Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Tényleg munkaerő hiány van?

Tényleg munkaerő hiány van?

Figyelt kérdés
A médiában állandóan azt hallani, hogy munkaerő hiány van, de én nem ezt látom sőt kifejezetten nehéz munkahelyet találni vagy váltani. Ti hogyan látjátok ezt?

2020. febr. 2. 16:08
1 2
 11/17 anonim ***** válasza:
34%
Azt mondja meg nekem valaki, hogy minek kellenek ide ukránok. Tehát egy érettségi kevés, de egy olyan ember aki életében földön dolgozott és van 3 iskolája az kell Magyarországnak. És Magyarország jobban teljesít.
2020. febr. 2. 18:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/17 anonim ***** válasza:
78%
#11: Azért, mert a magyar 8 általánossal nem hajlandó beállni 2-3 műszakban sorra dolgozni, de sírni tud, hogy nincs munka.
2020. febr. 2. 18:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/17 anonim ***** válasza:
100%
Az van, csak éppen nem vesznek fel embert. Nálunk elvileg 5 ember kellene még hogy hozzuk az elvárt szintet, de inkább átállítjak 2 műszakban 12 órára a brigádot meg behívnak szombaton is, csak ne kelljen új embert felvenni.
2020. febr. 2. 19:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/17 anonim ***** válasza:
71%
Olyan nagyon nincs. Ha lenne, akkor kaptunk volna fizetésemelést, de már két éve nem ad a tulaj.
2020. febr. 2. 19:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/17 anonim ***** válasza:
66%
Ukránokat nem kellene behozni ha a magyarokat megfizetnék, de nem. A cégvezetők, mindegy milyen vezetők azzal vannak elfoglalva hogy maguknak minél több pénzt kivegyenek a cégből, de alkalmazottaknak nem szeretnek fizetni, aztán sírnak hogy nincs munkaerő. Meg is érdemlik, sz.rért h.gyért nem fog robotolni senki. Csak az ukrán/román/szerb alja réteg. Ők viszont nem elég hogy semmit nem beszélnek magyarul, de sok esetben még a munka elvégzéséhez szükséges akapvető kompetenciákkal sem rendelkeznek. A kérdésre válaszolva, olyan területeken van munkaerőhiány ami szakképzettséget, szaktudást igényel, de a szakképzett munkaerőt meg is kell fizetni, azt meg mint írtam, nem szeretik a magyarok. Ide vehetjük az orvosokat (nem a 80 éves főorvosokra és igazgatókra gondolok mert azokból van bőven), tanárokat, rendőr, mentő, ápoló, különféle szociális szakmák, pincér és egyéb személyzeti pozíciók, plusz bizonyos mérnök és informatikus szakmák (az építészmérnökök pl pont nem). Ja, és persze az összes szakmunkában munkaerőhiány van. Kérdező, amíg nincs a kezedben diploma addig szerintem ne nagyon ugrálj, inkább becsüld meg a jelenlegi helyed. Majd ha lesz diplomád, kelendőbb leszel, bár mondom, az építészmérnök pont nem hiányszakma
2020. febr. 2. 22:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/17 anonim ***** válasza:
Vannak területek, ahol igen, hiány van. Nemrég voltam 3 helyen, kettőnél én mondtam, hogy gondolkodási haladékot kérek, de tök érződött, hogy kell nekik az ember, bárki csak jönne.
2020. febr. 2. 22:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/17 anonim ***** válasza:
Igen, azokon a helyeken,ahol valami nagyon szarul megy vagy kevés a fizu,nagy a fluktuáció,vagy azokon a helyeken,ahol sokféle nyelv vagy különlegesebb szaktudás kell... Én legalábbis ahogy nézegetem napi szinten az állás hirdetéseket ezt tapasztalom..
2020. febr. 2. 22:35
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!