Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Milyen szakot válasszak?

Milyen szakot válasszak?

Figyelt kérdés
Sziasztok. Most megyek középiskolába, de nem tudom milyen szakot válasszak. Nem akarok gimibe menni, szóval olyan iskolát szeretnék ami érettségivel és szakmával végződik. Van valami lista milyen iskolák vannak? Hogy jöjjek rá melyik érdekel igazán? Előre is köszii.

2020. febr. 9. 12:25
 1/9 anonim ***** válasza:
Autószerelést. Határozottan. Bánom, hogy nem azzal foglalkoztam. Nemcsak szakmád érettségid lesz, hanem sok súlyos 10e forintokat meg fogsz tudni spórolni később.
2020. febr. 9. 12:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:

Szerintem tanárjaidtól(osztályfőnöktől) kérdezősködj, ők kell tudják milyen oldalak foglalkoznak ilyesmivel. Esetleg azt is megkérdezheted, hogy tudnánk-e ajánlani valakit aki továbbtanulási tanácsadással foglalkozik.

Anno mi kaptunk egy kis könyvecskét ahol fel volt az összes választható suli és szak sorolva a városunkban.

Szakmánál meg szerintem jól gondold át, hogy mi az ami érdekel, mert csak azért ne válassz valamit, mert mások szerint jól lehet vele keresni.

2020. febr. 9. 12:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim válasza:
Ösztökéléssel nem fog menni, vagy menni fog, de benne lesz a pakliban, hogy megbánod. Hogyha mások javaslatára hallgatsz, akkor többnyire szubjektív (elfogult) véleményeket fogsz hallani, és az nem a saját meggyőződésed lesz, hanem csak meggyőznek, hogy jó lesz az. Ülj le magaddal többnapos konzultációra, és vedd sorra az érdeklődési köreid! Aztán ha dűlőre jutottál önmagaddal, akkor megnézel a YouTube-on néhány videót a szakmáról, ami vagy megerősít, vagy eltántorít. Persze véleményeket is figyelembe vehetsz, de ne feledd, hogy az ömlengő áradozások eredhetnek fanatikus szerelemből (autó, gépek stb.), a negatív vélemények pedig pályatévesztésből ("A fene egye meg, én orvos akartam lenni! Gyűlölök buldózert vezetni!").
2020. febr. 9. 13:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:
Igen, mindenképp csak olyanra mennék ami érdekel, autószerelés kizárva. Informatikát ajánlották, hogy sokat fogok keresni meg minden, de mivel nem érdekel arra sem megyek. Ami talán vonz egy kicsit: foglalkoznék filmekkel pl kamerásként, de inkább úgy, hogy a kreatív megoldásokat találjam ki (nem tudom van e ilyen). Na mindegy, köszi a válaszokat, rákérdek suliba és kiválasztom azt ami igazán érdekel :)
2020. febr. 9. 13:24
 5/9 anonim válasza:
Hogyha kreatív vonal érdekel, akkor operatőr, fotográfus, grafikus vagy animáció készítés, ha esetleg jól tudsz rajzolni.
2020. febr. 9. 13:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:
És ez milyen szak? Vagy van ilyen középiskola?
2020. febr. 9. 13:52
 7/9 anonim válasza:
Én OKJ-s képzésben végeztem el a mozgóképi animációkészítő tanfolyamot, de éppen ebben az évben borítják fel az egész oktatási rendszert. (Megszüntetnek szakokat) Szóval nem tudom, mi lesz pontosan, de ha körvonalazni tudod, hogy mit szeretnél, akkor már útba fognak tudni igazítani. Hogyha filmes területek érdekelnek, akkor nézelődhetsz a Színház és Film Intézet oldalán is: [link]
2020. febr. 9. 14:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

11-es szakgimnazistaként mondom, hogy szerintem nem éri meg szakgimibe menni.

Engem pl nagyon megszivattak.

Ígértek egy végzettséget, és a felét se kaptam meg. A tárgyi oktatás hiányosságairól csak említés szintjén is azt mondom, siralmas.

Jól gondold át, egy gimnáziummal jobban jártam volna én, személy szerint.

Neked sok szerencsét!

2020. febr. 9. 16:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Amit a kérdező akar az egy humbuk szakma. Ez szép és jó dolog pluszként, valami mellett, de hogy ebből megélni nem fogsz az is biztos. Aztán utána mehetsz gyárba. Azért ott van az is, hogy olyat csinálj, amit szeretsz, de a realitást is vedd számításba! Egy humbuk semmiből örülhetsz, ha minimálbér felett kapsz majd. Normális dolgot válassz, ne közgazdászt, informatikust, mert abból van elég! Az informatika sem abból áll ám csak, hogy bemész órára és játszol, meg wordben excelben dolgokat szerkesztgetsz. Sok dolog van pl programozás is.
2020. febr. 9. 20:14
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!