Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Maximum hány nap, hét után...

Maximum hány nap, hét után letenni róla, ha nem kaptam visszajelzést az önéletrajzomra?

Figyelt kérdés

Mai nap készülök beadni nagyjából 10-20 állásra Budapesten, többségük nem úgy van meghirdetve, hogy azonnali munkakezdés.


Egy olyan állásom volt eddig, ahonnan kb 2 hónap után hívtak fel, hogy érdekel-e még, de nem ez a gyakori.


Figyelembe véve azt is, hogy év vége van és mindjárt újév.



2019. dec. 27. 14:02
 1/9 anonim ***** válasza:
Nincs maximum. Lehet, hogy elteszik talonba és csak két hónap múlva néznek majd rá, amikor megüresedik náluk egy munkahely.
2019. dec. 27. 14:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:

Nagyon sokszor nem küldenek visszajelzést, mert annyi a jelentkező :(

1-2 hónap a maximum. De addig adj be újabbakat.

Csak hogy a másik végét is értsed: volt olyan álláshirdetésem, amire 177 jelentkező volt. Ha belegondolsz, 176-an hiába írtak. Hogy ők elhelyezkedjenek, más 176 helyre kell pályázniuk. Szóval kitartás. (Most nem vagyok olyan helyzetben, hogy munkaerőt keressek, szóval csak tanácsot tudok adni, munkát nem.)

2019. dec. 27. 14:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:

Nem siettet az idő annyira, közben nyelvvizsgára készülök.


Igaz nem dolgozok, szóval fix jövedelmem nincs.


Elég sok helyre be szeretném adni, első körben csak a jobbakra, plusz arra amibe azért beleillik a korábbi munkatapasztalatom.


Köszi! Azért február környékén már jó lenne valamit dolgozni. :)

2019. dec. 27. 14:16
 4/9 anonim ***** válasza:
23%
Olyan munkaerőhiány van,hogy ha személyesen mész be lehet még aznap kezdhetsz. Azért jó lenne tudni mi a szakmád. Vedd fel a legjobb ruhád és menj be személyesen ahová jelentkezel garantáltan az első 10böl felvesznek. Aki személyesen megy az komolyan gondolja nem csak egy emailt küld,próba szerencse alapon.
2019. dec. 27. 14:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
100%
Engem és a nejemet is hívták fel több mint évvel a jelentkezés után, hogy aktuális e még, emiatt az 1# válasszal értek egyet.
2019. dec. 27. 15:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
27%

2 hét után felejtős.


Nekem eddig 2 rekordom van.

- Az egyik 6 hónappal később hívott fel.

- A másik 5 ÉVVEL később.

2019. dec. 27. 15:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
67%

"2 hét után felejtős."


Ezzel nem értek egyet. Nálunk általában az 2 hét, mire a tutyi-mutyi HR továbbküldi a CV-t a szervezeti egység vezetőknek. Ha az nem ér rá (szabadság, audit, továbbképzés stb.) akkor még ott is vár több napot. Sokszor járunk úgy, hogy már nem is aktuális az álláskeresés, mikor a HR-ünk megpróbálja behívni interjúra az illetőt.

2019. dec. 27. 16:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
89%

Én 2-3 hetet gondolok reálisnak, amelyik cég tovább húzza az komolytalan. Amúgy nincs felső határ, van olyan cég is, amelyiknek egy-két hónap után jut eszébe válaszolni.

Érdemes sok helyre beadni az önéletrajzot, mert ebben a fene nagy "munkaerőhiányban" 50-100 jelentkező is juthat egy hirdetésre.

2019. dec. 27. 16:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
75%

Munkaerőhiány, persze.

Igazából a munkavállalók nagy része nincs abban a helyzetben, hogy válogasson, főleg nem a pályakezdők..

Tehát kérdező, a számodra kevésbé szimpatikus munkákra is rá kell fanyalodni, ez van, meg kell élni valahogy.

2019. dec. 27. 17:43
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!