Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Magyarországon egy átlagember...

Magyarországon egy átlagember élete miért nem szólhat másról csak a munkáról? Miért kell rabszolgának lennünk ha dübörög a gazdaság?

Figyelt kérdés
Sok munkahely van ahol napi 8 órát kell dolgozni.Ez még rendben is volna ha nem 150 ezret fizetnének ezeken a helyeken havonta.Jobb esetben,valahol a minimálbért,107 ezret kapnak napi 8 óra munkáért.A közmunkások még kb.a felét.Mivel ilyen fizetésekből nem lehet megélni,sokan kénytelenek plusz munkákat bevállalni.És a napi 8 órából lesz napi 16 óra.De még úgysem fog jól keresni valaki,legfeljebb jobban.Akinek családja van,az így nem sokat látja a családját.Sokan aludni járnak haza.Ha ti napi 16 órába dolgoznátok,másnap reggel kipihenve tudnátok menni dolgozni?Én kizártnak tartom.Tehát Magyarországon egy átlagembernek a munkáról kell szólnia az életének ha meg akar élni.
2020. jan. 29. 07:52
1 2 3
 1/25 anonim ***** válasza:
46%
Menj ki külföldre, nem kötelező itthon rabszolgának lenni. Én is tanulom a nyelveket, hogy minél hamarabb lelépjek.
2020. jan. 29. 08:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/25 A kérdező kommentje:
Na megjött az első menj ki külföldre komment.Mi más is lehetne a megoldás?
2020. jan. 29. 08:10
 3/25 anonim ***** válasza:
55%

Tanulni kellett volna, nekem egy szaros villanyszerelő szakmám van és vígan megélek belőle, ráadásul karbantartó vagyok szóval megszakadni se kell.


Egyébként meg mindenkinek a munkáról szól az élete. Az egyik ismerősöm youtubeozik, aztán mindenki azt hiszi hogy csak mutogatja magát az interneten a pénzért. Azt persze nem tudják hogy minden nap 2-3 órát vág videót, 3 órás élő közvetítést ad és mellette csinálja a grafikákat meg az indexképeket, facebook posztokat.


Szóval ne aggódj, így vagy úgy mindenkinek a munkáról szól az élete.

2020. jan. 29. 08:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/25 anonim ***** válasza:
60%
2: Ha nyugodt stresszmentes életet akarsz, akkor más nem nagyon van. Kivéve, ha valami barmo keresett szakmád van, de nem úgy veszem ki a szavaidból.
2020. jan. 29. 08:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/25 anonim ***** válasza:
60%
barmo=baromira
2020. jan. 29. 08:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/25 anonim ***** válasza:
100%

Én inkább szerencsének mondanám, nem költöztem külföldre és nincs hűde keresett szakmám se, mégis tök jó az életem. (Értsd: a 8 óra munka tényleg csak 8, szeretem amit csinálok, és 150-nél azért többet kapok érte.)

Mondjuk az tényleg számít, hogy HOL tartózkodik valaki, mert én is utazgatok napi bő 2 órát ezért, hogy BP belvárosában ilyen munkám lehessen. Odahaza én is pakolászhatnék a boltban 100-ért.... :/

2020. jan. 29. 08:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/25 anonim ***** válasza:
85%

Mindenki előtt ott a lehetőség, hogy jobb munkát keressen, képezze magát stb. Senkinek sem kötelező ész nélkül szaporodni, hogy két állásban kelljen dolgoznia, hogy el tudja tartani a pulyákat stb.


Bármennyire is kínos bevallani, mindenkinek adott a lehetőség, hogy többre vigye. Aztán nézzen magába, miért nem tette.

2020. jan. 29. 09:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/25 anonim ***** válasza:
100%

Ja hát igen, az meg alap, hogy nem vállalok kölyköt, akkor nekem se lenne elég a pénzem és az időm az életbenmaradáshoz. :D

#6 voltam

2020. jan. 29. 09:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/25 A kérdező kommentje:
#7-es egy egyedülállónak is kevés az egy állás.Ki tud megélni 107 ezerből?Kétszer 107 legalább a megélhetéshez.Az napi 16 óra munkát jelent.
2020. jan. 29. 09:22
 10/25 anonim ***** válasza:

Kérdező,


mint írtam, a lehetőség adott, hogy jobban keressen bárki.


#7

2020. jan. 29. 09:25
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!