Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Hogyan tehetném magam túl az...

Hogyan tehetném magam túl az ilyesmin? Keressek fel ezért egy pszihológust?

Figyelt kérdés
26 éves srác vagyok, dolgozom egy nőkkel teli munkahelyen. Barátkoztam nem régiben egy friss dolgozó csajjal, kedves akartam lenni vele, hogy könnyebb legyen Neki a beilleszkedés. Tudtam, hogy van barátja, ,,úgy" nem is érdekelt a személye. Egyik nap mikor ment haza, én is abba az útirányba mentem, egy ideig elkísértem aztán mentem a magam dolgára, beszélgettem Vele. Nem láttam rajta, hogy ez zavarná. Bejelöltem a Facebookon is ismerősnek, vissza is jelölt. Pár nappal később a többi kolegától azt halottam vissza, hogy a csaj azt mondta, hogy én Őt zaklattam. El kezdtek rendesen e miatt baxogatni is, amiből nekem elegem lett és közöltem a munkaközvetítőmmel, hogy akkor keressen más helyet nekem, mert ezt nem tűröm el. 2 éve vtam ennél a cégnél és eléggé bennem van ez a sértés. Hogyan tehetném ezen magam túl? :(
2020. febr. 22. 20:34
 1/10 anonim ***** válasza:
2%
A mesterem megtanított egy aranyszabályra: Ahol dolgozol, ott ne dugj, ahol dugsz, ott ne dolgozz. Tehát máskor semmi kapcsolat.
2020. febr. 22. 20:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 Davandaa ***** válasza:
78%
Nem vetted te ezt túl komolyan? Én emiatt biztos hogy nem váltanék munkahelyet. Mondd meg a többieknek hogy te egyáltalán nem zaklattad. Lehet hogy ő is csak viccből mondta ezt, persze rossz vicc..
2020. febr. 22. 20:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
31%

Ne foglalkozz másokkal.Túlreagálod.

Ha szereted ezt a munkahelyet, akkor emiatt ne dobd el.

2020. febr. 22. 20:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:
Sajnos az is benne van, hogy nem igazán szeretem, mert nincs egy barátom se meg úgy nem is tisztelnek, tajparaszt velem mindenki.
2020. febr. 22. 20:50
 5/10 anonim ***** válasza:
62%
Most nem világos hogy ott vagy-e még. Bebizinyítani szerintem úgy tudod hogy rákérdezel és így talán tisztázódik a félreértés. Mindenféleképpen személyesen kérdezd meg tőle hogy mi volt a probléma, de ne négyszemközt. Úgy hogy más is jelen van. Csak azért hogy ne hazudhassa azt hogy megint zaklattad. Hátha így bevallja higy igen, túlreagálta. Ez az egy ötletem van. Természetes hogy zavar. Alapból kitörölém az ismerőseim közül a facebookon hogy még ennyi kapcsolat se legyen vele. Munkahelyen csak munkáról beszélnék vele, semmi személyeset. Vigyázz vele hogy nehogy megint ilyen helyzetbe kerülj vele, mert tovább fogja gondolni. Van ilyen sajnos. Csak nőkkel nem jó dolgozni mert sokkal több a kavarás, nagyobb a feszültség. Jobb ha vegyesen vannak nők és férfiak. Ezt nőként mondom. Ha amúgy is szarul érzed magad megértem hog lépsz.
2020. febr. 22. 21:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
És mit mondott erről neked az új kolléganő? Mert nyilván megkérdezted, ha már nyílt titok a dolog
2020. febr. 22. 22:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:

Tisztáznod kellett volna magadat egyből, és nem belekveredni ebbe. Túlreagáltad. Máskor védd meg magadat, és az álláspontodat. Kb. kitúrt a munkahelyedről egy új arc.

Hát menj el pszichológushoz, ha önbizalomhiány miatt nem tudod megvédeni magadat. De ezt tényleg túlkaptad, nem kell ennyit még traumaként megélni. Csupán csak alacsony lehet az önbecsülésed esetleg.

2020. febr. 22. 22:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
Az, hogy nem neked mondta a problémáját, hanem másoknak, nem volt tisztességes dolog.
2020. febr. 23. 07:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:

Igen, még vissza is jelölt, ebből honnan tudjam, hogy ez a fajta barátság Őt zavarja? Nyilván, ha látom Rajta, pl. mondjuk nem jelöl vissza. Amit írtak fentebb, amint ezt vissza hallottam, letöröltem az ismerőseim közül.


A másik oldala pedig, hogy a régi kolegák ennyire tartanak, hogy ezt elhitték és baxogattak is ezzel, elhangzott olyan is, hogy ez nem az én szintem... úgy gondolom, hogy egy ilyen helyen semmi keresni valóm.

2020. febr. 23. 08:02
 10/10 anonim ***** válasza:

a csaj egy kis idióta p..a ...ha annyira zavarta hogy hazakísérted, akkor miért nem mondta hogy kösz nem kell. Egy beképzelt kis liba ha azt hiszi, hogy egy facebook bejelölés már zaklatásnak felel meg.

De az még rendben is van, hogy egy h..e liba, de a munkatársaid se normálisak...

De vond le a tanulságot..

Ellenkező nemű kollégát ne kísérgessen haza senki...

Mi majdnem szakítottunk párommal amikor meghallottam egy céges buli után, hogy elkísérte a taxiig a kolléganőjét...rendben van, hogy nem történt semmi, de amikor másnap bement a céghez, akkor ugye piszkálták a többiek, hogy láttuk hogy elmentél az xy -al stb stb...

Mondtam neki, hogy basszus ez nekem égő...én megmondtam neki, hogy ez volt az utolsó , hogy engem ilyen helyzetbe hozott.

Ezért is utálom az ilyen céges beb..szós bulikat....

kész fertő...

2020. dec. 7. 20:21
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!