Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Miért van az, hogy bizonyos...

Miért van az, hogy bizonyos embereknek az eredmènyeit, sikereit tènyként kezelik, de vannak olyanok, akikèt nem?

Figyelt kérdés
2020. febr. 2. 07:26
 1/7 A kérdező kommentje:
Ha mindenki eredmènyesen dolgozott, akkor hogy lehet az, hogy egyik elèrte azt, hogy a sikert neki könyveljèk el, a másik meg nem rèszesülhetett ebből?
2020. febr. 2. 07:29
 2/7 A kérdező kommentje:
Nekem szerencsére olyan főnök jutott, aki mindenkit egyformàn èrtèkel, de korábbi tapasztalataim alapján, volt olyan, hogy valaki èveken át gürizhetett, aztán azt látta, hogy a környezetèben vannak, akik aratnak mindig.
2020. febr. 2. 07:45
 3/7 anonim ***** válasza:

Ők valószínűleg jobban tudnak helyezkedni, vagy egyszerűen csak szimpatikusak voltak a főnöknek.

Nem állítom, hogy mindenhol, de sok helyen nem csak a szakmai tapasztalat számít, hanem az is, hogy mennyire vagy megnyerő a vezetőség felé. Sokkal inkább akarnak egy olyan emberrel dolgozni, akivel emberileg is egy húron pendülnek.

Persze arra is láttunk már példát, hogy valaki hiányos szaktudással is tudott magának pozíciót kiharcolni.

2020. febr. 2. 08:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

Társadalmi réteg alapján vannak elvei


Szimpatikusabb arc


Jobb teljesítmény, kivitelezés


A ritka pedig az: ha tisztában van ki mit csinált avagy nem csinált.


Általában ezek vannak.


Persze nem mindegy ki milyen személyiség és hány fő dolgozik egy helyen.


Dolgoztam már nem egy helyen (vendéglátásban, gyárban, üzletben...stb)


Megfigyelő, elemző típus vagyok.


Kutattam önmagam, fejlődtem, tudatosultak bennem dolgok a tapasztalatok, látottak alapján is.

Kinek mi jó, mi nem. Legyen szó jómagamról vagy másokról.


Mindig is kilógtam a korombeliektől, de rájöttem, hogy az emberek zöméből is.


Idővel munka mellett, hobbimat vállalkozás irányába tereltem, lassan lépésről lépésre.


Amikor eljutottam arra a szintre, hogy fő állásba szerettem volna elgondolkodtam újra emberek terén.


1 barátomat beavattam mivel ő is alkotó s tudtam/tudom nem csak munkájában ügyes, precíz, de mint személyiség is helyt állt/áll barátként is.

Felvázoltam neki az elméletemet, mosolygott. Megmondta nem rossz, de biztos sok embernek nem fog tetszeni ez a fajta interjú, próbaidő.


1 - tisztességes ember vagyok, néha túl engedékeny is, de munkában/alkotásban szigorú.


2 - magamból kiindulva: rosszúl voltam, amikor időhöz voltam kötve, de olykor a kezeim is kb bilincsben és az alkotó lelkeknek pokol az.


3 - kicsi csoport kevesebb konfliktus


4 - SZEMÉLYISÉG nagyon nem mindegy.


5 - egyenletesen eloszlatott munka.


Sok helyen csak azt nézik:

Kinek a kije vagy

Mi áll a papíron

Ha csak "alulra vesznek fel em

2020. febr. 2. 09:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

...vesznek fel embert, akkor jó a papír nélküli is birkànak, robotnak.


Néhol nézik csak a szakmai tudást.


Viszont sehol sincs személyiség teszt, egyén előnyei, erősségei, hátrányai.


Pedig nagyon fontos, hogy milyen helyre való, osztható be.


Ez jó az alkalmazottaknak s a főnökségnek is.

2020. febr. 2. 09:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

Nálunk: 4fős a csapat, 5. embert keresünk.


Az interjún az arcból s nonverbàlis dolgokból is olvasok, őszinte egyenes barátságos beszélgetés, személyiség teszt, nem azt nézem kinek milyen papírja van, hanem megfelel-e a munkája, alkotása az elvárásoknak.


Tényleg sokaknak nem tetszett, több negatív kritikát is kaptam, de voltak akik lelkesebbek voltak, hogy önmagukat adhatták, nem azon görcsölve mit írtak önéletrajzba.



Semmi mást nem várok el, csak legyen meg a munka időre, az már az ő dolguk hogyan.

Műhely, eszközök, alapanyag minden rendelkezésükre áll, sőt saját alkotásaikat is elkészíthetik ott, ha pl nincs meg az adott drága gép/eszköz.

Ki/el nem vihetnek semmit, ami tulajdonomban áll, a munkáikat is csak akkor, ha készen van.


Írjanak le nekem mindent papírra mikor mit s mennyit használnak, azt pedig megegyezés alapján megoldjuk.


Saját kulcsa van mindenkinek.


A hétfő reggeli startolást megbeszéléssel kezdjük kávézóban, családias légkörben.

Olyan embereket válogattam össze, akik tudnak nyitottan, őszintén egymással beszélni s a céljuk a megoldás, nem pedig a "cigánykodás", ujjal mutogatás

amit szerintem sokaknak nem kell bemutatnom, mivel tapasztaltátok s én is nem egy helyen.


A nyugodt légkörért a személyiség és kommunikáció elengedhetetlen.

2020. febr. 2. 10:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Van, aki menő, van, aki nem az. Minden az érvényesülésen múlik.
2020. febr. 2. 11:14
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!