Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Ti megtennétek, ha ezt kérné...

Ti megtennétek, ha ezt kérné a főnökötök?

Figyelt kérdés

Azt kérte, figyeljem hogy a munkatársaim dolgoznak-e és mennyit, betartják-e a szüneteket, késnek-e, stb.

Nem szívesen teszem, mert a kollégáimról van szó, nem szeretnék spicli lenni. Hogy mennyit dolgoznak az ő dolguk, és ha nem tartják be a szünetet az is. Nem a főnökük vagyok, nem rám tartozik. Ezt el is mondtam a főnöknek mikor erre kért, azt mondta hogy neki van egy gyanúja hogy azért nem teljesítenek annyit, mert kávéznak meg beszélgetnek egész nap. És ő nem tud ott lenni állandóan, hogy figyelje őket, főleg hétvégén nem, mikor csak mi dolgozunk. Azt mondta ne törődjek velük, mert ő a főnököm és nekem felé kell megfelelnem. Mégse szívesen tenném, de hazudni se akarok majd neki, mikor megkérdezi hogy mit figyeltem meg. Ti mit tennétek? Mi a jó megoldás?


L/23


2020. jan. 20. 15:37
1 2 3
 1/24 anonim ***** válasza:
89%
"Mindenki rendesen dolgozott, a szüneteket pontosan betartották." Ennyi.
2020. jan. 20. 15:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/24 A kérdező kommentje:
De épp ez a baj, nem így van. Tényleg ráhúznak 5-10 percet a szünetre, beszélgetnek, telefonoznak, ezért nem dolgoznak annyit, én látom ott vagyok velük egy irodában. Hárman vagyunk ott, és egyértelmű lenne hogy ki köpte be őket, ha visszahallanák.
2020. jan. 20. 15:42
 3/24 anonim ***** válasza:
20%
Ehhez nem kéne a főnök kérése, én magamtól mennék szólni hogy Szilvike egész nap kávézgat meg beszélget, közben meg ugyanannyi fizetést kap.
2020. jan. 20. 15:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/24 anonim ***** válasza:
22%

"Hárman vagyunk ott, és egyértelmű lenne hogy ki köpte be őket, ha visszahallanák."


Egyrészt a főnök "panasza" jogos, másrészt elsősorban a főnöknél kell nyalni nem a kollégáidnál, harmadrészt ti csak kollégális viszonyban vagytok.

2020. jan. 20. 15:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/24 anonim ***** válasza:
91%
Én szólnék a többieknek, ha jóban vagyunk, hogy figyeljetek Gyulus megkért, hogy nézzem mit csináltok, de nem szeretnélek titeket kellemetlen helyzetbe hozni így kérlek tartsátok be a szünetet. Ha rossz a viszonyunk, akkor meg nem szólnék és jelentenék a főnöknek.. Akkor tök mindegy ígyse-úgyse kedvelnek.
2020. jan. 20. 15:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/24 anonim ***** válasza:
42%
Igazgató tőlünk is kért ilyet de soha nem szóltjnk neki semmiért. Nem is tetszünk neki emiatt de lesza%$juk kb.
2020. jan. 20. 15:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/24 anonim ***** válasza:
40%

Egy normális munkahelyen van egy beosztás, hogy ki kinek a fönöke, és mindenki a saját dolgával törödik.


Pl : van az egyszerü munkás, az ö munkáját a müszakvezetöje vagy a csoportvezetöje ellenörzi. Ha nem teljesítenek jól ez mind a csoportvezetö vagy müszakvezetö felelössége.

Persze a csoportvezetönek van felettese a részleg vezetö, és neki az a felelössége, hogy minden rendben menjen, de ha nem megy akkor nem a munkást veszi elö hanem a csoportvezetöt. Aztán a részleg vezetöknek is van felettese, és ez a felettes sem a munkást szidja meg ha baj van hanem azt aki közvetlen neki dolgozik, aki közvetlen alatta van.


Ha a beosztásodban nincsen benne, hogy spicliskednek kell akkor közölném a fönökömmel, hogy ez nem az én dolgom. Ha még is szeretné, hogy ezt csináljam akkor úgy, hogy ezt bele vesszük a foglalkozási krömömbe. A többieknek meg elmondanám, hogy az új foglalkozási köröm az, hogy figyeljem öket.

2020. jan. 20. 15:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/24 A kérdező kommentje:
Nálunk csak részlegvezető van, mi meg sima alkalmazottak vagyunk. De ha meg nem teljesítem a főnök kérését, akkor meg pikkelni fog rám és engem is elküld, mint ahogy a másik kettőt is fontolgatja..
2020. jan. 20. 15:59
 9/24 anonim ***** válasza:
85%
Nincs az a fizetés, amiért spionkodást vállaljak.
2020. jan. 20. 16:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/24 anonim ***** válasza:
36%
Ezért tart itt ez az ország, mert az ide írók többsége is simán jelentene a munkatársairól. Jelentgetők országa.
2020. jan. 20. 16:04
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!