Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Mit csinálnátok, ha semmiképp...

Mit csinálnátok, ha semmiképp nem akarnátok letölteni a felmondási időt?

Figyelt kérdés
2020. febr. 21. 10:28
1 2 3
 21/26 anonim ***** válasza:
73%
Nem kötelező ilyen helyen dolgozni kedves utolsó. Én is dolgoztam ilyen helyen, aztán rájöttem, hogy nem éri meg és felmondtam, de nem hazudoztam össze-vissza.
2020. febr. 22. 11:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/26 anonim ***** válasza:
39%
milyen helyen? csinálja mérnök gyári munkás mindenki
2020. febr. 22. 18:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/26 anonim ***** válasza:
43%
Nos attól, hogy te nem találtál olyan munkahelyet, ahol nem zsigerelnek ki, még nem csinálja mindenki.
2020. febr. 22. 22:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/26 anonim ***** válasza:
64%
nem rólam van szó. de írj egy oylan helyet ahol nem csinálják ezt? persze senki nem mondjaki nyilvánosan , de a betegszabi 90%-a kamu , bocs de ez van. az a pár nap szabi kb semmie sem elég főleg , hogy nem is veheted ki bármikor.
2020. febr. 22. 22:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/26 anonim ***** válasza:
86%

Nekem az jutott eszembe erről a kérdésről, hogy annak idején aláírtatok egy szerződést, amiben benne volt a felmondási idő is. Miért nem lehet ezt betartani? Ilyen szavatartó, becsületes emberek vagytok?

Ha tudod, hogy van felmondási idő, akkor azt bele kell tervezni. Ha olyan valami jön közbe, ami miatt tényleg nem tudsz bemenni dolgozni, és azonnal fel kell mondani, akkor azt meg lehet beszélni normális emberi módon a munkaadóval. De őt is meg kell érteni, neki működtetnie kell továbbra is a céget, és honnan akasszon le hirtelen egy embert helyetted? Vagy a volt munkatársaiddal cseszel ki, mert esetleg nekik kell túlórázniuk, hogy elvégezzék a te feladatodat is.


Ha meg jogsértés miatt akarsz egyik napról a másikra elmenni, mert pl a munkaadó nem volt korrekt, nem tartott be valamit, akkor ennek is megvan a hivatalos módja, az azonnali felmondás. Akkor nem kell közös megegyezéssel szerződést bontani.


Amikor felvett dolgozni, és aláírtad a szerződést, akkor jó volt? Örültél? Elfogadtad a feltételeket? Akkor most tartsd be!

De hát egyszerűbb sunnyogni, meg kijátszani, nem igaz?

2020. febr. 24. 10:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/26 anonim ***** válasza:
Megmondanám a dirinek, hogy biztosan rokonok vagyunk, mert nagyon hasonlít az apám fa5zára.
2020. febr. 28. 11:46
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!