Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Jól fizető állás, ahol rosszul...

Jól fizető állás, ahol rosszul érzem magam, vagy egy kevésbé jól fizető állás, ahol jól?

Figyelt kérdés

Szerintetek mi a fontosabb?

Most készülök ott hagyni a munkahelyem, ahol nagyon jól kerestem, jók voltak a kollégák és még aránylag közel is volt, viszont teljesen kihasználva éreztem magam, semmi szabadidőm nem volt mellette, és úgy érzem alul volt becsülve a munkám. Igazából a végén már sírhatnékkal jártam be, lehet igazából, hogy csak elfáradtam...

Most, hogy beadtam a felmondásom nem tudom eldönteni, hogy jó döntést hoztam-e, igazából semmi garancia nincs rá, hogy máshol jobb lesz. Szerintetek fontosabb, hogy anyagilag nagyon stabil lábakon álljak, vagy fontosabb a mentális egészségem?



2020. jan. 24. 22:40
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
Nagyon sok tapasztalattal mondom, hogy utóbbi. Egy munkahely az (ébren töltött) életed legalább felét elveszi, ha nem érzed jól magad ezekben az órákban, akkor mégis mi ertelme van egyáltalán felkelni? Nagyon jól döntöttél. Ha depressziós, esetleg kiégett vagy, a többlet pénz egyáltalán nem tesz boldoggá egy percig sem.
2020. jan. 24. 22:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%

Tudod munkahelyet válthatsz, de a lelki állapotod sokkal fontosabb.

Azért is mert az kihat a szellemi s fizikai jelenlétedre is és idővel befeketedik a kis lelked, befásulsz, megrekedsz.


Ne engedd!


Nem kell hogy a kövi meló helyedre úgy gondolj "ott éled le az életed hátralévő részét", nem! Dehogy!


Nézd én pl lelkileg annyira ki voltam régi meló helyemen, hogy a gerincem idegpályáira ment, nagyon erős gyógyszerekre kényszerültem akkoriban, hogy egyáltalán fel tudjak kelni vagy egy kis széket odébb tudjak rakni.


Meló melletti projektjeimet halasztanom kellett(felmondás után folytattam), vállalkozni akartam, de dekoncentrált is voltam a melóhelyem s kollégáim miatt.


Felmondtam, találtam olyan helyet, ahol nyugiban lehettem, sokkal több a szabad idő + melóban is pangáskor vagy szünetben simán dolgozhattam projektjeimen, alkotásaimon.


Megérte? Nagyon !

Mellette KATA-s lettem, azóta pedig csak felfele haladok céljaim irányába.


Ha mindig megrekedsz, tétovázol soha nem fogod azt az életet élni amire vágysz (ha vágysz).

2020. jan. 24. 22:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
54%
Az igényeidtől függ a dolog, de én a 2.-at választanám. Már volt részem az első típust kipróbálni.
2020. jan. 24. 23:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
48%
Ha akarnál választhatnál olyat is ami jól fizet és jól is érzed magad.
2020. jan. 25. 07:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Szerintem elég nagy hibát vétesz azzal, hogy ott hagyod a jelenlegi helyet, ha tényleg olyan, mint amilyennek leírtad. Egyik munkahely sem tökéletes,viszont ennél a főbb dolgok stimmeltek, az meg nem tudom miért szempont, hogy alul volt becsülve a munkád. Egyik főnök sem fog dicsérgetni azért, mert elvégzed azt a feladatot, amiért a fizetésed kapod, mert ezt várják el, ezért lettél felvéve. Nem tudom, hogy milyen munkakörben dolgoztál, de ha olyan, ami máshol is ennyi munkával jár, akkor ugyanúgy nem lesz szabadidőd, cserébe lehet, hogy a munkatársak se lesznek normálisak vagy kevesebb lesz a fizetés.
2020. jan. 25. 07:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
100%
Az arányokat kell megtalálni. Ahhoz nagyon nagy szerencse (vagy hosszú nyelv, széles terpesz) kell, hogy teljesen gondtalanul keress nagy pénzt. A saját teherbírásod függvényében kell megtalálni az egyensúlyt
2020. jan. 25. 09:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

Pontosan, és ugyanezekkel az érzésekkel és helyzetben vagyok jelenleg, mint te kérdező mikor kiírtad a kérdést.. Szóról szóra.


Remélem azóta nálad már jobban alakultak a dolgok.

2021. júl. 6. 22:14
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!