Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Mit tennétek a helyemben?...

Mit tennétek a helyemben? Szólnom kellene róla?

Figyelt kérdés

Pultosként dolgozom és egy kollégával kell lennem hetente pár napot akiNem engedi, hogy beszélgessek a vendégekkel, ha valakivel kb beszélek pár szót jön oda és kb kitúr a beszélgetésből....Ràadásul àllandóan engem akar hátra küldeni a konyhai teendőket csinálni és poharat szedni.

Két barátja is állandóan ott lóg, akik mindig a penztárgép elé ülnek ezzel feltartják a kiszolgálást, ha meg kérem őket, hogy üljenek arrébb még nekik àll feljebb es bunkóznak.

Másik, hogy láttam olyan megnyilvanulását, hogy “olyan jó lenne ha nem hülyével kellene dolgoznia” és hogy golyozzanak ki engem és majd jön oda a barátnője...

Ha valamit kérdez és valaszolok bunko modon valaszol, hogy inkabb majd megnezi neten.... kb lenéz engem..

És ehhez hasonlók.

Ti szólnátok róla?



2020. jan. 27. 04:49
 1/5 anonim ***** válasza:
100%

A válasz definitív igen. Szólni kell, de elöször a kollégának.

Diplomatikusan. Ha abból sem ért (a leírtakból következtetve nem úgy néz ki) akkor szólni kell a közvetlen felettesednek.


Most kell kitűznöd a határokat, ha nem akarod, hogy eltapossanak.

2020. jan. 27. 05:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Nézd, ha tetszik, ha nem, vannak olyan emberek, akiknek a mimóza stílusuk miatt nem való a vendéglátás. Attól még, hogy új vagy (bár ez nem derül ki, ha mégsem, akkor pláne igazak a szavaim), ne engedd, hogy felmosórongyként bánjanak veled, ő sem jobb nálad, nem őriztetek együtt disznót. Állj ki magadért, ne hunnyászkodj meg és várd itt a segítséged. Ez olyan dolog és szakma, amihez kellő talpraesettség, harsányság kell.
2020. jan. 27. 07:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
0%

Mielőtt bármit is csinálsz, árulkodsz stb. A saját portádat tedd rendbe.

Tehát ne trécselj munkaidőben te sem. Olyan dolog zavar a másikkal kapcsolatban, amit te is csinálsz.

Ha tudod, hogy te nem vagy támadható ilyen piti dolgokkal akkor szólj csak. Mert valóban nem helyes, ahogy a másik reagál, tipikus nők egymás között munkahelyi légkör.

2020. jan. 27. 08:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:

Igen új vagyok, kb. 3 hónapja vagyok ott, de ő sincs sokkal égebb óta ezen a helyen csak ő előtte is pultosként dolgozott, nekem viszont semmilyen tapasztalatom sincs.

A beszélgetést úgy értem, hogy segíteni kell a vendégeknek, hogy ha nem tudnak dönteni.

Barátaimmal nem szoktam beszélgetni max. pár szót, amikor rendelnek, de ők nem telepednek oda 8 órára a pult elé sem és nem megyek fel hozzájuk a galériára sem beszélgetni 20-30 perekre még akkor sem ha nincs a pultnál sor, mert tudom, hogy ez a munkahelyem.

2020. jan. 27. 13:19
 5/5 anonim ***** válasza:
Elsővel értek egyet. Először neki szólj, de határozottan. Muszály lesz. Ha nem történik semmi akkor pedig a főnöködnek. Mindenhol van amúgy egy ilyen aki rászáll egy "gyengébbre". Nem kell tőlük megijedni, csak a szájuk jár.
2020. jan. 29. 23:03
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!