Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Minden munkahely ilyen? Vagy...

Minden munkahely ilyen? Vagy nincsen szerencsém?

Figyelt kérdés

Az elmúlt 3 évben vtam több munkahelyen melósként és folyamat a baxogatás ment, a kétszínűség, csak a másikkal való foglalkozás, irigykedés, stb. Nem tudtam egyik helyen se beilleszkedni, mindig kiközösítettek. :(


Ma csak ilyen helyek vannak, ezt kell szeretni?



2020. febr. 15. 18:36
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
Ezekszerint mindenütt ez megy. Énis ezt tapasztalom..
2020. febr. 15. 18:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
100%
Hát jahh szinte mindenhol ez megy mert ilyen ez a mai világ... A mostani munkahelyem is ilyen mindig az a téma aki nincs ott vagy hibázik! Ezelőtt 3evet dolgoztam egy másik cégnél és egy műhelyben csak 4en voltunk de ott volt 1 majom aki mindig szemétkedett amiután otthagytam ez a gyökér is pár hónapra rá eltakarodott...Az tuti hogy minden munkahelyen 1 tetű mindig van hanem több de 1 biztos van!
2020. febr. 15. 20:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
100%
Külföldön nem annyira. Amióta Hollandiában élek, nem annyira tapasztaltam.
2020. febr. 15. 20:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
Sajnos igen, Mo.-n erre van igény.
2020. febr. 15. 23:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
25%

Ami a baxogatást illeti,


hidd el, jó, ha baxogatnak. Van olyan munkahely, ahol ezt nem teszik meg, hanem, ha hibázol,legyintenek, hogy akárkivel előfordulhat, majd a második hiba után repülsz.


Van, ahol pedig egyszerűen csak, ha hibázol, repülsz.


Azzal tisztában kell lenned, hogy ezek a baxogatások a szakmai előmeneteledet biztosítják.


Egy dolgozót nem fognak azért agyon dícsérni, mert bemegy és a munkaideje alatt hibátlanul teljesíti a feladatait. Ezért kapja a fizetést.


Képzeld el, ha megkérsz egy szakembert, hogy hárítsa el a dugulást a fürdődben, ő kiér időre, megcsinálja, akkor kifizeted, de nem veregeted hátba, hogy milyen ügyes volt.

Aztán, ha legközelebb kihívsz egy másik szakembert, hogy szereljen fel egy szúnyoghálót, ő késve ér ki, felrakja, de elbénázza, ezért újra meg kell csinálnia, szóvá fogod tenni.


Na így megy ez mindenütt.


Engem sem fognak az irodában agyon dícsérni, mert bemegyek és elvégzem a munkám, ellenben, ha hibázok, szólni fognak (udvariasan), hogy tudjam, mit rontottam el és, hogy tudjam, hogy legközelebb arra oda kell figyelnem - ha esetleg azért hibáztam, mert valamit nem tudtam azzal kapcsolatban, felvilágosítanak.


Ezeket nem szabad a szívedre venni. Mert ismétlem, ki is rúghatnának, de nem teszik.


(Ha a kollégák teszik és nem a vezető, az meg külön jó pont, mert simán a vezetőnek is mondhatnák. Nekem volt olyan kollégám, aki, ha hibázott valaki, odament a vezetőhöz és neki mondta el, hogy a szóbanforgó ember mennyire tudatlan és semmi keresnivalója ott.)


Persze más az, hogy figyelmeztetnek meg az, hogy mindenki előtt leordítják a fejed, hogy alkalmatlan vagy. Utóbbi esetben érdemes váltani.


***

Az irigykedés, ellenségeskedés is jelen van mindenütt.


Csak egyes helyeken nem a képedbe mondják, hanem megbeszélik egymás közt a mosdóban.


Az egésznek a kulcsa, hogy emberileg ne a közösségnek felelj meg, hanem szimpatizálj a jobb fejekkel.


Viszont olyan nincs, hogy minden helyen mindenki utáljon Téged.


Ha erről lenne szó; nem lehet, hogy a természeteddel van a probléma? Túl sok beszéd, túl kevés beszéd, túlzott pánikolás, túl sok értelmetlen megnyílvánulás vagy bármi hasonló? Ha minden helyen mindenki utál, akkor érdemes elgondolkodni azon, hogy van e rá okuk és, ha igen, hogyan tudnád orvosolni.


Én nem írom, hogy a munkába csak dolgozni járj, mert fontos megteremteni egy légkört, ahol el tudsz viselni napi 8-10-12 órát.

2020. febr. 16. 00:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
100%
5: 3-as vagyok. Én nem szeretek beszélgetni a munkahelyen. Odahaza mindenütt ebből volt problémám, amióta kint élek, itt szinte mindenütt elfogadták.
2020. febr. 16. 01:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
70%
Az egész magyar nép ilyen. Proli tetvek ,látványmunkások "dolgoznak" a legtöbb helyen. Moszerolásból,spicliskedésből,nyalásból,a másik tönkretételéből tartják fent a szánalmas ,minimumok közé szorított tyúkszaros kis életüket. Ha jobb autód van (ha egyáltalán neked van az is velük szemben) ,500 ft al több van a zsebedben tuti ,hogy irigy,kibeszél és megy jelenteni minden tyúkszemedről a főnökségnek. Ahogy mások is írták itt ez az igény. Aki gondolkodik,nem lehet befolyásolni,megvenni 180-200 ezer forinttal az nem kell. Ide a proli,magát eladó,talpnyaló latványmunkás,spicli bologató percemberek kellenek ,akitlket oda tesznek ahova akarnak.
2020. febr. 16. 08:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:

"Én nem szeretek beszélgetni a munkahelyen. Odahaza mindenütt ebből volt problémám, amióta kint élek, itt szinte mindenütt elfogadták."


Itt az olyasmire gondoltam, amikor valaki olyan stílusban válaszolgat szűkstavúan, hogy mások azt hiszik, hogy ő többre képzeli magát.


De ez kicsit nélyebb téma, amit már sok másik kérdésnél kifejtetten; ha a kérdező kér segítséget, szívesen leírom itt is, hogy mik a munkahelyi kiközösítések pontos okai és mit lehet ellene tenni.


Tudjátok, nekem is voltak gondok ezzel. Engem is kiközösítettek, de sikerült orvosolnom.

2020. febr. 16. 08:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
8: Volt, hogy szóltam az illető kollégának, hogy túl sokat kérdez, szeretném, ha nem nagyon kíváncsiskodna bele a magánéletembe. Erre berágott, a fejébe vette, hogy fennhordom az orromat, és fúrni kezdett.
2020. febr. 16. 09:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
8. válaszoló vagyok. Majd cserébe másnak ment az agyára a kérdéseivel. Ilyet már tapasztaltam én is. Szólsz valakinek, hogy sokat kérdez, fúrni kezd, mindenku szemében te leszel a gonosz majdegy másik ember agyára megy.
2020. febr. 16. 11:38
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!