Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Mit csinálnátok, ha semmiképp...

Mit csinálnátok, ha semmiképp nem akarnátok letölteni a felmondási időt?

Figyelt kérdés
2020. febr. 21. 10:28
1 2 3
 11/26 anonim ***** válasza:
56%
Jó sok táppénzcsaló van itt. Nos azt, hogy keresőképes-e a beteg azt orvos dönti el. Háziorvosként felháborítónak tartom ezt a mentalitást ami itt van, sokszor segítünk a bajba jutott betegnek, de ezek a menj táppénzre dumák felháborítóak.
2020. febr. 21. 12:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/26 anonim ***** válasza:
67%

" de ezek a menj táppénzre dumák felháborítóak."



100ból 99 háziorvos azonnal felvesz, max kap egy kis borítékot a zsebbe-.

2020. febr. 21. 12:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/26 anonim ***** válasza:
79%
Nem fogadok el borítékot senkitől. Gerinctelen emberektől meg pláne nem. Az más kérdés, hogyha a beteg őszinte, és úgy ítélem meg, hogy tényleg bajban van, akkor segítek neki. Ez itt azonban nem az az eset.
2020. febr. 21. 13:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/26 anonim ***** válasza:
41%
9 a kifizetes is azt jelenti hogy kiadja a szabit. De nem szoktàk kifizetni. Ez jellemzö. Hanem inkàbb kiirjàk neki napokra es pl nem febr 21 el leptetik ki hanem marc 20 al a szabik miatt
2020. febr. 21. 13:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/26 anonim ***** válasza:
100%

Első lépésben meg kell próbálni megállapodni a munkaadóval, hogy engedjen el.

Ha nem megy, akkor kivenni a szabit, ha elengednek. Aztán pedig kiíratni magad betegszabira és reménykedni, hogy nem nyomnak fel.


Egyébként miért nem akarod teljesíteni a szerződésben vállalt kötelezettségeidet?

2020. febr. 21. 14:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/26 anonim ***** válasza:
82%

"Egyébként miért nem akarod teljesíteni a szerződésben vállalt kötelezettségeidet?"



Bár én nem a kérdező vagyok, de ÉN pl azért nem teljesítettem a szerződéses kötelezettségemet mert a munkáltató maga se tette ezt. Mindig csúszott a bérfizetés ment a duma hogy hát ez van, majd jön, és az egyik ilyen csúszáskor megkaptam a bért még aznap közöltem na hello.

Mondták felmondási idő 30 nap, mondtam kapja be és nem mentem többet. Semmi se történt.

2020. febr. 21. 15:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/26 Estádio de Felchút ***** válasza:
100%

"Mindig csúszott a bérfizetés"


Ez jogilag bőven elegendő indok az azonnali hatályú felmondáshoz.

2020. febr. 22. 10:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/26 anonim ***** válasza:
25%
szvval ha valaki gészséges és bírja az nem mehet táppénzre, de aki beteg az igen? inkább maradjon meg a 2 hetes táppénz ami jár mindenkinek egy évre? Szerencsére a munkavállalók leleményesebbek ennél.
2020. febr. 22. 10:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/26 anonim ***** válasza:
80%
Nem jár két hét táppénz. 15 nap betegszabadság jár. Ezt a munkáltató fizeti ezen felül járhat akár egy év táppénz is. Ezt állambácsi fizeti ennek összege viszont kevesebb, mint a betegszabadságé. Azt meg aki két-három hetekre minden évben elmegy betegszabira én úgy kirúgnám, hogy a lába nem érnéa földet.
2020. febr. 22. 10:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/26 anonim ***** válasza:
26%
de hálisten nem rajtad múlik. majd ha nem kell belegebedni a munkába akkor a munkavállaló sem így fog hozzáálni. Addig meg persze , hogy iylen túlélési taktikákat fejleszt ki.
2020. febr. 22. 11:19
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!