Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Mit tudok tenni egy volt...

Zoldag47 kérdése:

Mit tudok tenni egy volt bosszúálló főnökkel?

Figyelt kérdés
Otthagytam a munkahelyem mert rendkivül rosszul éreztem magam. Elmentem egy állásinterjúra és megrőkönyödve vettem észre, hogy a volt főnököm felhívta őket és jól eláztatott. Természetesen nem vettek fel. Valamit tenni szeretnék, mert fűt a méreg. Szerintem ez törvénytelen volt (a lejáratás), mert az állásiterjún nem itélkezhetnek félinformációk alapján. Mi bizonyítja, hogy ki mond igazat? Így sem maradtam ott, de elvesztettem egy jó lehetőséget a továbblépésre.

2020. febr. 13. 13:43
 1/7 anonim ***** válasza:
100%

"a volt főnököm felhívta őket"


honnan tudta hogy hova mész?

2020. febr. 13. 13:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
51%

Megpályáztál egy állást és nem vettek fel.


A szeretteid életere esküszöl, hogy a többi pályázó nem volt képzettebb, tapasztaltabb, szimpatikusabb és jobb nálad így mást választottak? Persze ezek mellett elképzelhető, hogy kommunikáció a két cég között.

2020. febr. 13. 13:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

"megrőkönyödve vettem észre, hogy a volt főnököm felhívta őket és jól eláztatott."

Ezt nem igazán értem, miből vetted észre? Elmondták neked? Aztán a volt főnököd honnan a fenéből tudta, hogy hova mész interjúra?

2020. febr. 13. 14:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
100%

Hülyén hangzik, de rokonommal ez történt.

Volt próbameló, utána felhívták, hogy nagyon jól sikerült, és hogy tényleg azon a helyen dolgozott-e, amit beírt, mert az külön jó pont. A régebbi helyén nem akarták bejelenteni, ezért hagyta ott. Mondta, hogy igen, ott dolgozott. Le volt beszélve minden, hogy mikor megy be a részleteket átbeszélni az új munkahelyen. Aztán felhívták, hogy nem aktuális. Ezt így, miután minden le volt beszélve.

Később megtudta, hogy a régi munkahelyét felhívták, és ott minden szarnak elhordták. Azóta van új munkahelye, szóval egyértelműen a régi főnöke szemétkedett.

2020. febr. 13. 14:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Megkérdezhetem ezt miből vetted észre? Hasonlóra gyanakszom. Ugyanis olyan helyeket pályázom meg, ahova van szakmai tapasztalatom, megfelelek a feltételeknek, de csípőből utasítanak el, hogy mást választottak. Ez oké is lenne, de másnap újra felteszik a hirdetést. Ez már nem egyszer fordult elő. Arra gondoltam, hogy felhívták a főnököm, vagyis a céget és kérték a feltételezett főnököm, ő pedig lejáratott, nem voltunk jóban, vagyis ő nem kedvelt engem, nekem nem volt vele problémám. De lehetséges ez?
2020. febr. 13. 15:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
Próbálok sorban válaszolni. Tehát. Mind a 2 cég felvett volna, és én azt a céget választottam amitől később szabadulni akartam. Mikor elmentem elmondtam egy kollegámnak, hogy megpróbálom a másik céget újra, hátha még felvennének. Az interjún olyanokat kérdeztek tőlem amit csak a másik cégnél tudtak rólam. Nem tudom, hogy ha ez nem történt volna meg felvettek e volna. Ezért kétes a dolog. De így már esélyem sem volt. És ez az ami nagyon bosszant. Azért hagytam ott őket mert az egyik vezető aki (nem az én területemen dolgozott) sorozatban bunkón viselkedett velem és én megelégeltem és visszaszoltam neki. Természetesen csak azt adták át a másik helynek, hogy én mint mondtam. Azt, hogy ezt mi váltotta ki azt nem. Mikor ezt a konfliktust jeleztem a volt főnökömnek, az volt a válasza, hogy ennyi pénzért ezt el kell tűrni. (br250) És ő is jól leszúrt, hogy takarodjak innen ha nem állok be a sorba. Tehát a kérdésem még mindig ugyan az. Törvényes e ez és mit lehet tenni ellene? ( [link]
2020. febr. 13. 15:36
 7/7 anonim ***** válasza:
63%
6: Az egyik legfőbb íratlan szabály: Ha munkahelyet akarunk váltani, arról maximálisan bekussolunk, nem beszélünk róla senkinek (se főnöknek, se kollégának) addig, amíg az új hely biztossá nem válik. Így jártál, fogd fel tanulópénznek!
2020. febr. 14. 09:37
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!