Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Van köztetek olyan aki később...

Van köztetek olyan aki később váltott karriert?

Figyelt kérdés
Konkrétan van itt olyan akinek más volt eredetileg a szakmája de később önállóan megtanult programozni és programozóként sikerült elhelyezkednie? Tudtok arról írni, hogy hogyan csináltátok?

2020. jan. 22. 21:29
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
0%
Én pontosan ezt csináltam! Mai napig benne vagyok és imádom
2020. jan. 22. 21:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:

A programozással az a legnagyobb baj, hogy pont a gyengébb sulisokból van túlképzés, így a 3-6 hónapos bootcampesekből és az 1 éves OKJ-sokból. Hiába van hiány (ha még egyáltalán van), egy esti, tanfolyami jellegű OKJ-s nem kell. Egy 3 hónapos bootcampes nem kell. Hiába áll szerződésben a suli sok céggel, ha egyiknek se kell a végzett, de legalább 3 hónapig nem is felvételizhet máshova.


Az egyetemmel az a baj, hogy nem elég az ottani tananyag, mellé kellene tanulni. Namost munka, órák, órákra tanulás és mellette egyéni hobbiprojektek.


Az egyetem a nappalisoknak jó, akik a negyedik félév után nyáron szakmai gyakoznak, majd ott maradnak az adott cégnél és ötödik félévtől 20-30 órában dolgoznak.


Igazából munka mellett megtanulni programozni, úgy, hogy fel is vegyenek, szerintem vetekszik a lehetetlennel.


Egyébként tudod, milyen kemény dolog?

Az ember 9 órát lehúz a melóban, hazamegy és 2-3 óra kódolás, hétvégén kódolás.

2020. jan. 22. 21:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 A kérdező kommentje:

1# Tudnál még erről mesélni kicsit részletesebben is? Hogyan csináltad?


2# Nem tudom mennyire nehéz programozni, csak felmerült bennem, hogy váltani akarok mert jelenleg nem vagyok elégedett azzal amerre az életem megy. Tudom, hogy szinte lehetetlen de valamit akkor is kezdenem kell magammal.

2020. jan. 22. 22:02
 4/11 anonim ***** válasza:

Nem a programozás nehéz, hanem munka után, ha nem is minden nap (de majdnem) leülni és kódolni, kódolni.

Lehet, hogy ciki, de nyáron előfordult, hogy sírtam is.


A kezdőknek pedig egyre nehezebb elhelyezkedni. Túl sokan csinálnák csak a pénzért, túl sok a gyenge suli, egész egyszerűen futószalagon képeznek túl sokat belőlünk.



A tanfolyamomat 24-en kezdtünk és asszem 7-en fogunk vizsgázni, de fele később, nem az eredetileg "nekünk szánt" időszakban.

2020. jan. 22. 22:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:
#4 Tudom, hogy meló mellett nagyon nehéz, az elmúlt fél évben meló után kb. 3-szor ültem csak le angolozni pedig nagyon túl kellene már lennem azon a nyelvvizsgán.
2020. jan. 22. 22:24
 6/11 anonim ***** válasza:

Hát én egy héten belül több, mint háromszor programozni és így is feleslegesen adom be a jelentkezésemet sok helyre.


Nagyon gondold meg. Főleg tényleg azért, mert túlképzés alakult ki.

2020. jan. 22. 22:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
0%

#1 vagyok

Egyáltalán nincs túlkinálat. Lehet hogy sokan akarnak programozokent elhelyezkedni, de legtöbbje egy ciklust nem csinált még semmilyen nyelven. Szóval hiány van ha mondom :)


Én úgy csináltam hogy kb 27 éves koromig nem tudtam mit akarok csinálni. A tanult szakmámat nem szerettem - szüleim választották. Kipróbáltam 6-7 különféle dolgot, de mindig hobbiból otthon programozgattam. Nem elhelyezkedési céllal, hanem mert tetszett. 16 éves korom óta, akkor kaptam meg az első 386os gépem. Sosem szerettem játszani a gépen, inkább azt kerestem, hogy én hogyan tudnék játékot készíteni. Meg mindenfélét. És végül oda lyukadtam ki, hogy félve, de megprobaltam ebben elhelyezkedni. Azóta a hobbim a munkám :)

2020. jan. 22. 22:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:

# 7


Úgy könnyű, ha évek óta ezt csináltad...



Hogyne lenne túlkínálat, ha havonta végez 50 bootcampes és OKJ-s Budapesten. Mégpedig annyi tuti végez.

2020. jan. 22. 22:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:
#8 Szerintem az első arra értette, hogy valóban sokan végeznek de egy OKJ-s képzés nem egyezik meg az munkáltatók elvárásaival. Vagyis a kereslet és a kínálat nem fedi le egymást.
2020. jan. 22. 23:15
 10/11 anonim ***** válasza:
Jó, akkor te is szenvedj úgy, mint én aztán 1.5 év múlva meglátod, hogy semmi értelme se volt.
2020. jan. 22. 23:21
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!