kommunikálni vele? Akkor ne csodálkozz, kinyílt a bicska a zsebében. Ilyen az emberi természet. Igaz, hogy én is tettem már ilyet, de annak voltak okai, tahó módon viccelődtek velem.
2020. jan. 17. 15:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
0%
Második mondatom vesszője után lemaradt egy "ha".
2020. jan. 17. 15:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
0%

"Ezeket megtartom, hogy hátha tudok vele kezdeni valamit."

Ezzel semmit nem fogsz elérni az égvilágon, csak magadat stresszeled mégjobban. Mégis mire gondolsz? Beviszed a rendőrségre? Ott max. annyit mondanak majd neked, hogy tiltsd le, azt kész, ők gyökér facebook-üzenetekkel biztos nem fognak foglalkozni. Inkább a főnökségnek kellene megmutatni, de nem is értem, mi a lópikuláért nem csinálsz végre valamit.

2020. jan. 17. 15:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
0%

"menjek egy felsőbb vezetőhöz?"


Inkább egy pszichiáterhez!

2020. jan. 17. 16:32
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!