Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Ti (diákként) melyik állást...

Ti (diákként) melyik állást választanátok a kettő közül?

Figyelt kérdés

Egy munkahely, ahol 180 000-et keresel maximum (ha heti 40 órát vállalsz) havonta, viszont szinte semmit nem kell csinálnod, csak benmenni, mellette olvashatsz, filmezhetsz, böngészhetsz, tanulhatsz, viszont ha akarnál, sem tudnál szakmailag feljebb lépni.


Vagy egy olyan állás, ahol azért van feladatod, nem túl megterhelő, de azért nem is teljesen üresjárat, van lehetőséged szakmaibb feladatokat is magadra vállalni, viszont lehetőséged van fél évvel később egyre jobban belemászni a szakmába és egy másik poziban magasabb fizuért elhelyezkedni. Itt kezdetben maximum 220 000 ft-ot kereshetsz, ha 40 órát dolgozol egy héten.


A minimális óraszám mindkét helyen heti 20 óra, maximum az említett 40. Mindkettő egyformán közel van hozzád.


Tegyük fel, hogy szakmai tapasztalatod nincs, tehát szempont lehet az is, hogy amit csinálsz a későbbiekben a szakmádhoz közel álljon és jól mutasson a cv-dben.


2020. febr. 24. 10:33
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
Ez kérdés? Persze, hogy a második.
2020. febr. 24. 10:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%
Ha lébucolni akarsz akkor az első, ha haladni az életben akkor a második.
2020. febr. 24. 10:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem munkahelyen rostokolni és unatkozni a világ legszarabb dolga. De te tudod. Azért az nem olyan lesz, mintha otthon ülnél nyugiban.

Egyértelműen a második.

2020. febr. 24. 11:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

Egyértelműen a második, ha nincs olxan személyes projektem, amihez minden szabadidő aranyat ér.., ami neked nincs.


De inkább menj el futárnak havi 6-8 százért.

2020. febr. 24. 11:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:

Köszi a válaszokat. Sajnos ez később jobban meg fog térülni, azt hiszem.

Az első állás, amit mondtam az, ahol jelenleg is dolgozom IT asszisztensként. Nagyon ritkán van feladatom, kicsi cég és a kollégám dolgozik a szervereken, amiben kicsit több a meló. A második állás egy helpdesk szerű, de inkább a fejlesztő kollégák felé, később lenne lehetőségem akár szoftverfejlesztő, akár tesztelő, akár adatelemző, BI, AI irányban is továbbmenni, mert nyitottak arra, hogy az adott projektre felvegyék a diákjaikat egy belsős interjú után, mentorálással. Valószínűleg ott futkosni meg levelezni fogok egész nap és táblázatokat írogatni már most is. Mondták, hogy megengedőek, ha vizsgám vagy hasonlóm lesz, de azért ha ott vagyok, fontos lenne a teljesítmény is.


Egyelőre az állásinterjú utáni visszajelzést várom.

Nekem is a második irányába húz a szívem, viszont a mostani helyemen a szabadidőm inkább programozással töltöttem és tanulással, ami ha papíron nem is, egyébként hasznos.

2020. febr. 24. 11:35
 6/7 anonim ***** válasza:
Csakis a szakmai!
2020. febr. 24. 19:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Második tudok új dolgokat tanulni, több ismeretem lesz arról az adott szakmáról, ezáltal jobb képzettségem is a jövőben.
2020. febr. 29. 17:53
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!