Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Ti hogyan döntöttétek el,...

Ti hogyan döntöttétek el, hogy mivel akartok foglalkozni?

Figyelt kérdés
Mindenhonnan azt hallom, hogy akkor szereted majd csinálni a munkádat ha azzal foglalkozol amit szeretsz. A gondom az, hogy nekem nincs ilyen dolog. Ti hogyan találtátok meg a hivatásotokat?
2020. jan. 26. 20:44
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:

Ki kell próbálni amit tudsz, esetleg be kell kéredszkedni helyekre aztán nézd meg hogy dolgoznak például ismerősök stb..

Nekem édesapám sofőr én is az lettem mivel szeretem ezt csinálni, ez egy külön életforma.

2020. jan. 26. 20:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:
Azt talán még leírhattam volna, hogy már van egy diplomám és jelenleg is dolgozom csak nem szeretem csinálni. Nyilván 18 éves koromra illet volna eldöntenem már ezt de úgy hozta az élet, hogy odáig nem jutottam el, így tanultam valaminek, hogy legyen egy papírom és végzettségem.
2020. jan. 26. 20:53
 3/11 anonim ***** válasza:
Azt azért nagy általánosságban tudja az ember magáról, hogy mi érdekli, miben volt már sikerélménye. Ennek megfelelően érdemes szakirányt választani. Aztán persze kiderülhet, hogy sok más irányban is vannak képességei az embernek, de az életben azért mindig meg lehet találni majd a leginkább kedvelt területet és ráadásul semmi nem kell, hogy végleges egyen. Egy élet során többféle tevékenységet is lehet végezni.
2020. jan. 26. 20:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:

Hivatás, vagy állás nem mindegy.

A hivatást akkor is csinálja az ember, ha nem fizetik meg, azt ne kérdezd, hogy aztán milyen élete lesz ebből a jövedelemből, vagy az ismerősei körében mennyire lesz megbecsült.


Számomra a havi jövedelem döntött, mivel félárván a családi hátterem gyakorlatilag megszűnt, így azt a munkát csinálom, amivel havi szinten több a jövedelmem nameg amihez értek. jelenleg vagyonőr a hentes, vagy futár helyett.

Persze sokminden érdekelne, de ha meg kell élni, akkor meg kell élni...

2020. jan. 26. 20:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:
#3 Pont az a gondom, hogy nekem nem jut eszembe olyan dolog amivel szeretnék foglalkozni. Pedig már nagyon rég óta csak ezen kattog az agyam, hogy valamerre lépnem kellene de nem tudom, hogy merre. Ezért is kérdeztem meg, hogy ti hogyan jutottatok jó döntésre.
2020. jan. 26. 20:57
 6/11 anonim ***** válasza:
Én is így voltam sokáig, aztán megtetszett a kamionos életforma, azt érzem magamhoz a legközelebb, ezért most azon vagyok, hogy sikerüljön összehozni mindent, ami kell hozzá. Nézz szét mindenhol, keresgess utána munkáknak, bármi. Előbb-utóbb biztosan fogsz találni olyat, amit magadhoz illőnek fogsz érezni.
2020. jan. 26. 21:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 Blade Bone ***** válasza:
Nem mindig olyan egyértelmű, főleg, ha a családi kép mást mutat, mint amit mi szeretnénk... De idővel mindig jönnek a visszajelzések, például egy-egy szabadidőben beiktatott szokásban, vagy éppen a felmerülő problémák megoldásában, csak ezek olyan dolgok, amik annyira természetesek, hogy fel sem ismeri az ember a következtethető pénzszerzési lehetőséget, vagy ha ez meg is van, nincs elég bátorsága belevágni.
2020. jan. 26. 22:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:

Sehogy, 25 éves koromig kb 1-2 évente váltottam, mert nem talaltam a helyem. Azóta megvan, és imádom. Tényleg a munkám a hobbim.

40/F

2020. jan. 26. 22:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
62%

Nyugi én is rengeteg helyen dolgoztam mire "magamra találtam".


Egész életemben és jelenleg is imádtam/imádom az elektronikus kütyüket 2 szakmát is csináltam belőle hogy majd biztosan ebben tudja elhelyezkedni.


Dolgoztam bennük talán összesen 2 évet. Utána kikényszerültem külföldre ott raktárosodtam. Mikor hazaköltöztem szintén raktárban sikerült leggyorsabban elhelyezkednem ahol végül lassan, de biztosan megmásztam a ranglétrát és jelenleg logisztikát és a vállalatirányítási rendszer működését "oktatom" újonnan induló cégeknél. Lényegében egy support vagyok és imádom.


Ha nagyon nincs ötleted én tudom ajánlani a logisztikát. (persze nem az aljáról) Sok kihívás van benne és elgondolkodtató dolgok és konkrétan tényleg minden nap más és más.

2020. jan. 26. 23:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 Deák Dominik 2020 ***** válasza:
Nem törvényszerű. 40 vagyok és nem találtam meg a hivatásom.
2020. jan. 27. 07:20
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!