Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Mit tennétek, ha minden...

Mit tennétek, ha minden hétvégén hívogatna a főnökötök?

Figyelt kérdés
A főnökömnek én vagyok egyedül a titkárnője, alapból egész jól össze tudunk dolgozni. Viszont minden egyes hétvégén felhív valami olyan indokkal, ami egyáltalán nem halaszthatatlan. Mivel nem hajlandó megtanulni számítógépet kezelni, olyan dolgokért kell vasárnap bemennem az irodába,mint pl egy e-mail elküldése, ami ráadásul ráérne hétfő reggel is, tényleg nem sos ügyekről van szó. Ami még rosszabb,hogy kisvárosban lakunk, tudja hol élek,tehát képes eljönni értem,hogy bevisz. Ha nem veszem fel a telefont képes felhívni a vezetékes telefont, ami azóta a szüleim száma (ezt ő is tudja, de nem érdekli akkor tőlük érdeklődik, hol vagyok mit csinálok). Szabim alatt is be kellett mennem,pedig az sem volt fontos egyáltalán volt, hogy amit csináltam végül nem is kellett...Szerintetek jogosan vagyok kiakadva? Mit tennétek a helyemben?
2019. júl. 15. 05:17
1 2 3 4
 1/32 anonim ***** válasza:
97%
Szépen nem veszed fel a hívását. Majd hétfőn odamész, hogy "Jaj, láttam, hogy hívtál, de el voltam foglalva és csak éjszaka vettem észre. Mit szerettél volna?" - kövi héten ugyanez. Utána megint. És egyszer rájön, hétvégén úgyse veszed fel.
2019. júl. 15. 05:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/32 anonim ***** válasza:
72%
Milyen a viszonyotok a főnököddel? Mennyire empatikus személyiség? Milyen a kommunikáció köztetek?
2019. júl. 15. 05:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/32 anonim ***** válasza:

Teljesen jogosan, egyszer-egyszer belefér, főleg ha sos kell valami, amit csak te tudsz intézni, de rendszeresen nagyon gáz. Nem akar tőled többet, mint munkakapcsolat? Mert ilyenre már láttam példát, ott is hasonlóan kezdődött, igaz ott a beosztott sem különösebben volt ellene.


Az én főnököm is tudja, hol lakom, meg jóban is vagyunk, de eszébe nem jutna így megjelenni nálam, mondjuk biztos meg is kérném, hogy, ezt sürgősen fejezze be.


Próbáltál már vele beszélni? Mit mondott?


Egyébként egész egyszerűen ne vedd fel a telefont, a szüleid kérd meg, hogy ha vezetékesen keres, akkor mondják azt, hogy, fogalmuk sincs, hol vagy. Ha megjelenik nálad, akkor meg ne engedd be, tégy úgy, mintha otthon se lennél. Hétfőn meg ha szóvá teszi, mondd azt, hogy bocsánat, nem tudtam felvenni/bejönni,pont nem értem rá/nem voltam itthon/csak éjszaka láttam, hogy kerestél.


Meglátod a reakcióját. Normális ember ennyiből előbb-utóbb ért. Ha nagyon kiakad, akkor még mindig dönthetsz, hogy behódolsz neki megint, vagy elkezdesz új munka után is nézelődni.

2019. júl. 15. 05:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/32 anonim ***** válasza:

Én határozottan megmondanàm, hogy hétfőtől péntekig vett fel. Ha azt szeretné, hogy hétvégén is elérhető legyél telefonon és szükség esetén bemenj, akkor fizessen meg úgy, kérj emelést.

Ha mondjuk 20 nap keresel 200 ezret akkor a +8 nap hétvégi nappal legyen 280 ezer.

És akkor még jó fej vagy, mert nem kérsz hétvégi pótlékot.

Más munkahelyen is van tartalékos vagy ügyeletes munka, megfizetve, akkor is, ha aznap nem kellesz.

Annak ára van, hogy ne kapcsold ki pénteken délután a telefonod és ne legyen úgy hétfő reggelig

2019. júl. 15. 06:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/32 anonim ***** válasza:
csak akkor hívhat fel munka miatt, ha ő vette neked a telefont. magántelefonon zaklatásnak minősül.
2019. júl. 15. 07:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/32 anonim ***** válasza:
100%

Egyszerű a válasz: rendben, hétfőn megcsinálom, legközelebb elég, ha egy cetlit hagysz az asztalomon. Jó hétvégét!


Amúgy elképesztő, hogy olyan emberek vannak vezetőbeosztásban, akik egy e-mailt nem tudnak megírni.

2019. júl. 15. 07:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/32 anonim ***** válasza:
Átirányítanám egy 3 jegyű, 7-es végű telefonszámra:).
2019. júl. 15. 07:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/32 A kérdező kommentje:
Céges telefon, de sok ügyféllel kell tartani a kapcsolatot ezért kaptam. Felvételkor szó sem volt arról,hogy nekem mindig telefon közelben kell lennem (Nem egyszer kaptam meg,hogy hihetetlen, hogy miért nem figyelek a telefonra...bár nekem nem nagyon van zsebem,ahová tehetném szóval oké elnezi) Nem arról van szó,hogy ha valamit elrontanék akkor nem ugranék egyből, vagy ha tényleg sos az ügy akkor is mennék természetesen. Nekem azzal van gondom,hogy olyan dolgok miatt pl,hogy megöntöztem-e a virágokat képes felhívni. Sokszor csak egy hívás oké de annyira bosszantó. Gyomoridegem van,hogy mindig nálam legyen a telefon kint be hagyjam az udvaron,bent ne hagyjam ha kint vagyok stb. Ezen felül nem is keresek sokat kétszáz alatt vagyok bőven nettóban.
2019. júl. 15. 07:32
 9/32 anonim ***** válasza:
Egyszerüen közlöd vele, hogy a hétvége (meg a szabadság) szabadidö, akkor nem dolgozol és ne is keressen.
2019. júl. 15. 07:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/32 anonim ***** válasza:

Azt hogy mivel nincs a szerzodesed en a hetvegi munkavegzes igy nem kotelezo elvallalni de ezt te is tudhatnad! Megmondod neki hogy van maganeleted van csaladod (ha nincs akkor is van mas dolgod) es nem fogsz berohangalni ennyi.

Most ebbol hirtelen az esett le hogy vagy kib@$zasbol hiv be hogy szivasson vagy ha annal jobb a kapcsolatotok akkor lehet hogy tetszel neki es igy akar valamit elerni nalad. De ha egyik sem johet szoba akkor egy idiota tapintatlan paraszt hogy ilyen magas beosztasban van es ennyire buta tusko. Ha neki nincs csalad vagy haverok akivel lehetne vagy nincs jobb dolga azert hagyja mar hogy neked legyen hetveged...

2019. júl. 15. 08:00
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!