Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » A határozott idejű szerződés...

A határozott idejű szerződés mellett bármikor fel lehet mondani?

Figyelt kérdés
Jelenlegi első munkahelyemen határozott munkaszerződéssel dolgozom. Én közben elkezdtem más munkát keresni, mert tovább szeretnék lépni, de még jelenleg nem találtam másik állást. Közben a jelenlegi munkahelyemen lejárt a határozott szerződésem, és muszáj volt meghosszabbítanom amíg nincs másik. A kérdésem az lenne, hogy ezalatt az idő alatt bármikor fel lehet mondani?

2020. jan. 22. 12:35
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
100%
Határozott ideig tartó szerződés esetén a felmondás nem egyszerű, általában nyomós indok kell hozzá. (Az, hogy találtál másik állást, nem az.)
2020. jan. 22. 12:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
100%

Nem. A határozott idejű szerződés nem ugyanolyan, mint a határozatlan: itt köti az időpont a munkáltatót is és a munkavállalót is.

Ha felmondasz a határozott idő lejárata előtt és nem a jogszabályban meghatározott okok miatt, akkor még akár fizetned is kell a munkáltatónak.

Ha már lejárt egyszer a szerződés és mégis aláírtad a hosszabbítást, akkor vállald a döntésed következményét és dolgozd végig az előírt időt. TE döntöttél így.

Sajnálom, hogy nem előtte tájékozódtál.

2020. jan. 22. 12:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 A kérdező kommentje:
Jelenleg albérletben lakom X városban, ahol dolgozom. Ha költözöm eredeti lakcímemre?
2020. jan. 22. 13:02
 4/14 A kérdező kommentje:
Egyébként még nem írtam alá azt, hogy hosszabbítás történt. Egy papírt sem írtam alá erről.
2020. jan. 22. 13:05
 5/14 anonim ***** válasza:
100%
nem lehet
2020. jan. 22. 13:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
64%
Soha ne vállalj határozott idejű munkát. Necces továbblépni.
2020. jan. 22. 15:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
86%
Hát ez így elég szar, mivel a régi szerződésed lejárt, újat meg nem kaptál, szóval azon se csodálkoznék, ha nem is kapnál munkabért, hiszen nincs mi alátámassza. Viszont a határozott szerződésből nem tudsz kiszállni rendes felmondással, szóval kb csak rendkívülivel tudsz elmenni, esetleg ha jó a viszony a főnökkel talán még tudjátok beszélni a dolgot. De inkább ne hosszabbíts.
2020. jan. 22. 16:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
80%
Jogilag nem lehet bármikor felmondani. A határozott idejű szerződés a munkáltatót és a munkavállalót is kötelezi. De ha normális a munkáltatód, közös megegyezéssel meg lehet szüntetni a munkaviszonyt. Nálunk is sok a határozott idejű szerződés, de még sose volt olyan, hogy valakit ne engedtek volna el, ha menni akart. Most őszintén, kinek hiányzik egy olyan dolgozó, aki menni akar, de erőszakkal tartják ott? Valószínűleg nagyon hatékonyan fog dolgozni.
2020. jan. 22. 17:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
86%

Ha ritka, mint a fehér holló a hat. idejű dolgozó, akkor tényleg csak a probléma lehet belőle.

Most akkor aláírtad vagy sem? Mert a kérdésben igen, később meg nem.

A lényeg, ha még nem írtad alá, akkor amikor aláírod, gondolkodj el, hogy tudsz-e addig maradni, amíg tart a hat. idő. A költözési indok érdekes, nem tudom, hogy ez mennyire elfogadható. Nyilván igen, de nem vok jogász.

2020. jan. 22. 18:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
54%
Ha VALÓBAN költözöl, az megfelelő indok lehet, de csak akkor, ha olyan távolságra van a munkahely, hogy képtelen lennél bejárni. Ha mondjuk 20-30 km-el mész arrébb, az nem elég indok.
2020. jan. 22. 19:00
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!