Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Ti fel mernetek mondani 60...

Ti fel mernetek mondani 60 nappos felmondasi idom mellett ugy, hogy az uj helyen az elso munkanapodon nap akarnak elintezni a munkaszerzodest, beleptetest?

Figyelt kérdés
2020. jan. 31. 12:16
 1/9 anonim ***** válasza:
100%

teljesen normális, hogy első nap léptetnek be.

Én olyan munkakörben dolgozom, hogy nem tartok attól, hogy a leendő munkahelyem így verne át.

2020. jan. 31. 12:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
Én úgy is mondtam már fel, hogy még csak interjúzgattam, de nem volt biztos a következő munkahelyem.
2020. jan. 31. 12:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
Nekem alapból para hogy nincs annyi tartalékod, hogy felmondj és ne kelljen ezen gondolkodnod. Nem mernék fix helyen dolgozni egy hónapig egy havi fizuért. Ha van tartalékod akár új állás kereséshez akkor nincs gond. De amúgy ez elég normális rendszer.
2020. jan. 31. 12:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:

En nem mernem keszpenznek venni a szavukat, meg az irasban megbeszelteket. Legutobbi en is ugy momdtam fel, hogy meg csak interjuzgattam, de akkor miutan kileptem, kb. 2-4 hetig nem dolgoztam. Most 60 nappos felmomdasnal eleg gaz lenne, ha kozben mondanak, hogy "bocsi, de megsem aktualis". Ezt is csak jobb esetben.


Illetve ha ok komolyan gondoljuk, akkor azert nekik is kene valami, hogy tudjak, hogy nem gondolom meg magamat.

2020. jan. 31. 12:59
 5/9 A kérdező kommentje:

#3-as, nincs sok tartalekom, mert mostanaban kezdtem el sporolni, kb. egy ev munka van meg csak a hatam mogott es amit sporolok, azt nem azert teszem felre, hogy allaskeres kozben feleljem, hanem sajat vallalkozasra gyujtok.


Szoval az lenne nekem a legidealisabb, ha ugy tudnek valtani, hogy nem esik ki sok munkanap a ket esemeny kozott es be van biztositva a dolog.

2020. jan. 31. 13:01
 6/9 anonim ***** válasza:
0%

Igen simán, a gyakorlat szerint a "szerződés" első héten készül el.

Az ritka ahol már az első nap, hacsak nem multi ami annyit is fizet amennyiből éppen még nem halsz éhen, de szép lassan lefogysz...

A 60 napos "felmondási időt" engedd el, és vegyél ki betegszabit a régi melóhelyeden, de közben már járj az új helyedre, és ha nemjön a szerződés 10 napon belül akkor, még mindíg visszamehetsz a régi helyedre!

A régi, és a jelenlegi munkahelyed lehetőleg ne tudjon egymásról, mert akkor ott ért véget a döntési lehetőség számodra.

2020. jan. 31. 14:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:

Valahogy nem ilyen valaszokra szamitottam. :D


Tenyleg nehezere eshet egy cegnek adni egy olyan munkaszerzodest, ahol a kezdeti datum egy 1 - 2 honappal kesobbi nap?

2020. jan. 31. 15:10
 8/9 EasyE válasza:
Komolyabb cégnél ilyenkor kapsz egy előszerződést, amely tartalmazza a belépés dátumát, fizetést, stb. Bár a nevére lehet nem pontosan emlékszem.
2020. jan. 31. 17:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Igen, nehezükre esik. Leírás alapján nem gondolnám, hogy magasan kvalifikált munkakörökre pályázol. Nekik kb. azonnal kell a munkavállaló. Nem éri meg szerződgetni, meg ilyenek, hogy majd talán 2 hónapa múlva jössz is és elkezdhetnek betanítani. Máris buktak 3-5 hónapot...
2020. jan. 31. 20:01
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!