Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Hogy lehet munkát találni...

Hogy lehet munkát találni friss diplomásként, ha mindenhova 1-3 év munkatapasztelet kell?

Figyelt kérdés
Bármilyen álláshírdetést néz az ember, mindenhova az van, még gyakornokként is elvárják a 3 éves munkatapasztalatot. Más, hogy helyezkedik el? Vagy menjen el az ember ingyen dolgozni 3 évet és utána keress olyan munkát, ahol már pénzt is kap érte?
2020. febr. 20. 14:52
 1/10 anonim ***** válasza:
70%
Hogy lehet munkát találni 25 év munkatapasztalattal, diploma nélkül, ha mindenhová 26 éves diplomások kellenek? Bocs, de szar az élet, nemcsak neked. :D
2020. febr. 20. 15:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 nemaRendőrség ***** válasza:
100%

Küld be mindenhova

Leírnak mindenfélét, közben felét nem is nézik

2020. febr. 20. 15:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
100%

30 éves vagyok. Most vagyok a 2. munkahelyemen. Az első helyen másfél évig voltam, itt már 3,5 éve vagyok.

Mindkét helyre kapcsolat útján kerültem be. hogy ismerős szólt, aki ott dolgozott, hogy keresnek valakit.

Elég sok helyre beadtam az önéletrajzomat, vagy vissza sem írtak vagy állásinterjú után nem hívtak vissza. Ezzel nem elkeseríteni akarlak, mert add be minél több helyre, vesztenivalód nincs. Viszont érdemes ismerősöknek is megemlíteni, hogy állás kéne.

2020. febr. 20. 15:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
82%

AZ első szimplán se**fej. Igenis a legtöbb állás hirdetésben kérik az 1-3 év szakmai tapasztalatot, utána a 3-5 év a ritkább, és elvétve látok olyat ahol 5-10 éves tapsztalatot kérnek. Persze nem a hiper szuper csoda szakoknál, gépészeket pl szakmai tapasztalat nélkül is felvesznek, meg néhány gazdasági szakost és IT-seket is.

Én magam nem egy túl piacképes diplomát szereztem, de ezt vállaltam. Ezért olyan helyekre is elküldtem a jelentkezésem hogy meglegyen nekik az önéletrajzom, ahova nem is hirdettek felvételt, meg olyanra ahol kell a szakmai tapasztalat. Sehonnan nem hívtak vissza, most gyárban melózok. Esetleg ha valaki valahova bejuttat úgy siekrülhet, vagy ha felküzdöd magad irodistaként hogy hé amúgy nekem van ilyen diplomám és akkor átvesznek. Vagy ha nagy mázlid van, 100 beküldött önéletrajz után valahol mázlid lesz és behívnak. Kiugrási lehetőseégnek jó, mégha carok is a körülmények.

2020. febr. 20. 15:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
Én egyetem 2.félévétől járok gyakornokoskodni. Eleinte fizetés nélkül mert nyilván semmit nem tudtam, majd kaptam énis borítékot évi 2x a céges bulikon, illetve nyáron ott diákmelóztam. Nagy szopás évközben még ezt is beszorítani, főleg hogy most már inkább én segítek be nem pedig én tanulok de hosszútávon megéri.
2020. febr. 20. 15:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
4%

Bekamuzni hasonlo de màs területet. Szoval ami szakmàba vàg de megsem az.

Es emelkedj ki plusz vmivel. Pl profi vagy a microsoft officbol, vagy ertesz a SAP hoz, vagy kisujjadban van az Acces program, vagy grafikai modellezni is tudsz, vagy vagy, szoval a humbug mellett legyen egyedi ütökàrtyàd is.


Engem üzletvezetönek felvettek ugy hogy bekamiztam x evig voltam elado. Es duplaztam a bevételüket es imàdtak ugy, hogy a penztarkezelest is ök mutattàk meg. Es azota is vàrnak vissza csak tulnöttem rajtuk :)

2020. febr. 20. 15:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
8%

Azt a taktikát választottam, hogy mindenhova elküldtem a jelentkezésem és lesz#rtam, hogy elvárás-e a tapasztalat vagy sem. Azt aláírom, hogy az első 1-2 évben nem kerestem jól. Én végig úgy álltam a dolgokhoz, hogy dolgozni kell, akkor is ha nem fizetik meg rendesen. Aztán, abban a pillanatban, ha adódik jobb lehetőség váltani. Azóta már váltottam, most vállalkozó vagyok.


Én azt mondom, hogy jobb elkezdeni egy sz#r melóval és folyamatosan lépkedni felfelé, mint várni, hogy majd valaki olyan munkát ajánl amit megfelel az elvárásoknak.

2020. febr. 20. 15:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:

Én 1 éve voltam ebben a cipőben. Beküldtem minél több helyre, elmentem minden interjúra, aztán figyeltem, hogy mik voltak azok a dolgok, amiken elhasaltam. Legközelebb a következő helyre már úgy mentem, hogy tudtam azokat a dolgokat, amiket az előző helyen nem.


Végül találtam olyan munkahelyet, ahol elégedettek voltak az interjún nyújtott teljesítményemmel. Ott 4 hónapot voltam, aztán a mostani helyemen (2.) most vagyok itt 6 hónapja, de 2 hónap múlva már egy 3. helyen fogok dolgozni.


Az eleje szar, de később könnyebb lesz.

2020. febr. 20. 16:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
Ha 1-3 év tapasztalatot kérnek, akkor küldd el az önéletrajzod. Ha jó vagy nyelvekből, esetleg van valami érdemi gyakornoki, diákmunkás eredményed, akkor előfordulhat, hogy behívnak 1-2 helyre
2020. febr. 20. 17:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
Igaza van a kettesnek. Ha munkatársat akarnak, akkor nekik is egy idő után lejjebb kell adniuk az igényt, így egy kezdőt is fel kell venniük, mert különben nem biztos, hogy lesz ember.
2020. febr. 20. 18:04
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!