Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Szerintetek valóban elbocsájth...

Szerintetek valóban elbocsájthatnak a munkahelyemről, ha többször visszaszólok, ès hasonlók?

Figyelt kérdés
Tettem föl hasonló kèrdès más megközelítèssel,de szeretnèk több hozzászólást.Majdnem 1 ève dolgozok egy rehab munkahelyen,ahol van egy kifőnök,akiről úgy vèlekednek sokan,hogy úgy tettèk be.Nem tűri,ha visszaszólnak neki vagy vèlemènyt nyilvánítanak pedig szerintem egyenesebb dolog ,mint egyből árulkodni a felsőbb vezetőknek.Szereti az embereket kirugással fenyegetni.Szerintem nem kènyszeríthető senki arra,hogy mindig passzívan viselkedjen.

2020. febr. 7. 08:39
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
100%
Mivel neki hatalma van, és az ő szava fajsúlyosan számít a feletteseinél, így igen, elbocsáthat. Az ilyen helyről inkább jönni kell.
2020. febr. 7. 08:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
100%
Persze, ha valaki olyan jogkörrel rendelkezik, akkor kirúghat vagy kezdeményezheti a kirúgásod. Ilyenkor jössz te a képbe: Mérd fel, hogy mennyire reális a fenyegetése. Ahol dolgozom, ott a főnök beszokta dobni pár embernél a kirúgásos szöveget, de az elmúlt 10 évben senkit sem rúgott ki.
2020. febr. 7. 09:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:

Nalunk is ilyen volt a vezetes.

Miutan par fenyegtözesük es beszolasuk utan en mindig diplomatikus maradtam es szamadatokkal érveltem, eljutottak arra a szintre hogy rajöttek nalam a paraszt stilusukkal csak magukat minösitik.


Pl amikor olyannal fenyegetöznek hogy nem tud olvasni nem ez volt a feladat!!csak visszairtam targyilagosan hogy az màr rég nem aktualis amitöl irkal es raadasul helyesen oldottam meg az akkor aktualis problemat, csak ezt kb szamadatokkal alatamasztva, hogy milyen penzügyi mozgasok hogyan alakultak, etc, szoval Folyamat ravezettem öket arra hogy jobb lett volna ha inkabb csendben maradtak volna ahelyett hogy hülyesegeken ugràlnak mert nincsenek kepben mert valojaban ök azok akik nem tudnak olvasni es nem en.

Amikor kirugasokkal probaltak fenyegetözbi meg ehhez èrvelest gyüjteni csak azt mondtam ra rendben akkor en is felsorolom pontrol pontra hogy vezetöi hanyag munkavegzes miatt milyen kesedelmekbe jogi büntetesekbe estünk amikröl en szoltam/irtam elöre de ugye sz.rtak rà.


Szoval kell ahhoz idö hogy ez vezetö rajöjjön arra hogy üres fenyegetesekkel meg parasztkodassal semmire nem fog menni miközben en targyilagosan asszertiven siman lekommunikalom öket, es rajöttek nagynehezen arra hogy nekik inkabb csak köszönetet kene inkabb mondaniuk mert preciz pontos szakemberrel àllnak szemben aki tudja miket csinal es a hibakat vagy problemakat fenyegetözesek nelkül is meglehet oldani. A parasztkodas nem vezet sehova.

2020. febr. 7. 09:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:

Folyt

A legtöbb vezetö rugalmas azaz kèpes vàltani kommunikacios stilust mikot rajönnek arra hogy örülhetnek tulajdonkeppen hogy nekik dolgozom egyaltalan.

2020. febr. 7. 09:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:

" ha többször visszaszólok, ès hasonlók"


Ez minden, csak nem professzionális viselkedés. Az óvodába való.

2020. febr. 7. 09:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
Természetesen kirúghatnak ezért. Lehetsz te a legeredményesebb dolgozó, hiába, ha úgy ítélik meg, hogy nem tudnak veled kooperálni.
2020. febr. 7. 09:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 A kérdező kommentje:
Szerinted mehetek munkaügyi bíróságra,ha úgy èrzem azèrt rugtak,mert nem hagytam,hogy jogtalanul viselkedjek?
2020. febr. 7. 10:13
 8/15 anonim ***** válasza:
100%
Azért nagyon nem mindegy, hogy a ruhád színét kritizálja és erre válaszolsz csípősen, vagy a beosztást ismerteti, amire te elkezdesz kaffogni, hogy te ekkor-akkor nem vagy hajlandó dolgozni.
2020. febr. 7. 10:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
"nem hagytam,hogy jogtalanul viselkedjek"??? Ennek ugorj neki újra.
2020. febr. 7. 10:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 A kérdező kommentje:
Èn mindig hajlandó vagyok dolgozni.
2020. febr. 7. 10:43
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!