Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Mi van akkor, ha nem jelentem...

Mi van akkor, ha nem jelentem be, hogy táppénzen vagyok, viszont viszek igazolást amikor visszamegyek dolgozni?

Figyelt kérdés
Tehát simán nem megyek be 5 napig, aztán viszem a táppénzes papírt, hogy beteg voltam.
2020. febr. 17. 15:58
 1/10 anonim ***** válasza:
91%
Kirúgnak. Kivéve, ha kómában voltál az öt nap alatt vagy amnéziád volt.
2020. febr. 17. 16:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
92%
Valószínűleg okozol némi kellemetlenséget a kollégáknak, hogy mennyit, az attól függ, mennyi munka marad rájuk úgy, hogy azt sem tudják, mi van veled, és meddig nem leszel. Egyszer egy kollégám autóbaleset miatt kórházba került egy hétre, egy embernek szólt, az meg nem adta tovább az infót, nekem fontos lett volna tudni, mert ugyanazt a munkakört csináltuk ketten, így rám dupla munka szakadt, de lett volna mód áttervezni, ha tudjuk, hogy miért nincs, és kb meddig ne tervezzünk vele.
2020. febr. 17. 16:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:
De ha nem tudok senkit elérni? Nem tudom a számat senkinek. Nem adták meg hogy ki értesítendő ilyen helyzet esetén.
2020. febr. 17. 16:30
 4/10 anonim ***** válasza:
96%
Nincs a cégnek egy központi telefonszáma? HR? Közvetlen vezetőd?
2020. febr. 17. 16:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
92%
Ha 5 napig nem mész be és nem is szólsz senkinek, hogy beteg vagy mire visszamész várni fog a felmondási papírod. Nem hiszem el, hogy nincs a cégnek egy olyan telefonszáma, amit meg tudnál nézni telefonkönyvben vagy a neten. Ma már a legtöbb cégnek van weboldala, amin rajta vannak az elérhetőségei, az nem kifogás, hogy nem tudsz senkit elérni.
2020. febr. 17. 17:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
A Balazska Bt-nel mindent lehet...
2020. febr. 17. 17:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
ha ilyen életképtelen vagy akkor kirúgnak. mások tudnak telefonálni, te miért nem?
2020. febr. 17. 17:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:
És ha már mondjuk felmondtam, csak még hátra van a felmondási idő, akkor mit tudnak tenni? El kell fogadniuk az igazolást és kifizetni azt az 5 napot, nem?
2020. febr. 17. 18:12
 9/10 anonim ***** válasza:
100%

Ha nem jelentkezel, akkor ők fognak.


Te az interjúd előtt megadtál egy számot. Ugyanúgy a szerződés aláírásánál. Simán felhívnak, hogy hol vagy és akkor el tudod mondani, hogy sajnálod, de nem értél el senkit sem és beteg vagy.


Ha ez mégsem történt meg, megvan a mailcímed nekik, akkor írnak oda.


Amúgy simán küldhetsz nekik mail-t pl oda, ahova beküldted az önéletrajzod. Akármi van, írásban is bizonyíthatod, hogy Te kerested őket.

2020. febr. 17. 18:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
jó jó! én ha nem érek be 6-ra, már a főnök telefonálózik, hogy mi van velem?!
2020. márc. 8. 10:25
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!