Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Magukat diplomásként eladó...

Magukat diplomásként eladó emberek? Hogyan lehet ilyen hazug embereket lebuktatni?

Figyelt kérdés

Az öcsém és az unokatestvérem! Mindketten diplomásnak mondják magukat. Jártak egyetemre de nem fejezték be, nyelvvizsgájuk sincsen. Az elején a családtagok azt mondták “csak a diplomamunkát kell megcsinálniuk és lesz diplomájuk”. Azóta eltelt 10 év, kapcsolatok útján elhelyezkedtek diplomát igénylő munkahelyeken és mára váltig állítja a család hogy ők diplomásak! Engem néznek hülyének! Én aki tényleg elvégeztem, tök hülyén érzem magam emiatt. Amúgy már a feleségeik, nőjük előtt is diplomásnak mondják magukat. Munkájuk és barátaik miatt senki sem kérdőjelezi meg!

Tiszta hazugság az életük! Egyszer megpróbáltam lebuktatni őket, megkérdeztem hogy megnézhetném-e azt a diplomát hogy néz ki az enyémhez képest? Persze le lettem dorongolva mit képzelek, ők nem dicsekednek vele!

Hogy lehetnek ilyen sikeresek csalóként? Nem szégyelli magát egy ilyen ember hogy kamu életet él? Idegesítő, hogy semmit nem végeztek de kapcsolatok útján olyan munkájuk van mint nekem és tanulás nélkül ugyanazt a végzettséget mondják magukénak és mindenki elhiszi!

Az unokatestvéremnek volt olyan megmozdulása is hogy kiírta a kapucsengőjükre hogy dr. xy (jogász) hogy a szomszédok felnézzenek rá. Aztán az egyik lakógyűlés alatt jogi tanácsot kértek tőle és simán lebukott :D Azóta azt mondja nekik hogy jogot végzett de soha nem gyakorolta és levette a dr. elnevezést is.


2019. okt. 5. 10:17
1 2 3
 1/29 anonim ***** válasza:
68%
Nem a papírtól lesz meg a tudás, hanem amit addig tanult. Valószínűleg ért hozzá, ha már 10 éve benne dolgozik.
2019. okt. 5. 10:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/29 anonim ***** válasza:
64%

Ha 10 éve el tud látni diplomát igénylő munkát, akkor nem lehet egy hülye gyerek! Járt egyetemre, nincs nyelvvizsgája, na bumm! Mindenki úgy boldogul, ahogy akar vagy tud.

Te viszont egy undorítóan irigy kispályás vagy!

2019. okt. 5. 10:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/29 A kérdező kommentje:
Nem arról van szó, hogy tudja-e végezni a munkáját! Hanem hogy ők maguk mondják ki, x vagyok, diplomás y. Így is mutatkoznak be. Már maguk is elhiszik. Azért egy diploma mögött sok tanulás és tudás is van. Az hogy ugyanazon a helyen ahol dolgoznak 7-9 éve beletanultak dolgokba, nem jelent semmit. Máshol meg se tudnának mukkanni! Jó példa amikor öcsémnek akkora arca volt hogy jelentkezett vezetőnek egy másik munkahelyre és már a HR-es kidobta mert elméleti alapdolgokkal nem volt tisztában és gyanús volt az önéletrajza! El se jutott az igazi interjúig a vezetőkkel. Annak idején amikor kezdett a helyen még mesélte is hogy youtuberól tanulta meg hogyan kell kezelni a programokat amiket használni kell és 2 hónapig tanította be valaki utána is!
2019. okt. 5. 10:30
 4/29 anonim ***** válasza:
78%

Nekem a nagynéném csinálta ezt. Én iskolában dolgozom, ő meg kinevezte magát gyermekpszichológusnak (duplán szemétség, mert egy ilyen területen egy kókler sokat árt). Bejelentkezett különböző iskolákba, hogy előadást szeretne tartani erről-arról pedagógusoknak ha gondoljuk, gyerekeknek is. Míg Angliában mosogatott, addig nem volt bajom azzal, hogy hazudik, de mikor hazajött és elkezdte azt híresztelni, hogy Angliában végzett, és bekopogott a mi sulink ajtaján is, magamra vállaltam az előadásának a leszervezését helyben. Mondtam az igazgatónak, hogy ahhoz ragaszkodom, hogy kérjen diplomamásolatot, és ő is egyetértett, hogy informáljuk a hölgyet. Nem sikerült persze, nem jött előadni, sőt sikerült elérnem, hogy ezt abbahagyja - azt mondtam neki ugyanis, mikor egy karácsonykor összesodort bennünket az élet, hogy minden suliban szólni fogok, hogy ne fogadják, és majd az ottaniak eldöntik, hogy feljelentik-e. Ennyire nem lehet gerinctelen, hogy gyerekek pszichés egészségével akar foglalkozni egy szakmunkás végzettséggel.

Azóta már nem pszichológus, hanem doktorandusznak hazudja magát, meg lelkésznek.

Ezek az emberek betegek, de ha a örvényesség határait feszegetik, én a helyedben szólnék. Cinkos, aki néma.

2019. okt. 5. 10:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/29 A kérdező kommentje:
Ha úgy adnák elő hogy ők diploma nélkül is megállják a helyüket, akkor megemelném a kalapomat elöttük! De ehelyett még a nőiknek is hazudnak meg mindenkinek hogy ők diplomásak!
2019. okt. 5. 10:33
 6/29 anonim ***** válasza:
51%
A jelenlegi munkahelyén 100%, hogy tudják, hogy nincs diplomája, mert az első dolog azt bekérni és lemásolni. Az, meg hogy máshol nem tudna boldogulni, csak a te agyszüleményed, 1 helyre nem vették fel, na bumm. Engem se vettem fel 1-2 helyre, aztán most vezető pozícióba vagyok. Nem azért nem veszik fel, mert nem felel meg, hanem mert van jobb jelentkező is
2019. okt. 5. 10:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/29 anonim ***** válasza:
50%
Nem tudom elképzelni azt a szituációt, hogy valaki úgy mutatkozik be, hogy Kiss Pista, diplomás művelődésszervező
2019. okt. 5. 10:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/29 anonim ***** válasza:
58%

Ha csak a nyelvvizsgája nincs meg, az azért nem nagy cucc, én is dolgoztam így két évig a szakmámban, abszolváltam, de a nyelvvizsgám hiányzott, így nem volt diplomám sem. Ettől még ugyanaz a tudásom megvolt, mint mindenki másnak, mert a sulit ugyanúgy elvégeztem, vizsgákat letettem.


Nekem mondjuk utána meglett, de ismerek olyat, aki kb 15 éve volt ugyanígy, neki már nyilván rég elveszett a lehetőség is, hogy megszerezze. De mivel szakmában dolgozik, ezért mindekit a tudás érdekel már ennyi idő után; és nem a papír. Ettől még nem lesz rossz munkaerő.

2019. okt. 5. 10:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/29 anonim ***** válasza:
2%
Jó nagy parasztság lenne, de be lehet telefonálni a munkahelyükre, hogy kérjék már el a diplomájukat, mert hogy az nincsen ugye. Ha elkérik, lebuknak, te meg ünnepelhetsz. Az más kérdés, hogy irígy féregnek tartalak, mert ők sikeresek a munkájukban, te meg nem, de nem ez volt a kérdés. Az is más kérdés, hogy ha elégedettek velük a munkahelyen, akkor semmi nem fog történni, mert a munkáért fizetnek, nem a papírért. És ha kiderül, hogy te voltál a besúgó, akkor nem leszel ünnepelt sztár a családban. És arra is számíthatsz, hogy non-stop szívatni fognak e nemes cselekedeted miatt.
2019. okt. 5. 10:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/29 anonim ***** válasza:
0%

:D :D :D

Pukkadj meg hülyegyerek.

2019. okt. 5. 10:47
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!